Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz PCProfessor #95481 üzenetére

    Utánajár és dönt, nincs rossz válasz.

    Egy kezdő user? Aham, persze. Én egyébként alapból a kezdő userek halmazáról beszéltem, Te most jössz a 10 ismerősöddel, nehéz is megvitatni még egyszerű dolgokat is. :(

    Komolyan mondod, hogy egy kezdő el tudja dönteni, melyik fájlrendszerrel telepítsen? Honnan fogja tudni, hogy nincs rossz választás?

    Az XFS egy nagy teljesítményű naplózó fájlrendszer, amely különösen jó a párhuzamos I/O-ban.

    Az Ext4 a széles körben használt Ext3 fájlrendszer továbbfejlesztése, és jobb teljesítményt, megbízhatóságot és funkciókat kínál.

    A Btrfs egy modern copy-on-write fájlrendszer, amely fejlett funkciókkal rendelkezik, és a hibatűrésre és az egyszerű adminisztrációra helyezi a hangsúlyt.

    Az F2FS egy NAND-alapú flashmemóriához tervezett fájlrendszer.

    A ZFS a Sun Microsystems által létrehozott fejlett fájlrendszer, amely stabilitást, sebességet, biztonságot és jövőbiztosságot kínál.

    Szerintem egy kezdőknek készült disztrónál nem szembesül a leendő felhasználó ezekkel a kérdésekkel.

    Az tényleg totál indiferens most, hogy a körödben mindenki téged kérdez, sejthető egyébként, ha itt is PCProfesszor nicket választottál. :D

    Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz PCProfessor #95481 üzenetére

    Miért kéne "utánajárnia"? Aki csak használni szeretné, nem jár utánna. Azt sem tudja mit jelent a fájlrendszer, és nem is akarja megtudni. Neki az a fontos, menjen a böngésző a médialejátszó, lássa a leveleit,... A telepítő ne tegyen fel keresztkérdéseket, és fussanak a kedvenc programjai.

    [ Szerkesztve ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Új hozzászólás Aktív témák