Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erhas01

    tag

    válasz ubyegon2 #8204 üzenetére

    Kiegészítés:

    Az összefoglalót elolvastam, továbbá néha, ha felhívjátok a figyelmet rá, akkor újra elolvasom, egyébként, ha ránéznék hetente még most sem tudnám megmondani változott e éppen valami, vagy sem.
    Az elmúlt egy évben lassan összeszedegettem a könyvjelzőbe az általatok nagy munkával megírt cikkeket is.
    Az elkészült logout cikkekkel, blogokkal igen ritkán, néha hónapok, évek múlva találkozom. Sokat javítottatok rajta.

    Hetente figyelem a kezdő, ubuntu, mint, debian, chakra, programozás fórumot, leggyakrabban az első kettőt, ez kb. 300 hozzászólás.
    Ha megszűnne a sok szaktopik is, hogyan lehet nekem kezdőnek majd megtalálnom a megoldást? Vajon mivel szűrjem a hozzászólásokat? Több mint 1000 lenne... sok,
    másképpen fogalmazva munka után felfognom, szelektálnom ....
    Az adat lenne csupán egy helyen ...

    Kezdő topik - vagy a leendő akármi nevűhöz -

    Véleményem szerint : )
    Kiegészítés. Csak úgy magamban gondolkodva ....

    A magyar, vizuális ablakos windows-ról nehéz volt máról holnapra átállni, fejben befogadnom az angol rövidítéseket, kódsort, rendszert; az összes emlékezetbe beégett képek, fogalmak semmit nem érnek.Ezt akartam használni, ezen maradtam azóta is. Amint az alap minimum program működött a pc-n, onnantól semmi mást nem állítgattam és nem kérdeztem, nem írtam feleslegesen. Az eltelt egy évben olvasgattam.

    Nem tudom, mi az, hogyan kell? :
    A hdd-t csatolni, particionálni, felosztani a helyet.GTP, ssd-n, a kapcsolók? Mi az a dd? Mi a media könyvtár és a home mappa kell-e, hova kerülnek a programok, az adatok?
    Külső adattárolónál a csatolás és leválasztás minek?
    Hogyan kell egy programot terminálban telepíteni, eltávolítani - pl.: hdsentinel
    - vagyis a szoftverközpont által nem támogatott külső programot - ?
    Mivel ellenőrzöm a hardvereket, a működésüket, mivel teszteljem?
    Minek vannak, mire valók a hozzáférési jogok?
    Az fstab, mire jó, hol van, hogyan módosítom?
    Mi ez a rengeteg karakteres begépelendő parancs? A man, mikor kell?
    Pendrive boot micsoda? Még pendrive-om sincs.
    Mi az a Live telepítés? Hogyan írom ki, ellenőrzöm, telepítem?
    Nem tudom elképzelni, mi az a disztribúció, a gnome, kde minek nekem?
    Látom a megoldási mintapéldákat. Hogyan lesz ez ezen a rendszeremen, mit kell hozzáadni, újrakonfigurálni, melyik verzióval? Ha másolom ami ott van, akkor jó lesz?

    majd, lassabban ... túl sok az adat.
    Magolással semmire sem megyek.

Új hozzászólás Aktív témák