Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dexar007 #1873 üzenetére

    Nekem olyan kérdés mocorog most a fejemben, ha ma még vajon megérné-e beletolni pár kHUF-ot hardware-be és zúgatni pár hónapot fűtetlen a garázsban (azért is, hogy könnyebben hűljenek, de főleg hogy senkit ne zavarjanak), majd tél végén vagy tavasszal kiárulni a hardware-t, és esetleg keresni közben egy kicsit (persze nem "meggazdagodni", de nulla fölött végezni, közben pedig legalább kellemesen "izgulni" picit). Talán túl rég gondolkoztam el ezen ahhoz, hogy ki lehessen még hozni nulla fölé a végét (áram+amortizáció, árfolyamesés, növekvő nehézség, miegymás).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Geller72

    veterán

    válasz Dexar007 #1873 üzenetére

    A kettes kérdésre. Azért nem mindegy, hogy milyen a lap, mert nem mindegy, hogy milyen PCI-expressz szabvány kompatibilis. A régebbi szabványnál a lap max 75W-ot tudott adni kártyánként, a többit a táp adta egyenesbe, így a lap annyira sokat "nerm kapott". Az újabb szabványnál a lap már tud 150W-ot adni és azért 2-3 vga-nál ez már szép ív.. ;] . Kérdés, hogy az adott lap mennyire bírja, ezért is kérdeztem, hogy mennyire kell komoly lapnak lennie.

    Azt hittem, ha két kari van a lapba, akkor azokat CF-be kell kötni. Ezek szerint nem? Anélkül is kezeli a kliens progi a kártyákat?
    2 db 290-re gondoltam, vagy rosszabb esetben egyre. Az eggyel az a pozitív, ha bukok, akkro nem annyit, és jobb hűteni is. Meg max megmarad játszani..:D..és ha lemegy az eladási hullám még el lehet adni valamennyiért..vagy számolok a ruszkiknak mást vele.. ;] . Van egy ACBEL 625W-os tápom, 820+-os. Szerótáp volt. Az lenne a táp. A lapot is azért kérdeztem, mert van itthon egy rakás elfekvő AM2+-os, de jó fajta Asus deszkám és van Szintén minőségi C2D/C2Quad kompatibilis S775-ös deszkám is. Proci egy tálcával, egészen a 440-es cerkáig, ami alig kajál valamit..:D. Ramom mondjuk 4 giga lenne a max, amit egy ilyen lapba ddr2-t bele tudnék pakolni. De mivel a 290 nem egy "ramszegény" kártya, ott is indokolt a sok ram? Vagy ez kártyától független? Mert akkor max veszek Egy S1155-ös Giga gamer editiont, azt ennyi. Ahhoz van itthon 8 giga ramom. A ramok frekije számít a számolásban valamit? Hog ymondjuk 1600Mhz helyett 2800 Mhz-es ramokkal számolok?
    Számít a háttértár?
    Hogy sima HDD, vagy SSD van a rendszer alatt?
    Mennyi hely kell neki?
    ..meg ilyenek..:D

Új hozzászólás Aktív témák