Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz F34R #16501 üzenetére

    Ennek az a baja, hogy ha így ráaggatnak minden ×4rt egy laptopra, vízhűtés, eGPU, p5söm tudja mi, akkor értelmét veszti a laptop formátum, ennyi erővel olcsóbban lehetne akkor asztali gépet is használni, az is csak egy darab monitorral foglalna lényegében több helyet (a billentyűzet az sokat nem foglal az). A laptopnak pont az lenne a lényege, hogy ne lógjon semmi szar rajta (max egy egér esetleg game-eléskor), hordozható legyen, ágyban, kanapén is lehessen használni.

    Egyébként a hűtése hatékony volt, bőven 60 fok alatt tartott minden alkatrészt, csak hát a hangja volt elviselhetetlenül hangos, mint egy repülőgép-hajtómű, éjszaka majdnem felébresztettem vele az albérletben a lakótársakat. Még Win10 idle-ben meg a BIOS-ban is pörgött a venti, mint az állat, és nem lehetett leszabályozni sem, sem fan control, sem fan curve settings.

    Pedig nem vagyok kényes a hangos gépekre, anno a PC-s korszak őskorában is PC-ztem már, akkor nagyon hangosak voltak a gépek, hangos-csapágyas ventik, zúgó HDD, fingós floppymeghajtók, süvítő CD meghajtók, sípoló CRT, hangosan prüntyögő PC speaker (hangerőt nem lehetett szabályozni rajta), kattogós mechanikus billentyűzetek. Az asztali gépem sem valami halk, ha csúcs terhelésen van. De ez a laptop olyan hangos volt, hogy tényleg szerverek elbújhatnak mellette. Kár érte egyébként, mert jó kis gép volt, hatalmas 17 colos behemót, jó anyagminőség, masszívan összerakva, jó IPS kijelző, egész tűrhető bill+tapipad, nagyon jó beépített hangszórók (végre nem cincogó, dobozhangú valami). Teljesítményre is rendben volt. Csak hát az egész nem ért semmit, ha a hangzavar használhatatlanná tette teljesen :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák