Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • espat

    tag

    válasz lacika8006 #970 üzenetére

    A két modell kozt a leglényegesebb kulonbség a tunerben van. Az 570s-ben muholdas tuner is van... nem tudom, megéri-e, szerintem logikusabb egy kulonálló beltéri.

    Ami a passzív 3D "hátrányát" illeti, vagyis hogy a bal szem számára a páros sorok hordozzák az információt, a jobb szem számára pedig a páratlanok (vagy fordítva, mindegy), éspedig 1080 sor per ketto, tehát 540+540 darabszámban (és nem 720, ahogy írtad), érdekes kicsit elgondolkodni azoknak ,akik egybol rávágják ,hogy ez csak "fél" FullHD...

    A két félkép egy idoben jelenik meg, tehát elvileg 1080 sort látunk. Az, hogy tartalmilag más információt hordoznak, pont az az eset, mint az 1080i esetében. Ott is a két félkép más infot hordoz, hiszen pont 1/50-ed másodperc kulonbséggel kovetik egymást, amikor is a mozgóképnek már más tartalma van.

    De én azt állítom, ahogy már fentebb is írtam, hogy inkább hiszek a szememnek, mint a szubjektív véleményeknek. Mivel én eloszor a TV-t láttam mukodés kozben ,és csak után olvastam arról, hogy milyen elven mukodik a passzív 3D, a TV próbája kozben az volt az elso benyomásom, hogy ez tokéletes kép. Természetesen most is ez a véleményem, de most már ismerem az eljárás lényegét is.

    Egyetlen dolog viszont igaz, van egy bizonyos ajánlott nézési távolsága a passzív 3D-nek. Ha túl kozelrol nézed, akkor látszik benne a vízszintes csíkozás, de még az sem zavaró. Hogy mennyi ez a távolság? Ember szeme válogatja, nálam a 47"-os TV-nél kb. másfél-két méter után már semmiféle csíkozást nem látok. Amúgy 3,5 m-rol nézzuk a TV-t, a szoba berendezésébol adódóan.

    Ma volt nálam egy ismerosom ,akinek Pioneer Kuro 60"-os plazmája van ,és azt mondta, gyonyoru képe van az LW5500-nek. A 3D-tol meg egybol elájult, amikor meglátta. Nem fájt feje, nem látott szaggatást, villogást, elsotétulést, ha kicsit elfordult a feje, szóval meg volt lepodve, hogy mennyire tokéletes a kép 3D-ben (is).

    És ami a lényeg: az egész család egyutt nézhet 3D-t, mivel a szemuveg olcsó. Nem hiszem, hogy sok család van ,ahol 4 db 120 €-s szemuveget bevállalnak. Nekem 7 darab szemuvegem van, ebbol ketto a TV-hez járt, és az 5 darabos Party pack-ot pedig kemény 30!!!! €-ért vásároltam... :-)

    [ Szerkesztve ]

  • BloodRay

    veterán

    válasz lacika8006 #970 üzenetére

    Ahogy espat is írta a fő különbség a digitális műholdas tuner megléte a két modell között, valamint a dizájnban térnek el.
    32"-ban 3D-s modellt egyébként csak akkor vegyél szerintem ha 1-2 méterről lenne nézve a készülék.

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

Új hozzászólás Aktív témák