Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kirkri

    addikt

    válasz muanyagos #1668 üzenetére

    Venned kell hozzá sajnos egy médialejátszót. Az LG beépített lejátszója nem visz mindent. :N A szaki nagyon el akarta adni neked a TV-t, ezért mondta ezt a szoftver dolgot.

    Én is kénytelen voltam beruházni egy lejátszóra, mert a 3D filmek nagy részét amit a netről leszedtem nem volt hajlandó lejátszani a TV. (Mondjuk nekem nem volt ilyen durva az arány)

    [ Szerkesztve ]

    21 éve a Prohardveren! ™

  • zzola

    félisten

    válasz muanyagos #1668 üzenetére

    Programmal megnézted, mi a különbség a lejátszott és a nem lejátszott között? Lehet a High@L4.1-et viszi, a 5.1-et meg nem?

  • DQ

    tag

    válasz muanyagos #1668 üzenetére

    A neten lévő mkv-k enkódolt fájlok. Ez tömören annyit jelent, hogy az eredeti anyag (vagy annak egy része) tömörítve lett egyetlen fájlba. Hogy mivel és hogyan tömörítették azon múlik, hogy mivel és hogyan lehet lejátszani. Egy célhardverbe (gyakorlatilag ilyen a tv is) nem lehet mindent szoftveresen megoldani előre, hiszen a tv kijön a gyárból, a kódoló programok, a kodekek pedig néha napról napra születnek. Az, hogy ezek közül a gyártó mit biztosít egy firmware frissítéssel, az adott új megoldások stabilitásán (a linux világában mindenki azt csinál, amit akar), esetleg licencelésén múlik, s persze azon, hogy a gyártó mit akar egyáltalán engedni - gondolok itt arra, hogy az nem véletlen, hogy az lg nem támogatja a dts-t, s a 4.1 fölötti mkv-kat, mert el akarja adni a médiajátszóit.

    Az mkv ellenőrzésére remekül használható az ingyenes mediainfo.
    Hogy mit támogat a tv-d, az a leírásában benne van. Ha eddig nem találtad meg, akkor itt van:
    http://www.lg.com/hu/televizio-audio-video/tv/LG-3d-tv-42LW4500.jsp - terméktámogatás,és jobbra fönt.

    A fentiek alapján egy firmware frissítés biztos, hogy nem fogja megoldani a nézhetetlen filmjeid problémáját, mert hang esetén azok biztos, hogy dts-esek, a többi meg 5.0, vagy 5.1-es kódolásúak.
    Egyébként amit a frissítésről mondott neked a szaki, az nem egészen úgy van, hiszen ehhez nem kell szerviz, csak egy utp madzag a tv-be, ki a netre, s majd szépen megkeresi magának és meg is oldja a frissítést. Ha ez nem adott, akkor meg kell keresni, s gondolom pendrive-ról is megoldható a művelet, de erről majd más - nekünk az utp-s megoldás a tv bekapcsolásakor azonnal frissített.

    Megoldás a problémádra:
    1., Újrakódolod a filmeket, hogy a tv-nek megfeleljen. Időigényes játék lesz...
    2., Veszel egy mediaboxot. Kicsit drága, s előbb-utóbb itt is előfordulhat, hogy az új kodekekkel nem fog boldogulni, tehát ezt is frissíteni kell.
    3., Hsz-ed alapján úgy gondolom, hogy Te szerezted be a néznivalót, tehát van géped. Ha van géped, akkor ő megfelel a mediaplayer szerepére is (igaz, kicsit többet fogyaszt, de a jövőben nem lesz gond a fentiek). Ehhez fontos, hogy 1.4-es hdmi madzagot vegyél, mert a többi lassú a 3d full hd anyag átviteléhez. (s ne az arc-s bemenetre tedd a pc-t)

Új hozzászólás Aktív témák