Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz bugizozi #68702 üzenetére

    Szia!

    Sajnos egérbeállításokban nincs sok ötletem, mindig mezei egeret használok, ha nagyon bele akarsz merülni, akkor xinput, xinput-ui címszavakra elég sok nem túl egyszerű leírást fogsz találni.

    A sima Cisco VPN-t sikerült feltennem, a Cisco Anyconnect VPN-hez mit kell telepítenem?

    VPN-t se használtam még soha, ez a weboldal mindent leír, viszont lehet elegendő lesz, amit a synaptic keresője dob az anyconnect kifejezésre:

    "Az éjszakai mód benne van saját tárolóban, fel kell telepítened." Ezt nem találtam, de lehet rossz helyen néztem, tudnád kicsit pontosítani?

    Én a growler ft által javasolt redshift telepítésére gondolhattam, ezt vagy a Synapticból teszed fel vagy a sudo apt install redshift parancs terminalból is ugyanaz, de lehet, hogy redshift-gtk kell inkább a parancs végére.

    Ha elindítom a rendszerfigyelőt akkor a CPU miért terhelt ~20% alapból? Ha berázom akkor "megnyugszik"

    A Rendszerfigyelő ilyen, eleve nem jó egy GUI-s programot rendszerfigyelésre használni, de ez különösen sokat eszik. Inkább használd rendszer monitorozásra a htop, top, nmon és nload parancsokat. Próbálgasd ki őket, sokkal jobbak, mint a GUI-s említett program.

    #hardvermonitorozás

    [ Szerkesztve ]

    új Samsung 980 1TB SSD 22,5eft, gyártói garancia, amazon.de vásárlás

Új hozzászólás Aktív témák