Új hozzászólás Aktív témák

  • Szössz

    újonc

    Sziasztok!

    28 éves fejemmel most estem túl a mandulaműtéten. Bár már 5 éve is azt mondták, ki kell venni, azonnal átmentem egy másik dokihoz, aki szimpatikus volt, mert azt mondta, amit hallani akartam, maradhat. De eljött az idő. Jelenleg a 6. napnál tartok, de szerintem egyre rosszabb lesz.
    A műtét érzéstelenítéssel ment, fenékbe injekció, majd szájba lidocain, és a műtét során több injekció a mandula köré. Ezt tényleg ki lehetett bírni, hiszen az érzéstelenítők hatottak. Kb. fél óra volt a lekötözéssel, és öltöztetéssel együtt. A műtét során nem érzel késztetést a nyelésre, én kaptam atropint, ami bénítja ezt a reflexet.
    Műtét után 2 óra hason fekve, a nyelési inger kb. 1 óra után beindult, persze, hogy nyeltem, de azért az e célra odatett ruhára is folyattam, és kb. negyed óránként ellenőrizték, hogy véreset köpök-e még. 2 óra letelte után jött az első korty tea, ami olyan édes volt, hogy mégjobban összeragadt az amúgy is nehezen nyelhető nyálam. Javaslom, itt kérjetek inkább vizet. Ekkor kaptam Algopyrin injekciót is. Egy óra eltelte után kérdezetem, mikor kaphatom a következőt, mert a fájdalomtól majdnem elájultam. Közölték, még négy órát ki kell bírnom. Na ne, aztán a doki nagynehezen beleegyezett, és ittam ún. Flector port. 20 perc után semmi bajom nem volt, éreztem, ahogy a fájdalom kimegy a torkomból. Persze 2 óránként fél adagot hozott az ápolónő, de épp kibírtam. Az első éjszaka (és azóta is) beállítottam a telefonomat, hogy 15 percenként ébresszen, ekkor mindig ittam két kortyot, és reggel tényleg elviselhető volt. Persze a Flectorral együtt. :)
    Másnap már csak 4 óránként fél adag, de tényleg jól voltam, tudtam nyelni, beszéltem, nevettem, ettem párizsit, ill. pépeset. Harmadik nap engedtek haza, és a negyedik napon is tökéletesen voltam, már felkeltem, ettem mézeskenyérbelsőt, virslit, és a Flector is 6 óránként kellett fél adag, és a nyelés is csak a 6 órában volt kellemetlen, de nem fájdalmas.
    Az ötödik nap ill. a mai hatodik kegyetlen. Gondolom gyógyul a seb, a fájdalomcsillapító 2 óra eltelte után kimegy, fáj a fülem, fogam, a nyelvem tiszta seb... Próbálom tartani a 4 óránkénti fájdalomcsillapítót, de már fogy a kitartásom, és 3 óránál is megiszom. Mondták, hogy az 5-6 napon lesz visszaesés, nade, hogy jobban fáj, mint a műtét utáni időszak? Na mindegy, reménykedem a holnapban... Attól függetlenül, megiszom a csillapítót, és 2 órán át legalább teljes ember vagyok. Tudok beszélni, enni, nem kapok szájzárat, vasalok, mosogatok, mosok...
    Már csak az riaszt el, hogy jövő hétfőn újra melóznom kell (az lesz a 11. nap), és ahogy olvastam az írásaitokat, még nem leszek 100 %.
    A bioptron lámpáról hallottatok, hogy jó műtét után? Mert lámpázom napi 3-4x, és fogalmam sincs, hogy jót teszek-e vele.
    Szóval, aki műtét előtt áll, annak egy kalappal, ha én kibírtam, tuti Te is kibírod! (tudni kell, hogy nekem bizonyítottan alacsony a fájdalomküszöböm) Aki pedig utána, azzal együttérzünk mindannyian!
    Na, megyek fájdalomcsillapítóért... :))

  • Mui

    tag

    válasz Szössz #401 üzenetére

    Szia!
    Örülök hogy simán ment a műtéted!:)
    Nekem kb két hét múlva lesz, kíváncsi vagyok hogy fogom bírni!
    Neked hol volt a műtét?
    üdv mui

  • Mui

    tag

    Köszönöm a válaszokat a lóvéról, mondjuk nekem altatóorvosra nem kell gondolnom, mert nem altatnak, de hogy a nővérek....nem is tudom!
    Így is sajnálom, nagyon húzom a szám a jó magyar szokás miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • zerom

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kedves Szössz!
    Olvastam a hsz-det, orulok, hogy gyorsan gyogyulsz meg minden, de egy valamit szeretnek mondani, vagy lehet nem hivtak fel ra a figyelmed. A meleg hatas, kitagitja az ereket, ami konnyen verzeshez vezethet, tehat szerintem most hagyd abba a bioptron lampazast (nekem is van egyebkent, es jo arc, torok stb-re, de nem ilyen esetben)
    Csoda hogy eddig a lampazastol nem lett gondod igy mutet utan ... na de megegyszer, a lampazast most hanyagoljad, es mihamarabbi gyogyulast kivanok!
    csao

  • Szössz

    újonc

    válasz zerom #404 üzenetére

    Kedves Zerom, nagyon köszönöm a jótanácsot, már abba is hagytam. :)
    Mui, vidéken műtöttek. Én 20.000-et adtam a dokinak, a nővérek pedig bonbont kaptak.
    Egyébként ma voltam kontrollon. Ez a 8. napom. És hát nem véletlen fájt annyira mostanában. Kiderült, hogy vírusos afta (ha így kell írni...) van a számban, ill. a garaton. Állítólag a stressztől, pedig most nem is melózom, egész nap fekszem, akkor meg honnan az anyámból jönne stressz. Na mindegy. A seb nagyon szép (bár hogy lehet egyáltalán szép egy seb :) ), csak ez nehezíti az életemet. Áttértem a Cataflam-ra, mert a Flector csak 2 óráig hatott, igaz, bevétel után 10 perc alatt megszűt a fájdalom. Ezzel szemben a Cataflamra 1 órát kell várom, viszont elvagyok vele 5 órát is. Persze háton fekve még mindig nem tudok aludni, mert megfulladok, és igen, nekem is az orromon jön néha a víz vissza. :) Újra meg kell tanulni nyelni. ;)
    Hétfőtől bevetem magam a pénzkeresők közé, szóval mondhatom, gyógyult vagyok. :)
    Jó egészséget mindenkinek!
    Mui, Neked nagyon szorítunk! És persze mindenkinek, aki előtte áll!

    [ Szerkesztve ]

  • kismano

    újonc

    Sziasztok!

    Én most vagyok a műtét utáni 4.napon.Nekem 15 éves koromtól bajom volt a mandulámmal és most 24 éves koromra tetőzött.Folyton beteg voltam, ráment az izületeimre,hullott a hajam és folyamatosan kb. 3 hónapig minden nap lázam volt, nőgyógyászati panaszokat is okozott.Tulajdonképpen a nőgyógyászom vette észre, hogy valószínűleg gond van a mandulámmal, meg kéne nézetni.A füll-orr gégész megnézte és közölte , hogy ez nagyon csúnya, mihamarabb ki kell venni, rögtön adott is időpontot, mese nincs.
    A műtét maga szerintem kellemetlen volt, pedig nagyon sok mindent láttam már.Én helyi érzéstelenítést kértem, de nem bántam meg, mert utána sokkal kevesebb gondom volt.Nem hánytam, nem szédelegtem és nem állt ki infúziócső a kezemből, nem lett sebem a szájfeszíttől. Nagyon kellemetlen volt és meg is szenvedett vele a doktornő, mert már nagyon sebes volt é sok ér is volt+folyton harcoltam a nyelvemmel, Ő meg a bicepszével, de ő nyert, sajnos meg kellett zúzni a nyelvem.Nagyon rutinos volt és nem tudom hogy csinálta, de akiket velem együtt Ő műtött, azoknak nem fájt utána.Nekem is csak most a 4. napon késő délután fájt nagyon.A kórházban nem is szedtem gyógyszert, mindig csak gyűjtögettem a szekrényen.Nekem is újra meg kellett tanulni nyelni,beszélni, nekem is bizony az első korty tea az orromon jött ki. :DDD
    Összeségében azonban talán 3 éve nem voltam ennyire jól.Magától lement a lázam, elmúlt a hajhullásom és a nőgyógyászati bajom is múlik.Úgy érzem végre nincs már a szervezetemben az a valami, ami folyamatosan gyulladásban tartja a szervezetemet.A bőrömről az összes pattanás elmúlt és kisimult, azt mondta mindenki úgy nézek ki, mint 3 évvel ezelőtt. :C Mindenkinek javaslom, hogy szedesse ki, ne várjon és ne gondolkozzon rajta, ha baja van, mert bár sok kellemetlenséggel jár, amilyen egészséget kapunk utána, azért megéri.

  • butapék

    újonc

    válasz Szössz #401 üzenetére

    Sziasztok,
    Na, én aztán be vagyok parázva..37 éves létemre holnap megyek mandulaműtétre (Miskolc, Megyei kh). Ahogy olvasgattam a hozzászólásokat, legszívesebben altatást kértem volna, de az itt nem opció. Úgyhogy marad a helyi érzéstelenítés. Mindenestere remélem, hogy megéri, mert két hónapja hőemelkedésem van, és ez még nem lehet a banyaláz. Fáj is torkom roppantul, nem tom, így gyulladtan milyen lesz, bár összehasonlítási alapom nem nagyon lesz, ha már egyszer kitépik a nyomorultakat.
    Azért szántam rá magam, mert - igaz, másféle gyulladás miatt - én is végigszedtem az antibocik teljes spektrumát négy év alatt, ráadásul a múlt héten még egy halvány menekülési kísérlet gyanánt 6 napig Sumamedet nyomtam, mert ez valahogy még hiányzott a repertoárból..valamit javult, de fáj még mindig.
    A ciki, hogy köhögök, mert a pulmonológus szerint allergiás vagyok nem tudni mire, úgyhogy most antihisztamint, meg Stodal-t nyomok, hogy holnapra valahogy elcsendesítsem a viszkető légcsövem. Próbálgatom visszafojtani a köhögést, elég nehéz. A gégész meg rám bízta, hogy ha nagyon köhögök, ne csináljuk. Ez hülye. Mi az, hogy nagyon, és mi lesz, ha mégsem bírom megállni?
    No akkor majd néhány nap múlva jelentkezem, és élménybeszámolót tartok.

    Üdv mindenkinek!

  • kismano

    újonc

    Nos..ismét én vagyok..
    Egy héttel a műtét után, este, az utolsó seb leválása után megnyílt egy véna a sebágy alatt, amit a helyi érzéstelenítésnél anno, nem tudtak rendesen elvarrni.Mint kiderült olyan mélyen volt, hogy engem csak altatásban lehetett volna műteni anno ezmiatt.
    Egyik pillanatról a másikra dőlni kezdett belőlem a vér és az volt a szerencsém, hogy a mentő a ház előtt már, mert a szomszéd egy másik ügy miatt kihívta.Na..vissza a kórházba, ott kétszer megpróbálták elállítani helyi ellátásban, de nem tudták, úgyhogy irány a műtő.Addigra már 1 liter vért vesztettem.Csak akkor nyugodtam meg, amikor felébredtem és az orvos azt mondta nyugodja meg, nem lesz semmi baj, mert úgy összeraktak, hogy egy atomrobbantást is túlélnék.Úgyhogy volt egy életmentő műtétem.Utána benntartottak, míg az új seb be nem gyógyult.
    Ezzel a vénával a helyi érzéstelenítéses műtét alatt is gond volt, de az orvosnak utána jobban kellett volna figyelnie rám, ha tudta, hogy baj volt.
    Úgyhogy inkább az altatást javaslom, ha egy bizonyos koron túl vagyunk, pont ezmiatt, mert ilyen problémát nem lehet előre látni.

  • nofi

    őstag

    Sziasztok!

    Történt nagyjából két éve, hogy begyulladt a mandulám ősz közepén. 2 hónapig 39 fokos lázzal fetrengtem itthon, 3 fajta antibiotikumot szedettek velem egymás után, végül karácsony körülre sikerült rendbe jönnöm. Nem untatnék senkit a részletekkel, a lényeg h akkor megbeszéltem a gégészemmel h majd tavasszal visszatérek és akkor kikapja a mandulám. Én meg ugye hülye lettem volna visszamenni ha nincs már semmi bajom, inkább kerültem a helyet :) Azóta nagyjából egy egyhetes lázas megfázásom volt, ami 2 év alatt szerintem kellemesnek mondható. Szóval a manduláim hallgatnak. Ám azért most ismerősöm kicsit beparáztatott, mert azért 1-2 havonta picit bedagadnak a drágák és kis fehér tüszők keletkeznek, de le is potyognak, így nem is tulajdonítottam ennek komolyabb figyelmet, idén nyáron pl már végig mertem jégkrémezni :B Szóval ismerősöm mondta h az azért nem olyan jó és szerinte mindenképpen menjek vérvételre és az alapján a gégészem meg tudja mondani mi a helyzet, és majdhogynem biztos h ki is kell venni. Gondoltam páran tudnátok segíteni ebben a témában, mielött rohannék a dokihoz :R

    Xbox GT: nozsolt

  • Mui

    tag

    Húh kismano, nem semmi amit írsz, nem irigyellek, de remélem most már jobban vagy!
    Nekem holnap lesz a nagy nap! :))

  • Trixi74

    csendes tag

    válasz nofi #409 üzenetére

    Szia kabalthenbk!

    Történtedet olvasva, gondoltam írok neked. Amit írsz szerintem arra utal, hogy a manduláid nem megfelelően működnek. Igy én csak azt tudom tanácsolni, hogy ha muszáj szedesd ki őket mert ha már nem egészségesek akkor nem tudják ellátni a funkciójukat.
    Nekem is hasonló tünetem volt, állandóan fehér kis golyó szerű valamik voltak a manduláimban és borzasztóan idegesítettek, aztán eltűntek és vissza jöttek.
    Orvostól orvosig mentem míg végül már az utolsó pillanatban amikor már alig bírtam menni mert állítólag a lábaimra is kihatott végül kivették őket. Ennek már öt hónapja. És azóta jól vagyok. Bár nem múlt el minden tünetem ami akkor volt mikor még volt mandulám, de jobb az állapotom. Ha gondolod olvasgasd végig a hozzá szólásokat hátha segít egy kicsit.
    További szép napokat! :)) :)

  • nofi

    őstag

    válasz Trixi74 #411 üzenetére

    Köszönöm a tanácsot!

    Valóban igaz, hogyha nincs tünete az embernek hajlandó elsiklani dolgok felett. Amikor be volt gyulladva úgy bólogattam a majdani műtétre mint a kisangyal, de amint jobban lettem vissza az éjszakai életbe no és persze a vizsgákhoz :K
    Most sincs semmi baj, de már egyre több embertől hallom, plusz itt olvasom hogy azért nem árt ha utánajár az ember. Fura is hogy még vért sem vettek tőlem, mert állítólag abból azért ki lehet olvasni a következményeket, másik variáció mint ami haverommal történt, hogy szépen elsorvadtak a mandulái és nem kellett vele csinálni semmit.
    Mindenesetre jövő csütörtökön lesz időm elmenni a gégészhez, remélem nem néz majd furán, hogy így tünetmentesen zaklatom :P Nyilván a műtét sem hiányzik, de legfőképpen a kiheverés ami elriaszt, de már erősebb bennem az, hogy nehogy valami szövődménye legyen :(

    Xbox GT: nozsolt

  • Sanyix

    őstag

    Nekem aug elején lett kivéve a mandulám, olyan okból, hogy a sokak szerint dús, erős, szép, hajam meggyengült, és brutális erősen elkezdett hullani, így 22 évesen... hát ez volt amire a legkevésbé számítottam az élet szopásai között, hogy pont a hajammal lesz gond, amikor olyan jó volt.
    Elmentem vérvizsgálatra, fülorrgégészetre, véremmel minden normális volt, de a mandulámra mondták hogy szörnyű ki kéne venni, lehet hogy ettől hullik a hajam. 2 héten belül megvolt a műtét, nem volt olyan szörnyű, csak az érzéstelenítő spraytől való öklendezés, és a seb beégetésekor érezhető égő emberhús szag... mivel altatás nélkül csinálták. Most eltelt 1,5 hónap mintha a homlokomom tetején pár kis hajszál visszanőtt volna, de még nem látványos, és hajmosáskor is elég sok hajszáltól szabadulok meg (mondjuk ez természetes, hiszen a hajszálak nem nőnek végtelen hosszúségra), de nekem még mindig soknak tűnik. Most nem tudom hogy ez a pár hajszál a mandulaműtéttől van vagy csak úgy.
    Viszont a mandulaműtétet végző doki meg azt mondta, szerinte nem a mandulától hullik/hullott a hajam, hanem hormonális okokból (amit meg furcsállok, mert az ilyen hormonizés koron már túl vagyok, és abban). A műtét előtt viszont sokszor eléggé viszketett a fejem, és piros is volt a fejbőröm, ez a viszketés az utóbbi pár hétben megritkult, szóval lehet mégis a mandula okozta? Anyámnak meg a dereka fájt a mandulájától, és ő meg azt mondja fél évvel a kivétel után érzett változást, és másoktól is azt hallom hogy több idő kell.

    Úh mostmár tényleg nem tudom, a mandulámtól hullott e a hajam vagy mástól, és hogy hullik e még vagy visszafordul.

    Valakinek volt már ilyen haj vs mandula porblémája? Ha igen mi és hogy történt?

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • szandimandi

    újonc

    Sziasztok!

    Nekem 2 napja vették ki a manduláimat, ugyanazokra a panaszokra, mint legtöbbeteknek, hajhullás stb.
    Pécsett vették ki szerencsére a gyermekklinikán. Altatással, számszélein rettenetesen nagy seb, szájzáram van, de amennyire tudom mozgatom az állkapcsom. Nekem is minden ital az orromon jon ki. Nagyon vicces az egesz latvanyom, mivel ket kisgyerek kozott elek, egyikuk 2 masikuk 6 eves es nem ertnek nagyon semmit, csak h en furcsa hangokat adok ki kommunikacio gyanant es mutogatok:).

    Tenyleg rosszabb lesz 4-5 napon?! Nekem ez a 3. de szerintem az elso nap, a mutet napjanal nem lehett rosszabb. en ahogy felkeltem csak hanytam, hanytam a vert. Gyomrom kikeszult teljesen.
    Masik mit lehet enni, vagy nem tudtok vmi jo kis pepet, mert en egy napja soskat eszem, mert az edestol rosszul leszek.

    Koszi Szandra :O

    szandika

  • Mui

    tag

    Sziasztok!:)
    Túl vagyok én is a műtéten! Leírom a történetem én is!

    Fél 8ra kellett bemennem a kórházba, papír procedúra stb, 7:50re meg is volt az ágyikóm. Bejött egy nővér kikérdezett pár dologról, mert vérnyomást is, ja és közölte én vagyok az első, mondom jaj, és ez mit jelen? Azt feleli, fél 9kor műtét. Nem sokra rá jön a dokim is, Ő is kikérdezett pár dologról, és aláírtam a papírokat, közben a nővérrel egyeztett kaptam e már szurit, persze azt még nem szóval vissza a szobába öltözzek, kapom a szurit, és aztán irány surány...
    Na éppen csak felkaptam a pizsimet már jött is a tolókocsival a nővérke, de szuri még sehol, jön a szuris nővér is, nyomja is be a seggembe, ugrás a tolókocsiba, és el is indultunk. De szó szerint a fürdőből szedtek ki!:))
    A tolókocsi jó volt, tetszett!
    A műtőben felöltőztettek, és jöhet a lidokain spray. Fújjjj, hát az nagyon szar, de nekem minden olyan hirtelen volt hogy fel se fogtam! Első fújást lenyelni, másodikat harmadikat kiköpni! Utána meg már a műtős székben találtam magam!
    Jöhet a szuri a torkomba, ez már nem volt rossz, de azért csöppet éreztem.
    Még nem is szívodott fel igazán már esett is neki a jobb oldalinak a doki, mondta lesz egy kb 4-5 másodperces kellemetlen érzés amikor lecsippenti de egyébként nem érzek semmit! Na az a 4-5 másodperc tényleg rossz volt, de túl lehet élni, utána meg elkötötte az ereket, ja amikor lecsippentette előre kellett hajolni, és dőlt a vér mindenhonnan, orromon, számon, hát az sem volt semmi.
    Mire a bal oldalit kezdte akkora már rendesen hatott az érzéstelenítő, és már semmit nem éreztem, egyszer csak hallom, na kész is vagyunk! 15 perc volt az egész, és nagyon dicsértek hogy ügyi voltam, még meg is kérdezte az asszinsztens csaj, hogy mi a helyzet sprotoló vagyok, vagy mi, hogy ilyen fegyelmezett vagyok, na persze bologatam hogy nem, meg a doki is mondta hogy nem!
    Az tetszett amikor mondta a nővérke:
    -Nézze doktor Úr még a szeme se rebben!:)))
    Ezek után mikor kész voltunk éreztem meg a nyugatós szuri hatását, szédültem de nagyon, visszavittek a szobámba, és utána két órán keresztül nem lehetett semmi csinálni, csak a várt csurgatni kifelé.
    Utána kaptam ilyen sárga fájdalomcsillapító folyadékot, és egy pohár teát, ezt meg kellett inni, nagyon kegyetlen volt, azt hittem kiszakad a fülem a helyéről, nekem az fájt igazán nagyon. Aznap csak tea, tea és tea...
    Másnap már enni kellett, és meg is lepődtem egész jól ment az evés, persze utána fájt ám rendesen, de hamar megnyugodott. Ma vagyok 3dik napos, ma reggel kicsit rosszabb volt, de abszulute kibírható a dolog. Olyan Catafalmot kell innom amit vízben kell oldani, na az nagyon jó!
    Egyébként olyan torokfájós érzés az egész, olyan mint egy kicsit durvább torokfájás, és mintha nagy gombócok lennének a torkomban!
    Szóval túléltem, és nem volt egy iszonyat élmény, a dokik, a nővérek szuperek voltak, nagyon segítőkészek.

    Húh, ez jó hosszú lett, de le kellett írnom!:)))

  • Anicska

    csendes tag

    Sziasztok,
    3 napja műtöttek, localban.
    A műtét és a kórházban töltött nap eltörpül az itthoni fájdalmaim mellett.
    A műtét utáni Cataflam egész nap az üres gyomromba teljesen tönkre tette az emésztésem, a gyomromat. Ment a hasam, fájt..stb. Ott 4 óránként vettem be egyet, kórházból való távolzás után itthon napi 2-t kellene...!!?? :W
    Örülök, ha be tudom tartani a 6 órát, a 4. óra után már a falat kaparom. :W
    Van még valaki itt akit most műtöttek?
    Hogyan bírja az otthoni "kiképzést"? :U
    Mert nekem nagyon fogy a türelmem, nagyon messze van még és beláthatatlan a műtéttől számított 10. nap, amikor állítólag megkezdődik a javulás. :C
    Illetve úgy érzem egyre szarabb, titkon reméltem minden nappal javulni fogok, de hát nem így történik.
    Van egér itatás :O , van kiakadás... :W
    De néha mikor jól hat a fájdalomcsillapító, akkor "ficánka" van, akkor mintha élnék :K :R

    Örülnék, ha valakivel meg tudnám traccsolni a dolgokat.
    Akár friss műtöttel, akár régivel :K

    Anikó

  • Mui

    tag

    válasz Anicska #416 üzenetére

    Szia! Engem most pénteken mütőttek, de nekem nem ilyen rossz mint írod, sőt nekem most nem is fáj!
    Én Cataflamot szedek olyat amit vízben kell feloldani, nagyon jó!

  • Anicska

    csendes tag

    Szia Miu!

    Cataflamot szedek szintén, vízben oldódót. Te hány óránként szeded?
    Nekem napi 2-t írt fel a doki néni, az azt jelenti 12 óránként kellene szedni :W
    A kórházban 4 óránként szedtem, ott elég jól elvltam, itthon a 6-ot próbálom tartani. Abból 4 óra elviselhető, olyan mint egy komoly mandulagyuszi, a maradék 2 óra már a tűréshatáron kívül. Jegelem, stb. akkor még inni sem tudok.
    De az éjjel iszonyű fájdalmaim voltak, azt hittem az addigi fájdalmak már nem fokozhatóak, .....deee igen. 3 óránként vettem be a Cataflamot, mégis itt pusztultam egész éjjel, alig bírtam.
    Épp most hat a Cataflam, most "ficánka" vagyok.
    Habár a Cataflam tönkre tette/teszi a gyomromat, megy a hasam, erős gyomorsavam van (sosem volt ilyen), ami teljesen kimarja a számat, sebesre.
    Szoval Algipirint ajánlott a doki néni a gyomrom védelmében, de az max. testápolónak jó nekem, a Cataflammal is néha alig bírom ki.
    Jó hogy te ilyen jól viseled.
    Ahogy olvasom látom, hogy mindenki másként viseli.

    Gyógyulást!

  • Mui

    tag

    válasz Anicska #418 üzenetére

    Nekem azt mondta a doki bácsi hogy ebből a Cataflamból napi hármat szedhetek, úgy hogy miden étkezés előtt iszom meg 2dl vízben, utána tudok klasszul enni! Kb 6 óránként ha jól számolom!
    Próbáld ki így, hátha jobb lesz!
    Ja, és tényleg próbálj meg sok sok folyadékot inni, sokat nyelni, apró kortyokban, az meg jól bejáratja és edzi a torkod, és ettől is kevésbé fáj!
    Én pl nyelem a nyálamat is egyfolytában, tudom hülyén hangzik de ez van!
    És még egy ami jó volt, legalábbis tegnap, ettem jó hideg fagyikát, az jól lejegelte egy időre!

    [ Szerkesztve ]

  • Anicska

    csendes tag

    Napi 4 Cataflamot szedek, az 6 óránkénti (ahogy te is írod) de ezzel is kaparom a falat.
    De az éjjel a 3 óránként sem hatott.
    Sokat iszom, a kórházban is meg lettem dícsérve. Mikor tudok, akkor megiszom a napi 4-6 liter teát.
    Fagyikát eszem én is a hazajövetelem óta. De mikor nagyon-nagyon fáj, akkor a hánylam is nehéz lenyelni, akkor is könny szökik a szemembe. Olyankor borzasztó.
    Látom te könnyebben viseled, szerencsére.
    Ugyanazokkal a praktikákkal ... :))
    sajna én a falat kaparom időnként.
    Gyógyulást!

  • Mui

    tag

    válasz Anicska #420 üzenetére

    Hát csak lesz jobb is, szurkolok neked, és kitartást! :)
    Biztos a dokin is múlik, mennyire ügyes a keze!
    Téged hol műtöttek?
    Neked hogy volt, mert nekem kivette, és utána elkötötte az ereket, vannak varrataim, neked hogy volt?
    A varratok fúrik, érzem hogy ott vannak, nem jó érzés, olyan mintha valami megakadt volna a torkomon.

  • Anicska

    csendes tag

    Szia Mui,
    Hány éves vagy? Fiatal vagy, nem?
    Azért kérdem, mert én 32. Anyunak a gyógyszertárban azt mondták, hogy ha 50 éves lennék, akkor még sokkalta nehezebb lenne.

    Doki nénim aranyos, Bajcsy kórházban Dr. Szabadka. Tündérek, a keze is minden egyéb.
    Nagyon ügyesen dolgozott, a sebem is szép. Szerinte és másik dokik szerint is.
    Azt mondták ahhoz képest, hogy mikor műtöttek, szépen gyógyul.
    Doki nénim nekem úgy ajánlották, de itt a fórumon is olvastam hogy érti a dolgát :)

    Gyógyulást nekünk! :R

    Csak ketten vagyunk frissen műtöttek?
    Régiek közül van itt valaki?

  • Mui

    tag

    válasz Anicska #422 üzenetére

    Én 26 éves vagyok!
    Hát igen a korral egyre rosszabb, azt mondják, de hát csak lesz ez így se!
    Igen, igen gyógyulást nekünk! :D

  • Anicska

    csendes tag

    Cataflam bevétele után most már 2,5 órával iszonyatosan fáj.
    Kiesnek a füleim és az állkapcsom.
    ááááááááááááááááááááááá :W :W :W

    Amikor a kivétel előtt a fórumot olvastam, akkor azt hittem néhányan azért túloznak.....
    Hát nem.... :O

  • Mui

    tag

    válasz Anicska #424 üzenetére

    Érdekes a különbség, én most vagyok Catalam bevétele után 3,5 órával, és semmi bajom, nem fáj semmi, csak a gombócokat érzem!

  • Anicska

    csendes tag

    válasz Mui #425 üzenetére

    Most én is jól vagyok. A délleőttök azok könnyebbek. Akkor a Cataflam bevétele után 4 órát OK vagyok. A további 2 óra a gázosabb (a 6 óránkénti bevételt tartani). Az este kb. 6 órától hajnal 3-ig van az iszonyat, akkor falkaparás. Akkor van az, hogy 2 óránként már iszonyat...
    Most azt találtam ki, hogy mivel prázok az éjjelek miatt, már a műtét előtt is paráztam, az éjjelektől jobban féltem, mint az egész műtét és gyógyulás procedúrától...
    Most megpróbálom nyugtatóval. Hátha úgy tudok aludni és a fájdalmakat is jobban viselem.
    Most levendulateát iszom, meg egy természetes anyagokat tartalmazó nyugtató bogyikat szedek. Lekopogom, elmúlt a 4 óra és még nem jelentkezett a nagy fájdalom. Eddig óramű pontossággal jött... :(((
    De most nagyon bizakodom, hogy ezt az éjjelt már könnyebben viselem :C :C

    Neked milyen a sebed?
    Én midig kukucskálok, nézegetem :K
    Most megjelent a jobb oldali sebemen pár varrasodás...(tegnap ez az oldal naggyon fájt).
    Te mit érzel? Mit látsz? :B

    Mielőbbi gyógyulást nekünk :R :DD :)) :)) :)) :K :R

  • Mui

    tag

    válasz Anicska #426 üzenetére

    Szia! Na nekem a mai napom idáig a legrosszabb!
    Ma vissza kellett mennem kontrollra, és reggel 6kor mielőtt indultam megittam az adagom, jól is voltam. De csináltam egy hibát, vittem fornettis sajtos pogit, és az óvatosan elnyamogatam, nem sokat csak 4 darabot, és a végén már alig vártam hogy hazaérjek mert nagyon fájt, 10re értem haza, de nagyon fájt, és elkövettem egy bűnt, már akkor megittam a kövi fájdalomcsillapító felét, pedig nem telt el csak 4 óra! De ha nem iszom meg és megvárom a delet akkor megveszek. Na akkor megint jó lett, most alukáltam kicsit, felkelltem, még csak fél 3 múlt, de megint eléggé fáj, na most megittam annak a 10 órásnak a másik felét is, most várom hogy hasson!
    Én is szoktam nézegetni, sok csúnya fehér lepedék van rajta, (ez a heg), meg látom a varratokat is! Jó gusztustalan. És képzeld ugyebár hogy ott most olyan lukak vannak, na nekem az egyikbe bentragadt egy darab kaja is! :DDD Na azt nem bírtam elviselni, ugy hogy kipiszkáltam.
    De egyébként ma a dokim azt mondta szépen gyógyul és a varratok idővel leesnek, de azt nem veszem majd észre, és azt is mondta már egy pár le is esett, na ez meg is lepett.
    :C :C :R :))

  • Anicska

    csendes tag

    válasz Mui #427 üzenetére

    Részvétem :(((

    Nekem a tegnapi (keddi) nap volt eddig mondhatni a legjobb.
    A természetes nyugtatók sokat segítettek. Napközben 6 órát is kibírtam fájdalocsillapító nélkül. Illetve elmentem kicsit "csavarogni" és ez jót tett testnek léleknek.
    Mondjuk autóval mentünk és ott volt velem az "életmentő" csomagom magamnál azért ;)
    Ott nem is volt semmi bajom.
    Hanem mikor hazaértünk...akkor megint rákezdtem....
    De azért sokkal könnyebb éjjelem volt, mint az eddigi két szörnyű.
    Te tudsz aludni?
    Mert nekem gond hogy sokszor éjjel a fájdalomtól alig alszom pár órát, de viszont napközben sem álmosodom el és homikálok kicsit mikor hat a Ctaflam.
    Ma elősör édesen aludtam el a levendula teámtól...jól erősre lett főzbe. Kellemesen elbágyadtam és szundítotam el.
    De 4 óra múlva azért (most) felébredtem, hogy :W :W bekaptam a kis haverből és most megint nyugi van, de mivel ilyenkor mire elmegy a fájdalom, addigra úgy felébredek, hogy nem tudok visszaaludni.

    No most jól kiírtam magamból, Istenemre segítenek ezek a hozzászólások....ki tudja írni az ember ezt a sok sz@.rt magából amit megél.
    De bizakodó vagyok, mindjárt reggel van és megkezdem a 7. napomat, most már bíom benne roszabb nem lehet.

    Mielőbbi gyógyulást nekünk :)

  • fanett

    csendes tag

    válasz Anicska #428 üzenetére

    Sziasztok!

    Engem még augusztusban műtöttek, most ide tévedtem a fórumra.
    Anicska! Szerintem próbáld ki a Cataflamot, de a drazsét. Én is bepróbálkoztam a vízben oldóssal, de szerintem szart se ér. A rendes drazséval én végig aludtam az éjszakákat (van benne egy kis nyugtató is) és a 6. napon már elég volt a napi 2. A doki nekem azt mondta, hogy napi 4 jöhet, az első kontroll után már próbáljam csökkenteni, de addigra már alig szedtem. nekem ez nagyon bevált, szerintem érdemes kipróbálnod.
    Jobbulást!

    [ Szerkesztve ]

  • Mui

    tag

    válasz Anicska #428 üzenetére

    Szia!
    Hát a mai napom is elég rossz volt, úgy kb délután 2-3ig, de azóta megint ok minden!
    Hat rendesen a fájdalomcsillapító, így már jobban vagyok!
    Remélem már így is marad!
    Te hogy vagy ma Anicska?

    Az éjszakák nekem is rosszak, mert én is felébredek sajna mikor rákezd, és ha olyankor gyorsan iszok, mert úgy gondolom csak kiszáradt, és akkor persze majd kiszakad a fülem a helyéről, nagyon fáj!
    Ilyenkor beveszek egy bogyót, meg rakok a nyakamra vízeborogatást, és így nagy nehezen valahogy újra elalszom!

    [ Szerkesztve ]

  • Anicska

    csendes tag

    válasz Mui #430 üzenetére

    Szisztok Fanett és Mui!
    Fanett köszi szépen a jó tanácsot, igen nekem is úgy néz ki erre volt szükségem.
    Pár napja nyomom a nyugtató teát és a term.nyugtató bogyikat.

    Jól vagyok, Mui, köszönöm szépen.
    Nekem sokat segített a nyugtató :R (én CSAK természeteset veszek be)
    illetve hogy 2-3 nappal ezelőtt változtattam a lábadozásomon (végső elkeseredésemben)
    mikor jól vagyok, akkor elmegyek itthonról, nagyon vigyázok magamara, de nagyon jót tesz, hogy kimozdulok. Gyenge vagyok, gyorsan elfáradok, de sztem sokat segített nekem. Mert jobban bírom itthon a fájdalmat :C , a rosszat, mert előtte kicsit kikapcsolódom, feltöltődöm :DD .
    Tegnap voltam kontrollon doki néninél, nagyon szép a sebem szerinte :K .
    És szabad HAJAT MOSNOM!!!! :C és egyéb korláozások is feoldva :C .
    Ez jó hír volt, illetve kaptam még egy nagyon-nagyon jó hírt :C ahogy kijöttem a kórházból.
    Hazaértem megmostam a hajamat :C , friss ágyneműt húztam :C és EGYRE JOBBAN VAGYOK!! :C

    (doki néni szerint leváltak a sebemről a dolgok...ez lehetett olyan fájdalmas...)
    Mui: nekem is majd kiesett a fülem, az alkapcsom is iszonyatosan fájt.....át tudom érezni....ááá :W

    Kitartás!! Már nem sok van hátra!! :R

    Nekem kiírták a szekrényemre a műtéttől eltelt napok számát ;) . Ettől is jobb volt. A szememmel láttam az idő múlását! ;)

  • Mui

    tag

    válasz Anicska #432 üzenetére

    Szia!
    Hát én elmondhatom hogy nekem a kedd és a szerda voltak a legrosszabb napok, tehát az 5-6dik napok.
    Viszont ma a hetedik napon felébredtem, és nagyon jól vagyok, éppen hogy csak kicsit érzem csak a torkom, pedig az utcsó fájdalomcsillapítót reggel 8kor vettem be, és akkor is csak egy felet!
    Szóval kezdek nagyon boldog lenni, hogy ma már jobb a helyzet.
    És ettem egy kis nagyon kicsit megpirított pirítóst, annyira jó volt! :))
    Viszont azt megtudtam hogy a gyümölcsöt még nem bírja a torkom, pedig úgy ettem volna, de nem engedi a drága...
    És a varrataimat épp ma reggel néztem, de nem láttam, úgyhogy valószínű hogy nekem is leesetek! :DD

    [ Szerkesztve ]

  • Chilibors

    csendes tag

    Sziasztok!:))
    Goldoltam elolvasom a topicot, de mikor a 100. hsz körül jártam, akkor vettem észre, hogy már 400 akárhánynál jár... :(((
    Szoval nekem november 13-án lesz torokmandula műtétem. Méghozzá, a váci kórházban. De még előtte megyek pajzsmirigy vizsgálatra is, októberben.
    Már volt egy műtétem Vácon, szep. 11-én: orrmelléküreg ciszta miatt. A következő a mandula, és valamikor, talán januárban lesz az, amitől a legjobban félek, az orrsövény műtét.
    A cisztát érzéstelenítéssel vették ki. A többi is így lesz. Máshol is kérdeztem már, de senki nem válaszolt, hát majd itt talán.
    MIÉRT VAN AZ, ÉS MITŐL FÜGG, HOGY AZ EGYIK KÓRHÁZBAN FIZETNI KELL KÜLÖN, HA ALTATÁST SZERETNÉK, ÉS A MÁSIKBAN PEDIG KÜLÖN EZÉRT NEM KÉRNEK PÉNZT?
    Sőt tovább megyek, van olyan kh, ahol CSAK altatásban műtenek pl. orrsövényt, orrmandulát stb. MIÉRT? :F

    Chili

  • Anicska

    csendes tag

    Szia Mui,

    Örülök, hogy jól vagy :C

    Nekem is kb. ezek a napok voltak a legnehezebbek: 4-5-6.
    A 7. nap, a tegnapi már OK volt.

    Ma stáltam kicsit. Jól esett. Most meg TV-zem, pihenek.

    Most már a könnyű része maradt csak ránk :K :R :DD

  • Anicska

    csendes tag

    Szia Chili,

    Engem localban műtöttek, altatásban sajnos nem tudok hozzá szólni.
    De nem tartom valószínűnek, hogy az altatásért fizetni kellett volna. Legalább is nekem nem említette senki mikor választanom kellett a local és az altatás között.

    Anicska

  • Mui

    tag

    válasz Chilibors #434 üzenetére

    Szia Chilibors!
    Az altatáshoz én sem értek sajna, mert engem is helyi érzéstelenítéssel műtöttek, de annyit tudok hogy az orrmandulát, és ebből kiindulva az orrsövényt is azért műtik altatásban mert ott azt a részt az orrban nem tudják helyileg érzésteleníteni, és altatás nélkül nagyon fájna.
    Ezt nekem a kolléganőm mondta, akinek meg az orvos mondta, aki nemsokára műti majd a kolléganőm kislányát orrmandulával!
    Én csak ennyit tudok!

  • Mui

    tag

    válasz Anicska #435 üzenetére

    Igen, örülök hogy lassan de javulunk, jó így megdumcsizni a dolgokat! :)
    Remélem már nem lesz több olyan rossza nap, mint amiket átéltünk! :DD

  • Anicska

    csendes tag

    Szia Mui,

    Igen, igen, jól esik, ha nincs egyedül az ember a bajával... :DD ki tudja írni, meg tudja vitatni :)

    Sztem sem jön már rosszabb.
    Ez már össsze sem hasonlítható (nálam) azzal, ami pár napja volt :W

    Ez kibírható :DD :)) :P

  • Chilibors

    csendes tag

    válasz Mui #437 üzenetére

    Hát ez érdekes. Mert az a doki, aki engem fog műteni, nem altat el senkit, mikor orrsövény műtétet végez, csak ha nagyon indokolt. Engem sem fog. Ja és ott 80 ezer, ha altatást óhajtok. :O És nem magán kh.

    Chili

  • butapék

    újonc

    válasz Chilibors #440 üzenetére

    Sziasztok,

    Nekem ez a 11. napom helyi érzéstelenítéses mandulaműtét után, és azt kell mondjam, nem bánom, hogy nem altattak, bár roppantul féltem a műtéttől. Maga a műtét összesen 5 perc volt, cseppet sem rosszabb, mint egy fogtömés. Tulképpen csak a garatomba adott injekciókat érztem picit, meg mindegyik szurinál öklendeztem egyet csak úgy megszokásból, de ezen kívűl semmit nem éreztem műtét altt, pedig már harmadik hónapja vagyok tüszős mandulagyulladt, néha akkorára dagadtak a dögök, hogy azt hittem fojtogat valaki. Szóval a műtét fáin volt. Na, gondoltam, milyen klassz csávesz vagyok, de aztán jött a posztoperatív rész: 2 óra csorgatás után kezdett kimenni az érzéstelenítés hatása, viszont kezdett megjönni a nyugtató miatti szédülés, émelygés, és 37.6-os hőemelcsi, plusz a mérhetetlen fájdalom, amit a lenyelt folyékony fájdalomcsillapító sem nagyon csillapított. Tűrtem, ittam szorgalmatosan a kancsó teát, aztán négy óra szenvedés után kértem egy Katát (vízben oldhatót) a nővérkétől. Na innen datálom a javulásom. Az első éjszaka kibírható volt, igazából a másodiktól kezdett nagyon fájni, de napi három Kataflammal elvoltam. Ma már egyet sem vettem be, és tök jól bírom. Már mindent eszem.

    Ami engem aggaszt az a 37.2-es átlagom délutánonként. Azt mondták, 2-3 nap alatt rendeződni fog a hőmérsékletem, ami kiváló lenne, mert ezzel is már hónapok óta szenvedek. Lehet, hogy így maradok, hőemelkedettnek életem végéig? Vagy lehet, hogy nem is a mandulám volt a hibás? Van valakinek ilyen téren tapasztalata? Mármint, hogy meddig volt hőemelkedett még a műtét után.

    Üdv mindenkinek és kitartás, a fájdalom el fog múlni. :)

  • Mőbiusz

    csendes tag

    Hájjj án 23 vagyok hétfőn 5 napja kapták ki a mandim.
    Elötte egész nyáron para volt vele labor eredmények és több orvosis mindenkép tonsillectomiát :)javasolt.
    Lehetett választani h altataásba vagyhelyibe. Természetesn altatást választottam tekintve hogy enyhe hippo vagyok plusz fix h bepánikoltam volna...
    Reggel elsőként toltak aműtőbe ami elvileg jol sikerült de eléggé véreztem állítolag.
    Ébredés után nagyon fájt és sjana elég éber voltam folyatni keltt anyálat nyelni tilos volt. A nyal viszont egyre véresebb lett, vegül mar vért köptem.
    Éreztem ahogy a melegség elönti atorkincam nagyon bepánikoltam h mi amano van...???orvos megérkezett kaptam vérzéscsillapítóiiynkciót picit segíttet, deujrakezdődött parperc mulva így irány műtő!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    persze nyugtatot v iylemit nemkaptam, besem altattak a vmi erek felnyíltak amiket újra el kelett kötni. Fél orát voltam benn kb elég horrorisztikus volt, fájt eléggé véres volt öklendeztem is pedig nembántam mivel jobban beparultama ttol h vérzik de végére azért egyszerűen elájultam.!!
    Utána két napott keltt bennmaradnom a korházba ittam vagy 5 lityotejakat és picit se fájt mondjuk lőttek közbe katiicával..
    Sokkal roszabb volt a hányinger meg a szédülés állítolag lecsusszant egy kis vér a pocakba, de persze hányni életveszély lettvolna tuti felszakítja újra
    így első napot neméltem meg túljól második nap viszont egész joltelt már volt kis kajálás
    3 nap hazaengedtek nagyon megörültem kaptam vizbe oldodo katicat 8 oránkéánt amit elejen jól tartottam a mai 5 napig..
    Ma hirtelen nagyon nagyon elkezdett fájni és 6,5 az átlag.A fájdalom ellenben nem afő problematika úgyis elmúlik majd KI TUDJA HÁNYADIK NAP????
    Hanem attol félek ujra bevérzik a sebb levállásnál állítolag újból van kockázata épp 5-6-7 nap éjjelén..
    VALAKI nem vágja??? hogy volt a sebb vagy varr v mi levállásának a folymatát?
    nekem elég nagy fehér izé van megspekelve zöldvarratféleségekkel
    tegnap is éreztem h váltak le darabok és eléggé félek milesz asoron következő éjszakákon..Továbbá h melyik aza nap amikortól már nem klell annyi katát lőnnni és totál elviselhető az egész őrület??

  • Mőbiusz

    csendes tag

    első nap sokkal nagyobb az esély bevérzésre viszont seblevállásos 6-7 napi vérzés enyhén para lenne tekintve hogy korházba is elkell jutni szóval szurkoljatok h nevérezzek ki és nepár lityo lenylet és ágyon elterült vérre legyen az ébredés, pesze hallotam már iylet egy hónapalatt meg is gyúgyult akishölgy.. szóval?? :W

  • Mőbiusz

    csendes tag

    válasz butapék #442 üzenetére

    nkeme kisgyerek korom óta délután 37 körül van ha ideges vok felmegy 37,3 ra is de csak délután!!

  • Chilibors

    csendes tag

    válasz Mőbiusz #443 üzenetére

    :P Sziasztok!
    Mőbiusz! Kicsit nehéz volt végigolvasni a hsz-edet a szememnek.:U
    Na a lényeg az, hogy szerintem próbálj kevesebbet gondolni arra, hogy mi lesz, ha... mert ahogy olvasom a többieket, minél jobban félsz....
    De nem hinném, hogy megint megtörténik, ha már az elején bevéreztél. NYUGI!
    Igaz én még a műtét előtt állok!!! És én is félni fogok, tudom. De ne gondolj arra, hogy mi lesz, ha, csak arra koncentrálj, mindent úgy csinálj, ahogy a doktornéni/bácsi mondta!
    Lenne egy kérdésem. Neked kellett külön fizetni az altatást? Komolyan nem értem, nálunk mi ez a 80 ezer/altatás...
    :(

    Chili

  • Mőbiusz

    csendes tag

    válasz Chilibors #446 üzenetére

    Na igen most így reggel nekem is érdekes az iromány:)
    Tudom hogy igazad van Chill :) de ez nehezen irányítható:)
    Streessszelni mindig a legroszabb..Egyébként az aszomcsi h elötte énse félem a dologtól csak miutan picit roszabbul sültel..(pár hét távlatából valoszinü már nem fog annak tűnni)
    Én még nmehallotam ilyenről hogy altatásér fizetni kell, :Y
    nekem se kelett.. de az bizti hoyg altatás az sok pénzbe kerül és lehet h a korház éppen nem tudja megfizetni,. :W
    Csak indokolt esetbe van ingyen ami ált a kiskölköket jelenti
    Lényeg hogy korházfüggő..
    Azt is nehéz eldönteni melyiket válaszd !!mer nagyon személyfüggő.
    ÉN specko nemvislem a hányingert jól, ami az altatás után simán lehet, viszont pontosabban tudják elkötni az ereket meg iylemi, merrt nem icegsz ficegsz.
    Ha nem lennék pánikos bizti alattás nélkül kérem és ha újra csinalnak akkoris végülis 20 perc. kbb és utána jo a közérzet, nem szédülsz 4 napig meg no hányinger
    Ugyh gpondold meg h kifizeted ea plusz 80.ropit vagy ha altatás ->menj más helyre ha lehet olyat.. :F gondolom már nem... :(( Üdv!!!

  • Mőbiusz

    csendes tag

    válasz Chilibors #434 üzenetére

    NEfélj annyira az orsövénytől melettem lévő 50 éves fickonak is azvolt !!és picit se szenvedett,elöbb hazaengedték mint engem hűű sajnálom akkor mkost neked most nagyon sok szenvedés :(( Nemtudom h ezeket miért csak alatatásban lehet hogy fájdalmasabb maga a művelet

  • Chilibors

    csendes tag

    válasz Mőbiusz #448 üzenetére

    Helló! Hát igen. Biztos, hogy egy-két héttel a műtét előtt már nekem is rendesen tele lesz a gatyám... :DDD :F
    Az utolsó mondatot nem értem: "Nemtudom h ezeket miért csak alatatásban lehet hogy fájdalmasabb maga a művelet"
    Engem az orrsövénynél sem akar elaltatni. :( Pedig attól fofok rendesen...

    Chili

  • Mőbiusz

    csendes tag

    válasz Chilibors #449 üzenetére

    Arra gondoltam hogy orrsövényes dolog egy bonyolultabb és lehet hoyg fájdalmasabb műtét valszi ezért végzik altatásban De nemtudtam h neked aztis ébren akarják ugyhogy visszaszívom :W Meg igazábol nem si értek hozzá neten nincs róla vmi? NEm gondolkozol más korházon? Klinikákra sztem körzettőől függetlenül lehet menni mert egyetemi intézmény

Új hozzászólás Aktív témák