Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Cyrin #780 üzenetére

    Másik hasonló jó hír, hogy FF-on is megy, és ott lett gyanús, hogy mintha nem nagyon terhelné a CPU-t videólejátszás alatt.

    Utánaolvasni itt lehet, de itt is van róla infó.

    A jó hír, hogy alapból semmit nem kell hackelni, mivel most már friss verziós disztrókban alapból be kéne legyen kapcsolva, nálam Archon a media.hardware-video-decoding.enabled automatikusan true-n volt. Sőt még az OpenGL-es (nem videós) renderelés is be volt kapcsolva WebGL formájában. Az is igaz, hogy nem a disztró tárolójban lévő Firefoxot használom, hanem a 86-os developer bétát, amit a Mozilla oldaláról töltöttem bináris formában és már évek óta használom, állandóan helyben frissül. Persze a beállítások máshol tárolódnak, a home mappában lévő mozilla profilmappában, így új profil létrehozásakor, meg disztóújratelepítéskor a beállításokat nem görgetem magam előtt, hanem új profil jön létre, default beállításokkal. Ezt csak azért tisztázom, hogy ezek nem olyan rejtett beállítások, amit régen kapcsoltam be, hanem frissen, 2 napja telepített rendszeren mennek, amin még nem is konfigoltam a Firefoxot.

    Egyedül most a második linkemen írt VA-API dekódolást kapcsoltam be, lehet ez sem szükséges, meg csak akkor van értelme, ha az ember GPU-ja támogatja ezt a protokollt, az Intel GPU-k támogatják, és az AMD-k nagy része is.

    Továbbá a Webrender és a hardveres videódekódolás már nem csak Wayland alatt megy, most épp X.org-on használom (dwm).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák