Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Apollyon #21047 üzenetére

    Ja, jó, csak az X230-ra emlékeztem. Azt viszont nem tudom mit értesz azon, hogy feladat neki betölteni a weboldalakat. Az én X220-am villám mód rendereli be őket, nyilván ha újratöltöm cache-ből az oldalt, egyébként nálam is lassú, de nem a gép, hanem a sz@r netem miatt, de amiatt a Ryzen 2600-on is ugyanolyan lassú, meg egy i9-10900K-n is ugyanolyan lassú lenne.

    Nem lehet, hogy nálad a háttérben megy valami bloat, vagy reklámok fogják meg, vagy HDD-ről megy a böngészőcache? Nálam csak akkor kevés ennek a gépnek az ereje, ha elkezdek rajta játszani, vagy nagyobb forráskódot kipörgetni, vagy nagyobb adatmennyiséget tömöríteni ki/be, ott azért meglátszik, hogy egy 8 éves technológia (a tiéd „csak” 7), és itt nem csak az évek száma számít, hanem egy olyan korszakból származnak ezek, amikor az Intel volt a king, és csak tikk-takk-ozott, visszafogva a fejlődést, 2 magon tartva a mobilprocikat.

    Egyébként az X200-X230-as szériának a rákfenéje a lepra TN paneles kijelző, mind a felbontás kicsi, mind a színhűség ritka gyér. Lehet ugyan hozzá utángyártott 3rd party IPS-t kapni, de azokkal is nagyon rossz a tapasztalat, ghostosodnak, háttérvilágítás bleeding van bennük, azoknak is alacsony az SRGB színtér-lefedettsége, és általában kapni sem lehet őket, mert mire berendeled, kitalálja az eladó, hogy még sincs készleten, vagy sunyi mód TN panelt küld helyette, hátha nem veszed észre.

Új hozzászólás Aktív témák