Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    64G ssd, 3 particio, rajta egy win10 a szokasos 500M ntfs es egy 40G ntfs particion. A maradek 20 G a linux probalkozasoknak fenntartva ext4. Van meg egy 1T hdd 2 particioval, egy 900G adat es egy 60 G a linuxoknak, ezt szoktam megadni /home particionak (kicsi az ssd-n a hely).

    Eddig ez tokeletesen bevalt, a win 2 eve bekesen elvan, azota tobb proba disztro megfordult a konfigon, zommel a Mint verziok. Ma megprobalkoztam egy Manjaroval.
    A telepitesnel olyat irt ki amit meg.sose lattam, kert egy kulon EFI particiot Fat32-re formazva. Mondom legyen ahogy akarod, az ssd-n a 20 gigabol lecsiptem 500 megat, megformaztam neki fatra es beallitottam efi/boot neven. A maradek 19,5 giga lett a / csatolasi pont ext4, az 1 teras hdd-n meg a 60 gigas a /home. Ahogy mar tobbszor is.
    Namost felment a Manjaro, es a hdd-n a 900 gigas particio lett az efi/boot, azaz ugrott az osszes rajta levo cuccom... Ez meg felejtheto, zommel filmek, nem gond. De miert csinalta ezt?
    Valamint, a linux Mint verziok a telepites utan bar nem lattak a win10-et, de egy sudo os-prober es egy sudo update-grub parancs szepen beirta a w10-et is a grubb-ba es bootolasnal maris valaszthato lett az is. Most ez is eredmenytelen, ugrott a 900G adatom, ez oke, de ugrott a w10 is?
    Valami otlet esetleg?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák