Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    Mennyire általános egy fizetési probléma mondjuk ETH-val ? Soha életemben nem használtam cryptot , de most olyan helyről rendeltem ahol azzal kellett fizetnem , kifizettem , a Checkout page meg dobott egy hibát. Tehát most nincs aktív rendelésem , viszont ugye a coint azonnal elküldte a wallet , szóval így életem első crypto tranzakciója egy screenshotokkal teletűzdelt Ticket lett, ahol várom a Fasttech válaszát arra vonatkozóan , hogy ha nincs semmilyen rendelésem sehol , akkor kvázi miért is fizettem. Ez mennyire általános ? (azt már hagyjuk is, hogy 4,8 USD-be került kifizetnem egy 47 dolláros rendelést , ami nonszensz konkrétan)

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Reggie0 #57164 üzenetére

    Az nem tudom mit jelent. Rendelés összesítésénél a FastTech feldobott egy QR kódot, azt beolvastam Trust Wallet-el , kiírta az adatokat én meg nyomtam , hogy Pay. Ennyi történt. Pénz elment , FastTech hibát dobott , pénz elküldve , rendelés nincsen.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz mohow #58046 üzenetére

    Nyilván pont semennyit. Az benne lesz a szerződésedbe , hogy ilyen eset előfordulhat , az meg krvára nem fogja őket érdekelni, hogy állt a VGA kezébe a csákány és emiatt buktál 14 dollárt. Nem akarok bántó lenni tényleg , de azért maradjunk már a földön. Ha ez zavar , bérelt vonal. Problem solved. :U

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz RockHaRD #58225 üzenetére

    Coinra árfolyamot jósolni eddig is lottó volt meg ezután is lottó lesz, mert a coin önmagában is lottó. Ezek után nem mindegy , hogy azok jósolták ezt akik 3 éve valami más randomot, vagy mások ?

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Reggie0 #58675 üzenetére

    Én szeretném látni, hogy a kép amit küldtél miért , hol és mivel támasztja alá azt a szöveget amit felette írtál. De nem látom.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Ferdzsoo #58676 üzenetére

    Nem ártana egy egészséges pesszimizmus egyébként senkinek sem , Neked sem. Te nem azt "állod" , hogy soha többé nem lesz 20K , hanem Te csak azt szeretnéd, hogy soha többé ne legyen 20K , mert érdekelt vagy abban, hogy minél magasabb legyen az árfolyam.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Reggie0 #58682 üzenetére

    Jaaaaa én vagyok a fsz. Most néztem meg jobban az időskálát meg oldalt az árakat is. Így már értem, nem vettem észre, hogy ekkora időtávot ábrázol ez a chart. :R

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Reggie0 #58695 üzenetére

    Ezt most nem kizarolag Neked, hanem csak igy altalanossagban erre a "sok coint eladnak-esik az arfolyam-balnak ki/be" temara.
    .
    A privat velemenyem az, hogy itt is es alapvetoen a kripto vilagaban tulnyomo tobbsegben vannak azok akik elotte semmi hasonlo penzugyi termekkel nem szereztek tapasztalaltot (barmilyen tozsde) es emiatt kihagytok a kepletbol egy nagyon fontos reszt, a pszichologia nyomast.
    .
    Vegyunk egy kitalalt peldat. Jozsi , aki mondjuk front end fejleszto es a penzhez osszesen annyi koze volt eddigi eleteben, hogy kapott fizetest, olvasott 2017 ben egy reddit postot hogy most nagyon kell venni egy kis ETH-t, mert tuti buli. Jozsink ugye front end fejleszto, kap olyan fizut amibol ez kivitelezheto igy ugy dont befeketet ebbe, lesz ami lesz, vesz mondjuk 200 ETH-t mondjuk osszesen 600.000 forintert. Telnek mulnak az evek, eljon a 2021 februar eleje es Jozsink, aki egesz eleteben egy billentyuzetet fog utogetni napi 13 oraban ( a programozok 8 oras munkaideje) ul a gep elott es azt latja, hogy van brutto ~ 120.000.000 forintja. Gyors fejszamolast vegez es ennek ket eredmenye fog szuletni :
    1: Jozsi realizalja, hogy tulajdonkepp a semmibol annyi penze lett amibol vehet/epithet egy sajat ingatlant , oda alapithat csaladot, megfelelo mennyisegu tokeje van egy sajat vallalkozas elinditasahoz, stb
    2: Jozsi realizalja, hogy ha ez igy megy tovabb iszonyu csunyan milliomos lehet, illetve hogy neki a 120.000.000 forintban 600.000 ft sajat toke van, tehat ha az arfolyam ugy bezuhan, hogy a coinok elvesztenek az ertekukbol 119.400.000 forintot, akkor o meg mindig nullas, tehat ekkora ertekvesztesig teljesen kockazatmentes a befeketetese.
    .
    Na most ez a Jozsi, aki felteheteon vilageleteben fizetesert fog dolgozni es alig varja , hogy kivehessen az evi 21 nap szabadsagabol 4-et, hogy elmenjenek kicsit pihenni a felesegevel Badacsonyba , a kovetkezo lelki terrort eli at :
    Felkel reggel , ranez a tarcajara, 120.000.000 forint. Majd elteik 3-4 nap , leutazik videkre segit rendeszedni a kertet anyunal/nagymamanal, ujra ranez coinmarketcapre es azt latja, hogy a 120.000.000 forintja mar csak 87.000.000 forint. Jozsink 4 nap leforgasa alatt "elvesztett" kozel 35.000.000 forintot, ami mondjuk konkretan egy lakas ara.
    .
    .
    Na most ezt szerintetek mennyire nehez megelni egy atlagembernek ? Mert itt azokrol beszelunk, nagyreszt penzugyi elokepzettseg nelkuli atlagemberekrol, akik konkretan csak "belenyultak a tutiba" es barmifele tudatossag nelkul, barmifele teljesitmeny nelkul , barmifele valos eredmeny nelkul, pusztan tok veletlenul annyi penzt kerestek amiert masok egy teljes eletet vegigdolgoznak.
    .
    Szoval ezert jon el vitathatatlanul az a pont, ahol a nagy penzek nagy resze kiszall, mert kriptoban a multban elerheto extrem alacsony belepesi kuszob miatt oriasi az a tomeg, aki ebben ugy van benne nagy tokevel jelenleg, hogy egyebkent sosem volt ugy igazabol penze, nem "epitette fel" a sajat tokejet, csak iszonyatosan kurvara bejott. Mint a lotto , az is nagyon be tud jonni neha. A kripto olyan, mintha oriasi tomegeknek egyszerre lenne 5 talalatos szelvenye.
    .
    Az az ember, aki fizetesert dolgozik es egy kenyelmes eletre, sajat ingatlanra - autora - csaladra vagyik ,annak az egyetlen valos alternativaja az, hogy felvesz egy hitelt amit utana 30 evig torleszt. Ez az ember egyszeruen pszichologiailag nem fogja kibirni azt, hogy naponta millios-tizmillios tetelben "tunik el" a penze es inkabb realizal majd egy kisebb nyereseget de nem kockaztat meg egy nagyobb veszteseget, mert ezeknek az embereknek itt az "almait" daralja el a piac akar napok alatt.
    .
    Nyilvan ameg ebben valakinek par ezer-par tizezer dollarja van addig tok mindegy, az nem nagy penz ezert viselkedni is mashogy fog. Egy 50-50 kimenetelu fogadasra barki feltesz ezer forintot, mert vagy duplaz vagy bebukja, nem szamit. Ugyanezt a fogadast akar csak itt a topikban hany ember kotne meg mondjuk "csak" 10 millio forinttal? Szerintem egy sem.
    .
    Ugyhogy en is azon az allasponton vagyok, hogy bar konkretan peldanelkuli a tortenelem soran az ilyen jellegu "vagyon ujraelosztas" (mert ha valami, a kripto iszonyatosan ez, hisz az atlagemberek szamara biztosit lehetoseget oriasi vagyon felhalmozasara ugy, hogy kiveszi a kepletbol az idot es a munkat) , ez egyertelmuen nem tarthat orokke mert eljon egy pont (ami szerintem mar nagyon nem lehet messze) , ahol a sok "kisebb" toke felall, megkoszoni a lehetoseget es leel egy nagyon kenyelmes, nelkulozestol abszolut mentes, premium eletet. Ahhoz, hogy legyen 4-5-10-20 ezres ETH az kellene, hogy a netto 430.000 forintert programozo Jozsi azt mondja , hogy "nem akarok realizalni 1,5 milliard forintot".
    En ezt egyaltalan nem tartom realis forgatokonyvnek.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Kiskokó #58852 üzenetére

    Erzek nemi teljesen alaptalannak es megmagyarazhatatlannak tuno felsobbrenduseg erzet nehany sorod kozt. "az is legyen az én bajom, amikor veszem ki a millókat. Mert ugye ebben az esetben meg jön a nagy duma, hogy "így könnyű volt" meg ez meg az ..."
    Mire fel ?...
    Egyebkent amikor valaki azt mondja, hogy "igy konnyu volt" akkor altalaban arra celoz, hogy sok penzt keres keves munkaval amde sok szerencsevel. Erre a crypto tulajdonkepp szinonima. Ezzel szemben amikor azt mondjak, hogy "hat ez biztos nehez volt, gratulalok" akkor ott az emberek nem kimondottan arra celoznak, hogy "huha, neked aztan eron felul kellett teljesitened az eletben, hogy a 30.000 forinton vasarolt coinoddal ne csinalj semmit ameddig masok fel nem tornasszak az arat 1milliora".
    .
    Azert amugy igy, hogy egyre inkabb olvasom ezt a topikot vannak am kerdojelek a fejemben. :U

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Ferdzsoo #58858 üzenetére

    En tisztaban vagyok vele, hogy a pszichologiai resze a gyakorlatilag a legnehezebb, nem is akarom kisebbiteni a jelentoseget. De azt kicsit visszasnak erzem, amikor valaki ezt a teljesitmenyt kirivonak kezeli es a vakszerencsevel igazolja.
    Amikor evek-evtizedek tavlataban valaki felepit egy barmekkora vagyont mint aktiv kereskedo/befekteto az egy dolog. Amikor valaki eltalal egy evtizedenkent egyszer elofordulo passziv befektetest az meg egy masik dolog. Jo lenne a kettot nem osszemosni szerintem, mert nagyon nem ugyan az amikor te toket epitesz es amikor magatol a semmibol toked epul.
    Marpedig amit a kolega irt az pont az elso, mikozben a befeketese pont a masodik. Megjelent evekkel ezelott egy lehetoseg, aki szemfules volt es idoben talalkozott vele az ra tudott ulni es jol jart/jar , de azert eloadni azt , hogy ez mekkora befektetes volt , mit kellett ezert felaldozni, mennyi idot/tudast bele kellett olni hogy most elvezni lehessen ennek az egesznek a gyumolcset , haz az kicsit haha.
    .
    Legalabb abban ertsunk egyet, hogy a vilag mindig a tudast arazza, az lehet az a tudas is, hogy te meg tudsz muteni valakit, lehet az is, hogy te tudsz paradicsomot termelni meg lehet az, hogy egy befektetesi alapnal 5.eve pluszban tudsz tartani egy szazmilliardos portfoliot. Az, hogy meg tudtal venni egy ETH coint 3 evvel ezelott 5 dollaron es passzivan tudtal rajta ulni 3 evet majd realizalni rajta egy 40.000%-os hasznot az egy oriasi szerencse. Ami egyaltalan nem gond es ettol egyaltalan nem er kevesebb az a 2.000 dollar , csak nem kene ugy eloadni, hogy megtalaltuk a szent gralt, mert nem. Oriasi szerencsenk volt es nagyjabol ennyi.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz varmi2 #59407 üzenetére

    Aranyos, hogy a szo szerinti vakszerencsevel probalod igazolni, hogy be van dobva a fiokod aljara a bolcsek kove. Ugy osztod, hogy "te hogy megmondtad" mintha ezt barmivel is ala tudtad volna tamasztani akkor. Egy ket-kimenetes fogadasban az 50% eselyeddel pont eltalaltad es most kiosztod mindenkire, hogy hat rad kellett volna hallgatni. Nem kicsit lol ez a tortenet. Ilyet en is tudok egyebkent, vegyetek XRP-t mert jovoheten akar 10.000 dollart is erhet darabja. Erre megvan pont az az 50% esely ami neked megvolt, mert vagy eleri a 10K-t vagy nem. 200IQ

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz bacsis #59541 üzenetére

    "Mennyire lekövethető az internet szolgáltató révén, hogy ilyen jellegű művelet fut át az internet kapcsolaton?"

    miért , ha lekövethető az miért baj ? bányászni nem illegális, nem tiltja sem törvény , sem a szolgáltató , senki sem.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz bacsis #59557 üzenetére

    Hát, nem látok a jövőbe szóval erre most nem tudok mit mondani. De aggódni nem nagyon aggódnék, akik ebbe beleültek azok hidd el ki fogják találni, hogy hogy lehet hide-olni ezt az egészet mert senki nem fog lemondani erről a pénzről azért, mert az ISP-je behisztizett. Szóval én ha valamin, hát ezen nem aggódnék :)

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz varmi2 #59558 üzenetére

    A torrent nem illegális, továbbá amire Te gondolsz (a jogvédett anyagok megosztása) , nálunk az is leginkább csak szürkésfehér , de egyáltalán nem illegális. Szóval majdnem.

    Az meg , hogy "nem is fog változni" tök jó, de a """jövőbelátásod""" alapja se nem szakmai se nem jogi, egyszerűen csak életed végéig SZERETNÉD, hogy lehessen munka nélkül pénzt keresni. Ami egy egyáltalán nem megvetendő törekvés egyébként, csak jó lenne nem játszani itt mindenkinek a szakértőt, mert itt majdhogynem senki sem az , csak mindenki szeretné ha cryptobol lenne milliomos. Tehát Neked itt maximum egy szimpla vágyad van arra vonatkozóan , hogy a jövőben illegális lesz e vagy sem, engedélyezik e vagy sem , eléri e az egycsillió dollárt egy ETH vagy sem , mert szimplán csak érdekelt vagy benne, hogy ezek megvalósuljanak. De alapja nincsen, egyszerűen csak drukkolsz, hogy így történjen mert nem szeretnéd ha lecsúsznál erről a vonatról.

    "Ha veszel egy hardver(cpu, vga), nem mindegy, hogy játékra, renderelésre vagy bányára használod? Mi köze bárkinek is, hogy a saját hardveredet mire használod? Nem tilthatják meg."

    Ebben egyébként maximálisan igazad van, kivéve 1 : megtilthatja, pont ahogy pl az nvidia épp most dobott piacra olyan kártyát aminél DIREKT le van felezve a hash-rate , 2 : életed végéig égetheted az áramot kriptóra , de ha megtiltják a kriptók FIAT-ra váltását (amit pedig megtilthatnak) , akkor lehet Neked akárhány ETH-d , mert nem tudsz belőle elkölthető pénzt csinálni. Szóval jó lenne átgondolni egyébként amikor megszólsz ilyen témákkal kapcsolatban , mert nagyon vakon vagy ha tényleg elhiszed , hogy ez egy soha nem szabályozható terület.

    Az egy dolog (egy) , hogy jelenleg nem szabályozzák , felteszem nincs meg a súlya (globálisan 1500milliárd USD nem nagy szám , vannak cégek akik önmagukban rendelkeznek ilyen súllyal) , szóval jelenleg azért nem állnak bele a kormányok ebbe páros lábbal , mert még jelenleg "nem lényeg". Gondolod , hogy majd ha adott esetben ez itt paradigmaváltást hoz el, akkor random tizenévesek akik aputól kisírtak egy 1080TI-t 5 éve , ők lesznek a világ urai , mert ott ülnek egy csomó coinon ? Ne legyünk már ilyen naívak....

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Kiskokó #59572 üzenetére

    Na jó figyelj, abszolút utoljára levezetem Neked, mert úgy látom nem sikerül kiszedned a mondandómból a lényeget, bárhogy is próbáltam eddig elmagyarázni (azt pedig, hogy nem azzal van a gond, hogy nem érthető amit írtam onnan tudom, hogy úgy látom volt aki megértette).

    Először is : én nem ellenzem a kriptót. Mondtam ezt ? Mondtam ezt bármikor ? szerintem nem. A szűk családi körben ( 3 család ) mindhárom birtokol Bitcoin-t, aki a legutoljára vett közülünk az novemberben vette. Szerinted , de most tök őszintén, szerinted én annak drukkolok, hogy ezt a családom beszopja ? Nyilván nem.

    Ami nekem itt a trigger az tudod, hogy mi ? Az, hogy itt sokan egyáltalán nem tényeket , hanem teljesen egyszerű , random véleményeket közölnek olyan formában , mintha az adott vélemény egy kőbevésett tényként lenne kezelhető. Amikor valaki random betéved ebbe a topikba különösebb előképzettség - és pénzügyi előképzettség - nélkül (ami egyébként már ne haragudj , de brutálisan jellemző) és végig olvas visszafele pár száz bejegyzést, egy teljesen téves kép fog a fejében kialakulni azok miatt (amilyen amúgy Te is vagy) akik a véleményüket egyáltalán nem véleményként kommunikálják. Ha valaki random ezt végigolvassa , az a kép fog kialakulni a fejében (abszolút tévesen), hogy ez egy majdnem atombiztos befektetési forma ahol a határ csak a csillagos ég , HODL meg diamond hands és örök élet+ ingyen sör.

    Miközben ezzel szemben egyértelműen kijelenthető, hogy jelen társadalmunkban a kripto gyakorlatilag kérdés nélkül kezelhető az egyik (ha nem A) elérhető legnagyobb kockázatú befektetésként, a piacon egyedülállóan óriási volatilitással , hozzácsapva azt, hogy a világon semmiféle szabályzó hatóság nincs felette , így az ezzel kereskedők / ezt birtoklók semmiféle jogi védelmet nem élveznek , szemben a világ bármely más befektetésével. A mozgása tökéletesen kiszámíthatatlan ( gondoljunk itt csak a Musk tweet-ekre) , nemhogy a birtokolt coinok értéke nem tervezhető, de még az előállításuk sem tervezhető pontosan , mert nem tervezhető az ingadozás , nem tervezhető a diff , semmi.

    Ez nagyjából a tömör valóság. Na ez az amivel szemben áll a tény, miszerint valaki pont jókor pont jó reddit thread-et olvasott , vett 2-3 vga-t darabját 40 ezer forintért 3 éve meg cashre 100 ETH-t 36 ezer forintért és konkrétan eltalálta ezt a trendet.

    Érzed a differenciát annak a szemszögéből, aki mondjuk most el akar kezdeni kriptózni és nem azt látja amit fentebb behúztam középre , mint a kriptó a valóságban (amikor úgy értékelem mint pénzügyi termék nem pedig úgy , hogy dekurvajólenne ha még feljebb menne mert akkor vennék egy AMG mercit) hanem azt amit alatta írtam , a Ti abszolút vakszerencsével igazolt véleményeteket ?

    Ezt így sikerül értelmezni ? Nincs bajom a coinnal , nincs bajom veletek sem , ez egy pénzügyi termék, egy befektetés mint bármi más. Azzal van a bajom, hogy pusztán önérdekből halálosan vakon hisztek benne és amikor értékelni kell egy kialakult helyzetet akkor a legtöbben brutálisan szubjektíven értékelik , mert pozíciójuk van benne. Mások viszont ezt olvassák és a fejükben ahogy a kirptó él ezek után az olyan kurva ellentétes a valóság minden síkjával, hogy arra nincsenek szavak. Ez a világ egyik legkockázatosabb befektetése , sokkal kockázatosabb mint bármi általam ismert egyéb befektetés , Ti meg nap mint nap olyanokkal dobálóztok , hogy "evidens , hogy a BTC 100K lesz" , "4 ezres ETH" , stb , ami a valósághoz nyomokban sem köthető , csak tök jó lenne mert sokkal gazdagabb lennél 100K-s BTC-vel meg 4K-s ETH-val.

    remélem átmegy...

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz 3800+ #62914 üzenetére

    "de ez leginkább a szerencsén múlik hogy most veszek egy noname coint bagóért és várok hátha bejön?"

    A nem noname coinok is így működnek, csak az esélyed nagyobb azáltal , hogy ismertebb.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz GabeE3e #63922 üzenetére

    Én már annak is örülnék, ha legalább a sima 3060 vagy 3060Ti alkalmatlan lenne cryptozni. Lassan 3/4 éve már hogy gépet újítottam és egy 10th Intel mellett egy GTX980 ül, mert teljesítményre simán oké lenne a 3060 , csak nyilván nem 350ezerért , mert nem vagyok idióta. Úgy terveztem, hogy pont azt a 120-140k-t költeném el VGA-ra amibe a 3060 kerülNE , de 3/4 éve nem tudok váltani (semmire) , mert a BELÉPŐ nvidia kártya drágább, mint a komplett gépem mindennel együtt. Úgyhogy jöjjön csak egy limitált 3060/TI , a többi részemről nyugodtan maradjon ahogy van , nektek úgyis hamar vissza lehet túrni egy 3080 árát is.

    De az már kezd kicsit káros lenni szerintem, hogy a GTX1030 után ami 35ezer forint az RTX3060 a következő lépcsőfok ami 400ezer és konkrétan eltűnt a piac, IGP után a high-end jön és közte konkrétan nincs termék...

    Érted, nem halok bele hogy 980-am van, csak szerettem volna 5 év után tovább lépni róla és jelenleg ott vagyok, hogy vehetnék egy PS5-t ÉS egy Xbox Series X-et is, mert konkrétan olcsóbbra jönne ki mint a jelenlegi nVidia asztali kártya sorozatának az abszolút belépő, legkisebb modellje. Ez már káros. Ha ez egy 1-2 hónapos átmeneti állapot lett volna azt mondom rendben, de az hogy az MSRP 359EUR kártya kijön a sorról és stabilan 1000 eur (már ha egyáltalán tudsz rendelni 1000 eur-ért), az már sok. Nagyon sok. Én csak szeretnék egy közepes kártyát, casual játszani egy emészthető áron (és az emészthető lenne, amennyiért az nV amúgy adná).

    Szerintem az nem nagy pofon, ha a jelenleg piacon lévő 10 darab ( 3060/Ti/70/80/90 , 6700/XT/800/XT/900 ) kártyából csak egy tetves modell jutna annak akinek csak kéne valami erősebb mint az IGP (és az az 1 is a leggyengébb), a maradék 9-et meg ugyan úgy vehetnétek.

    De ja, remélem én is mint fatpingvin, hogy jó gyorsan feltörik majd, nehogy tudjon venni az átlag egy AZAZ EGY modellt otthonra. Ennyi kéne , EGY 3060 vagy 3060Ti , annyiért amennyi az a kártya amúgy és kész.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz coolmpi #63934 üzenetére

    ja , csak én használni szeretném nem bányászni vele...

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Chalez #64632 üzenetére

    Bármelyik.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Chalez #64639 üzenetére

    :DDD :DDD

    Én általában read only vagyok itt, de ha beszélek akkor a téma racionális oldalát erősítem. A válaszom pedig tisztán az volt egyébként.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz phanzetomox #65627 üzenetére

    "Ha ki jön a világ legnagyobb bútorgyártó cégének a jelentése, hogy drasztikusan csökkentek az eladások, akkor azt gondolnád, a konkurens kisebb cégek, emelkedő eladási jelentéssel, majd biztos megindulnak felfele. Hát 10ből 9szer nem, mert mindenki úgy van vele, ha a világ legnagyobb gyártójának nem megy a biznisz, mitől menne jobban a kisebbeknek?"
    .
    De ez nem veletlenul van igy, hanem azert mert igaz. Mert amikor a vilag legnagyobb butorgyara nem tud eladast generalni, akkor a kisebbek meg annyira sem tudnak, mert minel kisebb annal kisebb a marketing, annal dragabb a butor, stb. Nem azert nem ad el az IKEA, mert a kicsik befoglaljak a piacot, hanem mert az emberek most epp valamiert nem vesznek butort. Ha az IKEA-tol nem vesznek, akkor senkitol nem vesznek. Par eve mikor ennyire divat lett az egeszseges taplalkozas, akkor kezdte a Coca Cola az osszes termeken (cola,fanta,izesitett vizek, stb) bevezetni a ZERO vonalat. Miert ? Mert az lett a divat hogy ne igyal cukrot. Szerinted amikor egy CocaCola nem tud eladni normal CocaCola-t, ami egy 150eve letezo udito, AZ udito, akkor ki tud eladni cukorral edesitett uditot ? Senki.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz phanzetomox #65631 üzenetére

    "A kisebb cégek mindig könnyebben produkálnak +50-200%os növekedéseket akár éven belül, míg egy giga méretű cégnek a +2-5% növekedés is brutál eredményt jelent."

    Igen ez igaz, addig a pontig ameddig van piac amin produkálni lehet. Pl amikor tavaly elindult a covid, akkor a legutolsó garázscég is pont annyi webkamerát adott el, amennyit le tudott gyártani. Ha naponta 10 kamera gurult le a sorról akkor 10-et adott el, ha naponta 10.000 gurult le akkor meg 10.000-et. De ott volt piac. Azon a piacon nyilván a Logitech is végtelen kamerát adott el, de mivel az csak a portfóliójuk nagyon kis része, így összességében nyilván nem hozott 2-3 számjegyű növekedést. De itt látni kell azt, hogy ha a Logitech már nem tud kamerát eladni, az nem azért van mert a noname gyártók adják el és a Logi nem kell. Az azért van, mert megtelt a piac, mindenki vett aki akart és ennyi, elfogytak a vásárlók. Azon a ponton amikor a Logi-nál megáll a kereslet kamerára, mindenki másnál is megáll. Épp ez a lényege ezeknek a giga nagy cégeknek, hogy meghatározó szereplői a piacnak. Ha valaki webkamerát akar venni, Logi-ba fut bele először, ha bútort akkor az IKEA-ba, ha TV-t akkor meg a Samsungba/LG-be. Ha bezuhan a Samsung/Lg TV eladása, akkor a Hisense sem fog TV-t eladni.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz rasotamas #65634 üzenetére

    "Founded in Sweden in 1943 by 17-year-old Ingvar Kamprad, IKEA has been the world's largest furniture retailer since 2008."

    [link]
    [link]

    Keressek még, vagy elég lesz ? :U ...

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz rasotamas #65643 üzenetére

    Jaaa akkor ne haragudj, eletemben nem lattam meg abbol a sorozatbol egy percet sem.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Ferdzsoo #65891 üzenetére

    Igazabol belekothetnel abba amit mondott es akkor hallhatnank az ellenvelemenyt, hogy miert is jo annyira a BTC higy figyelmen kivul hagyhatoak azok a negativ tulajdonsagai amit veled ellentetben a kollega megemlitett. Az egy kicsit vekony, hogy szerintem nem... En se tartom rossz otletnek pl a blockchaint magat, de ha valasztanom kene en is a BTC-t raknam utolsonak, a fent emlitett es egyeb okok miatt. Engem frankon erdekelne, hogy szerinted ez miert nem igaz, azon tul hogy Te nagyon hiszel benne (aminek az alapja nyilvan a portfoliod).

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz -Skylake- #65906 üzenetére

    Kicsúsztam szerk időből :

    Elmondom az én véleményem, aztán talán Te is megpróbálhatnád :

    1 : az, hogy "decentralizált pénz" , az alapvetően egy hibás elképzelés. Ez kizárólag addig a pontig működik, ameddig annyira kicsi a mérete, hogy nem nagyon zavar bele a nagyok bulijába. Én tényleg szívből remélem, hogy senki nem gondolja komolyan, hogy a kisemberek kiszervezik a pénzt a kormányok hatáskörén kívülre és ezt majd mindenki megengedi. Ha a crypto elér egy olyan szintet ahol már komoly tényező, úgy szétszabályozzák a piacot, hogy csak a rémálmainkba fog még egyszer előjönni az a szó, hogy crypto. Ez vitán felül áll.

    2 : Ahelyett, hogy a BTC hozott volna egy jó választ egy jó kérdésre, hozott egy rossz választ egy fel sem tett kérdésre. A mindennapi életben a BTC mint olyan nem értelmezhető eszköz, egyáltalán nem alkalmas a mindennapi vásárlásokra, lényegében semmire aminek köze van a pénz elköltéséhez. Olyan brutálisan volatilis, hogy semmilyen körülmények között nem alkalmas havi kompenzációként, mert lehet hogy februárba fele annyit keresnél mint januárban , erre képtelenség alapozni.

    3 : Ahelyett, hogy az erőforrásokat jobban használná fel mint egyéb általános pénzügyi szolgáltatások, lényegesen, de lényegesen rosszabb hatásfokkal használja fel.

    4 : Az előállítását, birtoklását, cseréjét semmilyen hatóság nem szabályozza, senki és semmi semmiféle garanciát nem biztosít. Ha eltűnik a BTC-d holnap, akkor eltűnt és ennyi. Ha elutalod egy rossz címre, akkor elutaltad és ennyi.

    5 : A rendszer üzemeltetéséhez célhardware szükséges, viszont nincs szabályzott szervezet / intézmény ami az üzemeltetésért felel. Azaz ha a randomok úgy döntenek, hogy jobban megéri egy másik crypto, akkor kvázi leáll a rendszer üzemeltetése, mert azt valójában senki sem garantálja, ez egy tisztán érdek vezérelt tevékenység. Ha jön egy crypto, amin a jelenlegi BTC farmokon a BTC-hez képest 10%-al több hozamot termel, azonnal átáll rá az egész farm (farmok) és ennyi, eltűnik a rendszerből a teljesítmény ami fenntartja.

    6 : Mivel semmiféle szabályzó hatóság nincs felette, így az értékvesztése és értéknövekedése teljesen független magától a crypto-tól, lényegében az mozgatja, hogy épp ki mennyire hisz benne. Ha valaki hirtelen sok pénzzel kezd el hinni benne, az értéke irreális mértékben nő, ha valaki hirtelen sok pénzzel kezd el kételkedni benne, az értéke irreális mértékben csökken. Ez tökéletesen alkalmatlanná teszi "csereeszköznek" , mert ahhoz egy általánosan elfogadott értéket kellene képviseljen, amire képtelen.

    7 : Az általános elfogadottsága minimum megkérdőjelezhető, 1X év alatt még mindig ott tart mint mikor indult, csak most már nagyságrendekkel nagyobb minden negatív hatás amit magával hoz, az egyetlen pozitív pedig ugyan úgy csak annyi, hogy szerencsés esetben brutálisan gyorsan és brutálisan irreális mértékben lehet rajta gazdagodni. 1X év alatt semmit nem oldott meg, ugyan azt az egy dolgot ígéri, csak közben elképzelhetetlen mennyiségű erőforrást zabál fel.

    Folytathatnám ezt még egy darabig , de nincs kedvem többet írni. A blockchain mint olyan egy hatalmas ötlet, rengeteg , rengeteg problémára megoldást nyújt, de ennek a jelenlegi megvalósítása , a crypto az kritikán aluli. Fogtak egy rendkívül ígéretes megoldást és ráhúztak egy brutálisan szar, kizárólag önmagáért létező terméket amin pár ember teljesen alaptalanul a semmivel meggazdagodott , lényegesen több ember elégetett egy csomó pénzt a semmire, miközben egyre nagyobb és nagyobb gazdasági anomáliákat idéznek elő kvázi viccből. Na ez a BTC.

    Érdekelne, szerinted mi a BTC.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz DanielLong #65912 üzenetére

    "Most nem azért, de nem tök mindegy, hogy mennyire értelmes/hasznos egy coin, ha azt látod, hogy az értéke már évek óta az egekben? "

    ŐŐŐ nem, egyáltalán nem tökmindegy. Az lehet, hogy Neked az, sok kőművesnek is "tök mindegy" hogy áll az a fal, áll nem ?

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz viharhozo #65917 üzenetére

    Attól azért ne félj, hogy a BTC árfolyam miatt én leugrok valahonnan. :U

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Zizi123 #66377 üzenetére

    Jobban jarsz olyannal, amibe csak 10-10 USD-t raksz, de cserebe 80-100X novekedest produkal.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz cof #66384 üzenetére

    Semmelyik. Csak egy hulye kerdesre adtam egy meghulyebb valaszt.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz retekbacsi #66484 üzenetére

    Nem rossz a modell valóban, 4 óra alatt ez a rig kibányász 7 dollárt. Ő meg eladja 30-ért , korszakos zseni. :U

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz F_Balazs #66858 üzenetére

    Nem, ez igazabol sosem volt kerdes amugy.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Kaci84 #72580 üzenetére

    Itt most ket chatbot beszelget egymassal vagy mi tortenik ? Extrem fajdalmas, lenyegeben befeketetesekrol szol a topik, millios tetelekben vett a srac is riget, de ket normalis mondatot nem tud leirni a gyerek, meg te se aki valaszolsz ra. Kritikan aluli. Es nem eliras erted, nem nyelvtannaciskodok, konkretan nincs ertelme annak amit irtok, rossz szavak vannak benne de meg raadasul rossz sorrendbe is, mivan veletek....

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz F_Balazs #72587 üzenetére

    lol. :U

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz GabeE3e #72683 üzenetére

    Akinek van két működő neuronja az meg tudja fejteni 6 ezer kilométerről, hogy mi van.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz laychi #73045 üzenetére

    Azért neked elég sok időd van...

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Hohocali #74793 üzenetére

    Nagyon off, de ami az alairasodban van az komolyan igy elhangzott ? :U Be tudnand linkelni ezt a hszt ?

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz optikart #74809 üzenetére

    Mivel arra is használtad, azért.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz -Skylake- #74815 üzenetére

    Amugy kerjed kriptoba aztan kesz. Aki camgirlnek fizet szerintem van annyira kocka, hogy kriptoban is kitudja. :R

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Fetyoka0 #75681 üzenetére

    Azert ez mar mindennek az alja, hogy mar lassan okosorabol is riget epitenek egyesek ha lehetne.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Winchester95 #76595 üzenetére

    Probald ki vodros fagyit + szex es new york.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz viharhozo #76866 üzenetére

    Szerintem konyorges lesz, hogy 200 korul vigyel el valaki a 3080-akat. Engedd el, hogy mennyibe kerul most. Ket eves hasznalt ar az kb msrp -40% , az nagyjabol realis. Megveszel most egy iphonet 450ert, 2 ev mulva mennyiert megy el ? Ha hibatlan/makulatlan/98% akku akkor osszeteheted a ket kezed ha 280ba elviszi valaki. Egy 3080 msrp 700 euro. Ha azt eladod 400-ert (400 EUROERT) akkor boven kaptal annyit amennyit ert. Ennyiert meg sose fogod, mert szarasig lesz a hasznaltpiac. Akinek nincs gyomra 150alatt eladni majd egy 3080-at, az tartsa meg aztan tapetazza ki vele a hazat. En atveszel egyet barkitol 120-ert majd. :)

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz k1raly #76875 üzenetére

    Akkor ott fog :) Ezert mondom, hogy vesztett helyzet. Majd dacbol megrohasztod a sarokba, nem fog szamitani mert 917 elado 3060/3070/3080 lesz phn hetente. Majd 10 ev mulva megtalalod azt kidobod,ennyi. Az persze nem zavart hogy msrp x 3-ert meg kellett venned, az meg mar zavar hogy majd msrp / 3 -ert kell tovabb add ha elul ez a cirkusz amit egyebkent konkretan magadnak ideztel elo. Senkit, megegyszer : senkit nem fog erdekelni, hogy a szoba sarkaba rohasztod hegyekbe a 3080-akat, mert annyi lesz mint a szemet, mert vagy eladod es meg abbol is csinalsz valamennyi penzt, vagy soha nem fogsz tudni mit kezdeni vele. En szentul hiszem, hogy a banyaszok kozt nagyon nagyon sokan vannak akiknek megeri meg az a plusz 120k is majd amit ki lehet belole hozni meg (hiszen itt mindenkit csak a villanyszamla+1 forint melysegeben foglalkoztat a kripto, mert ugy ugye ingyen penz) , szoval ja. Nem nagyon rettegek, hogy pont a te X kartyad nem lesz elado :)

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz mokus1 #76877 üzenetére

    Megegyszer : nem a chiphiany miatt fognak zuhanni, hanem azert mert olyan tetelben fog a piacra omleni, hogy az a lavina effektus ami miatt elszallt az ara a csillagos egig az ugyan ugy beindul, csak a masik iranyba. Ket eve az megy, hogy nem lehet kartyat venni mert a banya felszivja mindent, gyakorlatilag egymast tapossak erte az emberek mert nem lehet olyan dragan adni hogy ne fogyjon el. Megis miert gondolja barki, hogy ez nem igy lesz visszafele? Visszafele netto ugyan ez fog tortenni, hiaba rakod fel netre a 10 kartyadat 300k/darabert, mert a masik majd felrakja az o 10 kartyajat 295k/darabert, hogy tole vigyek el. Jon a hamradik jozska , neki 26 kartyaja van, vagy rarohad mind vagy mehet fel 290k/darabert es ez igy fog menni megallas nelkul lefele, mert egyaltalan nem lesz akkora intenzitasu ezeknek a kartyanak az eladasa mint amilyen intenzitasu a felvasarlasa volt. Udv a valosagban, vicces lesz latni ahogy racsodalkozik majd mindenki, hogy miert nem tudja eladni a 2 eves hasznalt hardwaret a megjelenesi hivatalos bolti ar folott lol. Azert nem, mert nem annyit er. Egy 3080 erteke 700euro - amortizacio, ami egesz nyugodtan lehet alsohangon 250eur. Na, akkor a kartya erteke 450 eur. Ez az az ertek, amiert lesz vevonkent 37 elado kartya, a 450 eur az a pont ahonnan INDUL a verseny a 37 elado kozott az 1 vevoert. Mondom, 120ert viszek, talan kettot is (ocsemnek is veszek egyet) majd johet privibe.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák