Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Henryk

    aktív tag

    válasz zitrom #5674 üzenetére

    Nekem nincs koaxon rákötve semmi, csak optikán, meg analógon. optikát filmeknél, meg zenére játék közben, hogy ne keveredjen a kettő, amúgy analógban megy minden más.

    optika és koax között szerintem nincs hallható különbség, hisz ugyanazok a digitális jelek mennek. esetleg ha nagyon sok a kábel az egyszerű koaxot könnyebb zavarni, mert a fényre tudtommal nincs hatása semminek ami a szomszédos kábelekben mehet, de ennek sincs nagy jelentősége. hosszabb, 10 méter fölötti kábeleknél már lehet esetleg nagyobb jelentősége a kábel minőségének. nálam elég volt egy 2m-es darab, asszem 3.2k volt átalakítóval együtt helyi audioboltban. de ezekben annyira nem vagyok biztos, mert csak optikaim van.

    különbség megfelelő hangkártyával alig hallható. annyi hogy ha csutkára tekerem +boost-ot is maxra a login akkor analógban közelről hallható egy kis zaj, optikán semmi.
    filmeknél mindigis a digitálist használtam, mert jobban érzem magam ha kiírja hogy ez biza DTS.. nem csak 6ch valami, hagy dolgozzon kicsit :D
    zenénél ha jó minőségű cucc akkor simán optikán, stereo x2 vagy DD music, mert joban adja a mélyet úgy, de sokszor hallgatok netrádiót, ami nem erről híres, így azt rábízom a hangkártyára hogy kicsit feljavítsa, és egész jól csinálja.

Új hozzászólás Aktív témák