Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szucstom

    őstag

    válasz vadkörte #77716 üzenetére

    Majdnem. Acer :D Ezen kívül egyébként nincs bajom velük, mert nagyon jó kis gépek.

    PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz vadkörte #77716 üzenetére

    Ezek a régi 120GB-os SSD-k tényleg szinte örökéletet bírnak Linux alatt, ha ki nem növi őket az ember, bár neked szerencséd is van, mert pont két olyan modelled van, ami azóta rossz hírű, de gondolom még az első szériák voltak. Nekem az Intel 520-szal annyi szerencsém volt, hogy éppen kifutó volt és egyik napról a másikra 40-ről lement 20-ra az ára!

    Ilyen szalagkábeles megoldást még nem láttam szerencsére, akkor nem csoda, ha értetlenkedtem. :B A HP Elitebook sorozatnál kis fémkeretbe kell ugyan berakni, de utána csak be kell tolni az egészet a csatlakozóra és lecsavarozni. Eddigi fejvakarós laptopba SSD mávelet az volt, amikor az ember hozta a gépet meg az SSD-t és kiszedve belőle a HDD-t, láttam, hogy IDE csatlakozós.....mondtam is a kollégámnak, hogy jó drága lesz neki ez az SSD. De amúgy sikeresen megoldottam neki, kidobtuk a CD meghajtót és kaptunk a helyére IDE-s optibay-t.

    Nemsokára jön az old bull Dell gépem, abba legalább 3 meghajtó is befér, remélem nem szalagos lesz!

    (#77718) tordaitibi

    Dehogy lejárt lemez az a 2,5" SSD, amíg ilyen durva használt üzleti gépeket használok! NVME nem is kéne helyette, mert minek? Gyorsabb nem lesz semmi átlag felhasználás mellett, ilyen kategóriájú új notebookom meg sosem lesz, mint a mostani HP Elitebook meg a lassan érkező Dell M4700. Qrva soká lesz még, mire kifutó lesz a hagyományos SSD méret. Mint láthatod, az M4700-ba akár 3 meghajtót is rakhatok, szóval nem a mostani papírvékony vacak noti. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák