Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz ubyegon2 #13043 üzenetére

    Ezzel kivételesen egyetértek. Nem kell mindennek rollingnak lennie. Ha minden rolling lenne, akkor meg a régi verziót igénylő usereknek nem lenne választás hagyva, holott a Linux pont a választás szabadságáról szól. Ezért rollingosították értelmetlenül a CentOS-t is, amivel nagy baj nem lenne önmagában, de most csinálnak belőle egy Fedorakettő disztrót, ami holt felesleges húzás volt, mivel RHEL vonalon ott volt eddig is a Fedora, igaz csak félrolling, de akinek erre volt igénye, megkapta. Akinek viszont arra lenne igénye, hogy régi verziókat futtasson, az most nem kapja meg, mert Scientific Linux megszüntetve, CentOS megszüntetve, csak a fizetős RHEL marad. Állítólag pont ez is volt a lényeg, hogy akinek long support kell, meg sokáig futtatható verziók, az fizessen érte, átlag dekstop user ingyért meg használja szépen az új verziókat, meg tesztelje a frissítéseket, legalább lesz haszna annak, hogy valaki tesztel.

    De épp ezért van Mintből is kétféle alap, amit már múltkor sem értettél, hogy a sima (nem göcsörtös, Ubuntu LTS alapú) Mint mellé minek Debian alapú LMDE. Azért, mert valakinek a Zubuntutól ráng a szeme, és kínálnak neki egyel több alternatívát, hogy ne legyen megkötve meg lekorlátozva, hogy ki mit használjon.

    Egyébként meg a Debian is elhibázza, hogy bevezette a kötelező systemd-t, meg dobni fogják a 32 bitet, mivel pont ezzel, hogy konzervatívak maradtak volna, alternatívát kínálnának azoknak, akik ilyet szeretnének használni, mert régebbi gépre keresnek disztrót. Persze, értem én, systemd mentén kisebb az ellenállás, sztenderdebbek lesznek, meg a 64 bitnek is nagy támogatója vagyok, többször kifejtettem az okait, de 64 bit only, systemd-s, friss/rolling disztróból már így is van elég, nem kell a Debiannak plusz még egynek utánozni a többieket. És itt nem a systemd-ellenes szöveget akarom nyomni, hanem pont ez lenne a lényeg, hogy legyenek attól mentes disztrók is, hogy akinek másra van igénye, az is tudjon miből választani, ez lenne a Linux lényege. A Windows meg a MacOS lényege, hogy csak egyfélét használhat mindenki, és azt kapja, ha szereti, ha nem. Pont ezért van Linuxból ilyen rengeteg disztró, grafikus API, display manager, grafikus felület (WM/DE), mindenféle library, hogy mindenki megtalálhassa a számítását, servertől, embedded eszközöktől kezdve a mobil platformokon át a workstationig és desktopig, újtól a régiig minden gépre és felhasználói igényre legyen biztosítva valami kombó, ami használható lesz, csak tudni kell megtalálni, meg megtanulni feltenni, beállítani.

Új hozzászólás Aktív témák