Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • butapék

    újonc

    válasz Chilibors #440 üzenetére

    Sziasztok,

    Nekem ez a 11. napom helyi érzéstelenítéses mandulaműtét után, és azt kell mondjam, nem bánom, hogy nem altattak, bár roppantul féltem a műtéttől. Maga a műtét összesen 5 perc volt, cseppet sem rosszabb, mint egy fogtömés. Tulképpen csak a garatomba adott injekciókat érztem picit, meg mindegyik szurinál öklendeztem egyet csak úgy megszokásból, de ezen kívűl semmit nem éreztem műtét altt, pedig már harmadik hónapja vagyok tüszős mandulagyulladt, néha akkorára dagadtak a dögök, hogy azt hittem fojtogat valaki. Szóval a műtét fáin volt. Na, gondoltam, milyen klassz csávesz vagyok, de aztán jött a posztoperatív rész: 2 óra csorgatás után kezdett kimenni az érzéstelenítés hatása, viszont kezdett megjönni a nyugtató miatti szédülés, émelygés, és 37.6-os hőemelcsi, plusz a mérhetetlen fájdalom, amit a lenyelt folyékony fájdalomcsillapító sem nagyon csillapított. Tűrtem, ittam szorgalmatosan a kancsó teát, aztán négy óra szenvedés után kértem egy Katát (vízben oldhatót) a nővérkétől. Na innen datálom a javulásom. Az első éjszaka kibírható volt, igazából a másodiktól kezdett nagyon fájni, de napi három Kataflammal elvoltam. Ma már egyet sem vettem be, és tök jól bírom. Már mindent eszem.

    Ami engem aggaszt az a 37.2-es átlagom délutánonként. Azt mondták, 2-3 nap alatt rendeződni fog a hőmérsékletem, ami kiváló lenne, mert ezzel is már hónapok óta szenvedek. Lehet, hogy így maradok, hőemelkedettnek életem végéig? Vagy lehet, hogy nem is a mandulám volt a hibás? Van valakinek ilyen téren tapasztalata? Mármint, hogy meddig volt hőemelkedett még a műtét után.

    Üdv mindenkinek és kitartás, a fájdalom el fog múlni. :)

Új hozzászólás Aktív témák