Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nfsu17

    veterán

    válasz trafipax #987 üzenetére

    Ez engem is érdekelne, akár egy komplett cikk, hogy hogy működik az LG-s DLNA, mert a Samsungról sokat olvastam, hogy a felirat is csak trükközve megy át, hangsávváltás nincs, sokszor le sem játsza a fájlt, amit usb-ről simán, stb.
    Itt mik a hátulütők?
    Mert én áldoznék a kényelemért egy usb sticket, de azért ne legyen annyira fapados, hogy semmit se fog vinni.
    Aki használ gyakran filmnézésre (HD) wifis megosztást, az mesélhetne, elolvasnám szívesen.

    Gyakorlatban a G-s routerek 20Mbit körül mennek közvetlen az eszköz mellett. Ezt én is teszteltem.
    Másik szobában lévő tévéig (mert ugye ahol egy szobában van a router, meg a tévé, oda elég előnyös a kábel, nem kell wifi) már ez az érték eléggé le tud csökkeni. El is felejtettem hirtelen a számokat, csak annyi maradt meg bennem, hogy a 720p az nálam átmenne két szoba között elméletben, számítás szerint. A gyakorlat biztos megcáfolná, ezért is kellene egy kis tapasztalat másoktól.

    [ Szerkesztve ]

  • espat

    tag

    válasz trafipax #987 üzenetére

    A DLNA szerver a PC-n (Nero Media Home) DU meter aplikációval figyelve akár 70-80 mbit-es sávot használ adatkuldéskor (nálam legalábbis). Tehát sima B/G wifi eleve kilove. N-es wifivel elvileg mukodnie kéne.

    Va egy dreamboxom, azon van egy eSata external HDD. Ossze van hálózva a rendszerem (TV, BD player, Dreambox, PC) routeren/routereken keresztul. Mivel a Dreamboxomból nemigazán tudok kicsalni 20-40 mbit-nél nagyobb hálózati sebességet, ezért a magasabb bitrátás FullHD-s videok CIFS rendszeen keresztul bemappolva nem igazán mukodnek a BD player médialejátszóján. Ezt csak úgy apropóra mondom, ha valakinek hasonló elképzelése lenne egy hálózat kiépítésénél.

    A legbiztosabb az ,ha a médiatároló a lejátszó (legyen az TV vagy BD player) USB portjára van akasztva. Sot, a híres Samsung "Oceanic" demo-mkv klip ami ugyebár kb. 40 mbit/s adatfolyammal lett kódolva, simán lejátszható a LG BD playerén keresztul. DE a LG TV (LW széria) már nem birkózik meg ezzel a klippel akadásmentesen....

Új hozzászólás Aktív témák