Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz terapeuta007 #86 üzenetére

    3 cella mehet szimplán sorba, ilyet én is próbáltam, a védelem azt nem látja.

    Lítium-vas-foszfát akku minimális feszültsége szintén 2,5 V, de tölteni csak 3,65 V-ig lehet, így a laptopba még saját védelemmel sem köthető be, mert amikor töltés közben 3,65 V felett megszakítaná magát, azt a laptopakku védelme valószínűleg valamilyen totálkárnak tudná be és végleg letiltana.

    Ilyenkor viszont az újraindításhoz le kellene kötni az összes cellát és ismét ráforrasztani, a negatív saroktól kezdve felfelé, majd rátöltéssel aktiválni a védelmet és reménykedni, hogy nem sztrájkol be örökre az elektronika.

    Védelmeket egyébként sem jó többszörözni, egymásra hatásuk problémás lehet. Pl. TP4056 töltőmodul saját védelmén keresztül tölteni egy védett akkut felesleges is, ki is akadhat a végén (tesztelve).

    Ni-MH hármasával valóban ki tud tenni egy Li-ion cellát, még a 4,2 V töltés is jó hozzá, szintén próbáltam magam is. De laptophoz nem alkalmaznám, nem lenne praktikus / életszerű.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák