Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FeRkE

    őstag

    válasz gabrielarky #2133 üzenetére

    Na igen, erre szoktam azt mondani, hogy mindenre megfelelő célhardvert kell használni. Én korábban routerre kötött winyoval torrenteztem, azzal is ment a szívás folyamatosan. Vettem egy legolcsóbb NAS-t egy éve (Zyxel NSA-310). Azóta megoldódott minden problémám, fut a torrent hibátlanul, semmi gond a NAS-sal, az elérése is jóval gyorsabb, mint a routerre kötött winyoval. A médialejátszó is jól használható vele, faszán lejátszik róla akár BD50et is (NFS-en). A médialejátszót se arra találták ki, hogy torrentezzen. Sajnos a fejlesztők beleteszik a funkciót, mert nagy a verseny, lehet működik is úgy-ahogy, de aki nyugodt életet szeretne, az mindenre olyan hardvert használ, amit arra találtak ki.

  • snemeth

    aktív tag

    válasz gabrielarky #2133 üzenetére

    Állítsd vissza alapállapotra a beállításokat, hátha utána megjavul. Nem kellene ennek ilyennek lennie, mert nekem pl. 10/10-re van állítva a fel/le sebesség és gond nélkül megy. Igaz, ntfs-en eltart egy ideig, amíg létrehozza a letöltendő fileokat és ilyenkor egy ideig nekem sem reagál semmilyen GUI, de ezt ki kell várni és kész. Ráadásul 64 mega cache-t szoktam használni a Transmissionhöz az alapértelmezett 4 mega helyett.

    Tudom, ezzel az egész nálam hibátlanul megy dologgal nem érsz semmit, de hátha. Annyi kettőnk között a különbség, hogy én csak 1 terrás vinyóval használom. Töltöttem le már egyszerre 30 fölötti számú torrentet is, nem volt vele gond.

    Mekkora fileok letöltésével próbálkozol? Mert egy állati nagy méretű létrehozásához állati sok idő kell ntfs alatt. Pár percig letölt, majd elkezdi létrehozni a file-t. Van egy 120 gigás vinyóm, ami ext4-re van formázva. Na, ott egy pillanat alatt létrejön a file és nincs olyan, hogy egy ideig a GUI sem frissít (connection failed is szokott lenni ntfs alatt file létrehozás közben).

    Gondolom, a file rendszer nincs széttöredezve, mint az állat, mert 3 hét azért ahhoz (remélhetőleg) kevés.

Új hozzászólás Aktív témák