Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • espat

    tag

    válasz NÓPARA #1887 üzenetére

    Nem egészen világos a kérdésed.

    A TP-Link adapter alatt wifi stick-et gondolsz? Tehát a cél az, hogy ne kelljen kábelt használni a LAN hálózatba kotéshez?
    Ha igen, akkor a TV-d Wifi ready, ami azt jelenti ,hogy a LG konkrét Wifi USB stickjét használva csatlakozhatsz kábel nélkul is egy wifi hálózatba. Más márkájú USB stick-kel sztem kizárt (a TV oprendszere ugyanis csak a gyéri USB wifi stick driverét tartalmazza). Nem olyan drága, hogy ne lehessen megvenni. De ha van elfekvoben otthon egy Wifi access point-od, akkor az egy fél méteres LAN kábel segítségével csatlakoztatható a TV LAN kimenetére, és máris meg van oldva a wifi kapcsolat.

    Az 50 Hz/100 Hz (vagy tobb) képességnél próbáljatok meg lapos TV-k esetében elvonatkoztatni a hagoymányos CRT képcsoves TV-ktol.....

    Másról szól a torténet.

    Nagyon leegyszerusitve a CRT TV-knél ugyanis az áram 50 Hz-es frekvenciájából adódó 50i képfrissítés (amerikában 60HZ a frekvencia, ezért 60i a képfrissítési a NTSC szabványnál) azt eredményezi, hogy 1/50-ed másodpercenként egy katódsugár végigszáguld a képernyo belso foszforral borított oldalán, soronként lejjebb haladva, így "rajzolva" ki egy (fél)képet. Namármost a foszfor kigyullad, amint a katódsugár ráesik a belso feluletre, majd szépen kihuny.... A két megvilágítás kozti idoben tehát felerosodik és kialszik a képzeletbeli pont a képernyon. Figyelembe véve a katódsugár útját, minden képzeletbeli pont (de inkább egyenes vonal) más-maś idopontban játsza el mindezt. Az egész vége pedig egy vibráló kép, amit valaki nem is érzékel, valakit pedig rettenetesen irritál (foleg, ha oldalirányból a látószog perifériáján helyezkedik el a képernyo).

    Ezt a hiányosságot orvosolták a 100 Hz-es technológiával úgy, hogy adott idoben kétszer annyi munkát végez a katódsugár, tehát a megvilágított foszfornak a képernyo egy konkrét pontján nemigazán vad ideje kihúnyni, máris kapja a kovetkezo katódsugár-bombát. Persze a helyzet ennél bonyolultabb a színes RGB rácsra való tekintettel, illetve azzal, hogy a koztes képet kulonbozoképpen képezheti le a TV (interpolációval, ill. az elozo kép sima megismétlésével).

    Az LCD-nél és a plazmánál viszont szó sincs katódsugárról, minden képpont kulon van vezérelve, és úgy viselkedik, ahogy parancsolja nek az elektronika.

    A mindenféle képjavítási funkciók a lapos TV-k esetében már nem azt a célt szolgálják, hogy ne villogjon maga a kép, hanem hogy folyamatosabb legyen a képernyon ábrázolt mozgás....

    Roviden, velosen talán ennyit....

Új hozzászólás Aktív témák