Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz rainman72 #109022 üzenetére

    Nem a topik szakmai részébe nem fér bele, tőlem lehet ajánlani, csak egyszer nehogy valaki túl nagyot kopogtasson, s meglegyen a baj. Én biztonságosabbnak érzem a megtekintést. Ha valaki pedig nem tud, nem lát különbséget egy ips "fekete" és egy va "fekete" között, annak meg szerintem úgyis mindegy. Egyébként nem támadásnak írtam, csak nem értem a módszert, mikor szerintem van más lehetőség is.
    De ha már itt tartunk, eszembe jutott más is. Korában valaki kérdezte is, talán itt, hogy bekapcsolva kell lennie a tévének vagy nem?. Az Lg több más gyártóval egyetemben ha teljes képernyős 1-2%-os jelet kap csak, akkor lekapcsolja a kijelzőt. Ha valaki teljes fekete képet küld rá, akkor lekapcsol a kijelző. Ezt jól lehet látni sötét szobában. Ilyenkor is villan egyáltalán? Vagy csak akkor villan fel, ha valamit rakunk a kijelzőre, hogy az bekapcsoljon? Ezt is lehet sötét szobában közelről látni, ha például csak a tévé menüsorát oldalra felhívjuk, már bekapcsol a kijelző teljes fekete kép esetén is.
    Nem lehet hogy a fórumtársnak nem azért nem villan az 50"-os, mert teljes fekete kép esetén lekapcsolja kijelzőt az elektronika? S ilyenkor nem villan hiába kopogtatja?

    smc: Hidd el, sötétben látni fogod, ha úgy csinálsz, ahogy leírtam.
    Valamelyik Szakértői képmódot, leginkább a sötétet ki választod. A Háttérvilágítás értékét leveszed 40 alá. Elindítasz egy 21:9-es képarányú filmet, s olyan jelenetet válassz, ami elég sötét, nincs benne nagyon fényes rész. Látni fogod az alsó-felső csíkon, hogy az szürke, kissé világít, vagy majdnem fekete. Látható a különbség, nem kell érteni hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák