Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz sh4d0w #15403 üzenetére

    A raytracingről pont az írtam, hogy van, inkább azt tettem kérdésessé, hogy natívan használja-e egyáltalán valami, és a nem natív változat meg megy-e egyáltalán Linuxon. Ha van valami, ami tényleg natívan használja, akkor viszont mennie kéne, mert a DX12, Vulkan API-kba benne van, az RX2xxx szériához meg van driver, így technikai akadálya elvileg nincs. Valójában csak spekulációkat írtam, de te sem tudtál konkrétabbat írni, így nincs jogod lehülyézni.

    Nem a chmod-ról írtam, hogy öröklődik, hanem egy már chmod-olt mappának a jogosultságairól. A chmod nem öröklődik, azt csak azt állítja be, amit kérsz, és ha nem adod meg neki a -R rekurzív kapcsolót, akkor csak adott fájlra, mappára fog vonatkozni. A chown által beállított tulajdonos az nem öröklődik, mert az tényleg attól függ, hogy a fájlt, mappát milyen felhasználóval hozod létre, de az rwx-jogoknak alapesetben öröklődnie kéne, ha nem bírálja valami felül. Lehet tévedek, de akkor javíts ki.

    JFS, XFS esetén sem azt írtam, hogy egyáltalán nem fejlesztik, mert rendszeresen cikkezik róla a Phoronix, meg a kernelnewbies új kerneles logjaiban is rendszeresen említésre kerül, hogy egyik-másik kapott valami apróbb javítást. De ettől ezek már legacy fájlrendszerek, ahogy már írtam nem „nagyon” fejlesztik. Egyébként egyszer kíváncsiságból biztosan kipróbálom őket, de eddig a lustaság, meg a legacy status nem nagyon vitt rá, hogy ilyen irányba is kísérletezzek.

    Meg az f2fs-es kaland is elvette erről a kedvem, anno az f2fs szakik is megszakértették, hogy SSD-re az kell, mert épp úgy jobban értettek hozzá, mint most te ezekhez a témákhoz. A Phoronix még ilyen 100 oldas bencharkgrafikonokban is lehozza, hogy sok minden gyorsabb. Nálam ténylegesen kipróbálva sok mindenben érezhetően lassabb, méricskélni sem kell hozzá, ráadásul bugos is volt.

Új hozzászólás Aktív témák