Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vackor1

    tag

    válasz Atla #37008 üzenetére

    Szia!

    Ezt LIDL írta pár nappal ezelőtt, azóta én is rendeltem innen egyet, már elküldték, várom, hogy megérkezzen, bár nem gyári....

    "Sziasztok,
    pár hete rendeltem egy normál távirányítót Kínából az LA690-emhez.
    Ez a típus volt az

    http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-New-Universal-Remote-Control-E-L905-For-LG-Use-LCD-LED-HDTV-3DTV-Function/1408488688.html

    Mivel kicsit több, mint 1000 Ft volt, nem nagyon kockáztattam.
    Nos megérkezett és nagyon jól teljesíti a dolgát. Kényelmes, könnyű távirányító, jók a gombok, és tényleg mindent vezérel (legalábbis amit eddig próbáltam.)
    Egy dolgot kivéve, amiért tulajdonképpen rendeltem :D
    Nekem T-Home-os IPTV van itthon. Tehát van egy STB ami HDMI-n keresztül kapcsolódik a tévére. A 690-ben van egy Univerzális távirányító "funkció" amivel lehet HDMI-n keresztül irányítani az általa ismert eszközöket. Pl. a Cisco STB-t tudja irányítani. Ha léptetem a csatornát a magic remote távirányítón, akkor az STB csatornáját állítja. Ha a menübe lépek be, akkor a STB menüjébe lép be.
    Gondoltam tök jó lesz, ha ezzel a kínai távval is ugyanezt csinálom.
    Nnna, ez nem megy. Ha ezen a távirányítón csatornát váltok, akkor a tv tunerjén váltaná a csatornát (de ott nekem nincs semmi behangolva).
    Ahogy próbálgattam beállítani láttam is az üzenetet a tévén, hogy ez a funkció csak MR-el működik, de ez eddig nem tünt fel.
    Szóval bátran ajánlom ezt a távirányítót azoknak, akik a tévé saját tunerjét használják. Akkor tökéletes.
    (Ha valaki tud megoldást, hogy hogyan állítsam be, hogy mégis menjem, akkor ne hallgassa el ;) )
    Köszi
    Lidl"

    Üdv!

    Mindenkinek legyen szép a napja!

Új hozzászólás Aktív témák