Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yoee74

    csendes újonc

    válasz Vackor1 #2817 üzenetére

    Szia!
    Nekünk 3,66 átmérőjű, 1,0m szerkezeti magasságú medencénk van, amit legfeljebb cca. 85cm magasságig lehet tölteni. Csak a szezon végére váltottam át a Steinbach Comfort 50-re, kb 10-12 napot üzemelt. Ezek okán:

    Nem tudom elképzelni, hogy üzemszerű működés közben kárt tegyen a medencében a Comfort 50. Alapvető üzemeltetési dolgokat kell figyelembe venni, de azokat is a szűrő/vízforgató "megóvása" érdekében: figyelni kell, hogy a beszívó, illetve a nyomó oldalon se legyen a csőben dugulás, vagy ne szívjon be a vízforgató egyéb, oda nem illő dolgot. De ahogy írtam, ezzel is a vízforgatót kell védeni, nem a medencét.

    Nekem a medencén a szívó illetve a nyomó kiállások 32mm átmérőjűek, ez a Comfort 50 user manualja szerint is megengedett. Nyilván hatékonyabb lenne a 38mm-es átmérő, de ez van, ezzel együtt tudok élni, egyelőre nem vágtam ki a medencét a cseréhez :)

    Esetleg olyasmire gondolsz, hogy rezonancia miatt probléma lehet a medencével? Vagy a nagy nyomás miatt szétnyom-szétfeszít valamit a vízforgató? Ha igen, akkor ezen könnyedén lépjél túl, mert nincs rá esély.

Új hozzászólás Aktív témák