Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • máyköl

    veterán

    válasz roberto211 #38698 üzenetére

    Motoroztal már valaha tartósabb ideig?
    Én évek óta motorozom. Hol kisebbel, hol nagyobbal. Ez egy olyan játék, ahol valóban önhibádon kívül is könnyen lapátra tehetnek. Nincs nap hogy ne ülnék motorra, de csak imádkozni tudok, hogy ne történjen semmi baleset. Annyi őrült van, hogy az valami borzasztó. És te vagy a kétkerékkel, te fogod a rövidebbet húzni. Még egy suzukiban is jobbak az esélyeid.
    Hidd el, csak jószándékból mondom. Bár fiatalabb vagy mint én (múltkor írtad a korod), de a fórum alapján az jött le, hogy szereted a sebességet, a lóerőket. Ha ennyi idősen ráülsz egy nagy köbcentis erős motorra (250 -es is erős), gyakorlatilag rutin nélkül, sajnos hajlamos leszel azt hinni, te az utak királya vagy, és bevállalni a rizikós szituációkat is. Ne tedd! Vagy az egész motorozásra aludj még párat, fentebb is írták, hogy ahhoz alátat kell. Nem megmondóemberként írom, csak barátilag, hisz ebből a csekély fórumos kommunikációból azt veszem le, téged könnyen elragadna a hév egy nagymotorral alattad. És annak sosincs jó vége... :)
    Peace!

  • tboldi

    nagyúr

    válasz roberto211 #38698 üzenetére

    Én azt mondom, hogy ha tényleg komolyan gondolod és már elmúltál 24, nem érdemes ezekkel a kisebbekkel (125-250 ccm) vacakolni. Azon kívül, hogy le akar mindenki morzsolni az útról, mert csak 90-nel tudsz menni tartósan, még nagyon hamar (~1 szezon) rá is unsz, és keresed a nagyobbat. Minimum olyan 400 ccm és 40-50 LE körül nézelődnék, Ezek még nem olyan hűdegyorsak, de az autópályát már azért lehet használni velük.
    Persze nem hátrány, ha előtte pl. egy 125-össel megtanulod az alapvető kezelést (kuplung-váltó-gáz-fékek összehangolása, kanyarodás, stb.).

    Ha realizálódott benned a dolog, szívesen látunk többedmagammal a motoros topikban. Majd jól lebeszélünk mindenről. ;] :D

    máyköl: Megkérdezhetem, miféle gép(ek)et hajtasz? :)

    rbalint88: Egy csizmát még hozzátennék ahhoz a starter kithez. Ennek köszönhetem, hogy van még lábfejem. :Y

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák