Új hozzászólás Aktív témák

  • Gilthanas

    aktív tag

    Sziasztok,

    Pár hete hozzájutottam egy Asus xonar Dx-es hangkártyához ami optikával összekötve egy Logitech Z906 as hangfalszettel. Az lenne a problémám ami elég gyakori, ahogy olvastam a neten, hogy a DTS audio filmeknél a párbeszédeket alig hallom ellenben ha jön az akció ugranom kell a távirányítóért, hogy halkítsak.

    Elmondom miket próbáltam amik nem működtek:

    Asus control center:
    SVN bekapcs, alacsony hangerő (30-40%), magas hangerő 70%.
    Mixernél a centert felhúzni, többit lejjebb húzni.

    Z906 hangfal:
    Center hangszórót felhangosítani külön, de nem lesz hangosabb a párbeszéd, mintha nem is hangosítana.

    VLC media player:
    Volume normalizationt 2 ről 1.6-ra, 0.5 re audio puffert 10-re raktam elmentettem semmi

    S/PDIF-en van ugye az alapértelmezett csatorna a windows 10-ben. Driver gond lenne?

    Másoknak működik az SVN funkció? Valakinek van még valami ötlete, mert ha nagy házban laknék kevésbé lenne gond, de társasházról van szó így nem lehet nagyon hangoskodni.
    Direkt azért szereztem egy fokkal "jobb" hangcuccot, hogy normál, szolid hangerőm legyen, és cserébe sokkal tisztábban és részletesebben halljam a hangokat. Így viszont nem a igazi :)

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

Új hozzászólás Aktív témák