Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz ubyegon2 #14404 üzenetére

    ne rázogasd a pofonfát, ne rázogasd...

    "Ha semmit nem csinál is kap földalapú támogatást mondjuk 100 ha ra cc 10 milliót": tudomásom szerint a földet eu-s szabályok szerint meg kell művelni ahhoz, hogy támogatást kapjon.

    "Ha vet, tuti pénz, ha learatja ha nem.": te is vetettél, sulykot... tutti pénz...

    az ugye megvan, hogy a támogatásnak az is az értelme, hogy neked, aszfalton felnőtt szerencsétlennek olcsóbb legyen a kaja? szerintem nincs semmi probléma, szüntessék meg a támogatásokat, akkor majd jön az áremelés. a támogatás osztásának másik oka, hogyha a francia parasztot támogatják, és közben nyitva vannak a határok, akkor illene a magyart is, mert különben tönkremegy. tehát azért van támogatás, mert a francia minisztérium se tudja legyőzni a saját parasztjait, hogy ne kelljen támogatni őket.

    egyébként meg ha szerinted annyira jól megy anyagilag a parasztoknak, akkor csináld te is.

    a paraszti élet olyan, mint a női lábak. nem kritizálni kell őket, hanem közéjük kerülni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • F34R

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #14404 üzenetére

    En csak egy-egy foldmuvelesi terultetet ragadtam ki, igazabol januar-februar amit pihennek az egesz ev egy nagy hajtas.. Lutri egyebkent.. Tudod milyen draga a vetomag, a csavazoanyag, a vegyszer, gyomirto, kopoalkatreszek, ha valami problema van a szervizes dija, az uzemanyagrol es az olajcsererol ami balesetbol tobb liternyi is elfojhat mert epp eldurran egy csatlakozo a hidraulikacsonel stb.. Tobb szaz hektarnal van profit, kis foldeknel meg nem nagyon. Belalattam, olyat is aki ebbe ment tonkre mert nem birta beosztani az eves keretet.

Új hozzászólás Aktív témák