Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borix

    őstag

    válasz HUNited #65551 üzenetére

    Üdv.Linux- ra vannak programok amivel a felhő tárhelyeket lehet kezelni Google Drive,Mega,Pcloud?

  • ontheground

    tag

    válasz HUNited #65551 üzenetére

    A hozzászólásban említett apk-t rakd fel: [link]

    Az felpakol majd a saját könyvtárába is pár alsa-hoz kötődő cuccost.

    A progit elindítva grafikus felületen, de billentyűzetről történő értékadással tudod majd a hangkártyádhoz kapcsolódó vezérlőket álligatni.
    Itt kell próbálkoznod. Hogy konkrétan mivel, azt én sem tudom.
    Lehet alapból a digi kimenet aktív, nem az analóg, lehet mikrofonként akarja használni a jacket, lehet csak némítva van a PCM vagy a Wave, tudni kéne, milyen vezérlők aktívak, lehet csak 0-án van a hangerőérték valamelyikben. Ahány hangkártya, annyiféle megoldás.
    A root terminálba a CTRL+ALT+F1-el átlépve is ki tudod listázni az aktív vezérlőket az alsa_amixer parancs kiadásával.
    CTRL+ALT+F7-el tudsz visszatérni a grafikus felületre. Végül az apk is ugyanezt a funkciót tudja, csak némileg emberközelibben, de hasonló fapados módon.
    Nekem is próba-cseresznye alapon sikerült megoldanom a saját problémámat.

    Ha megvan mi a hiba, és megvannak az azt kiküszöbölő vezérlők, akkor azok beállításait a system/etc/init.sh do_bootcomplete() szekciójába érdemes bepakolni, hogy minden újraindításkor beállításra kerüljenek.Ezt [alsa_amixer sset 'vezérlő' 'érték'] utasítások segítségével tudod megtenni, soronként egyel.

    Legalábbis 5-ös Android alapú PhoenixOS-en ez a módszer még létezett.
    Viszont ehhez írható olvasható system partíció/könyvtár kell (Nálam ext4 partíción a Phoenix-en a SYSTEM az egy 2 gigás squashfs fájl + mellette ott vannak a változtatások egy másik könyvtárban).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák