Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz ubyegon2 #18411 üzenetére

    Amennyiben konkrétan bevezették, hogy senki mást nem fogadnak COVID-19 fertőzötteken felül, akkor egyetértek. Viszont tudtommal a hivatalos álláspont még az, hogy a sürgős eseteket el fogják látni. Az ismerősi köröm alapján is arra a következtetésre tudok jutni, hogy ehhez igyekeznek magukat tartani (egy ismerősömön a napokban végeztek újabb életmentő műtétet és több hónapja bent van).

    Én aktívan reménykedem abban, hogy egyetlen embert sem veszítünk el az intézkedések miatt. Amilyen szervezési káosz jellemző a magyar kórházakra, nem lehetetlen, hogy hetekre van szükség az új rend kialakításához és a "kilátástalanságot" egyes esetekben csak ez okozza.

    A maszk viseléséhez kötött szabad kijárás viszont szerintem veszélyesebb volna, mert az emberek így is félreértik a maszk jelentőségét és a célját. Ráadásul potenciálisan tovább rontana az aktuálisan is laza fegyelmen. Hiába lehet könnyebben ellenőrizni, hogy valakinek az arcán kendő, sál vagy maszk van, ha ezt azzal a tévképzettel párosítja, hogy a szociális távolságtartásra már nincs szükség.

    (#18415): Ha azt nézzük, hogy már (tudtommal) 8 törzs van és az sem ismert, hogy ugyanaz a törzs tud újrafertőzni, vagy egy másik ÉS még hozzátesszük, hogy a számadatok alapján úgy tűnik ebben benne lehet lenni akár 2 hónapig is, akkor felmerül a kérdés, hogy hány évre kellene izolációban élnie annak az idősnek, aki nem akarja elkapni?

    (#18413) Aweriot: Az édesanyákat félretéve sem hiszem, hogy bármi értelme lenne a korlátozás ideje korán történő feloldásának. Potenciálisan megvan a lehetősége annak, hogy a magyar kórházak is leterhelődnének egy nagyobb hullámtól és a kimerültséggel párosulva a járvány rengeteg egészségügyi dolgozónkat is elvinné. Amíg pedig nincs megalapozott álláspont az újrafertőződés mechanizmusáról, a nyájimmunitásban sem feltétlen érdemes bízni.

    Én csak olyan független személyektől fogadnám el, hogy a gazdaság fellendítését választják az életek helyett, akik önként vállalják, hogy megbetegedés esetén kórházba sem mennek, hanem szükség esetén otthon megfulladnak a magasabb GDP érdekében.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák