Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adalbert1

    veterán

    válasz Sarkadi #103135 üzenetére

    Ez engem is érdekelne, tegnap érkezett meg az LG 43NANO793NE, és egyelőre még csak próbálgatom, hogy melyik beállítás lenne jó játékhoz - egyelőre nálam Standardon van, és az instant game response-t beállítottam, de a fényerejét én is kicsit keveseltem (igaz kb. 50-60 között van a backlight és a brightenss is).

    Maga a készülék nagyon tetszik, egy LG 42LK530-at váltott, ami már 9 éves volt (illetve maga a modell talán 10 is megvan). Ahhoz képest mindenben előrelépés (full hd helyett 4k, webos, ac wifi, bluetooth, magic remote, stb.).
    Egyetlen dolog, amiben visszalépés számomra, az pedig a talpa. Az előző készülék forgatható volt, itt pedig maximum a talppal együtt tudom elmozdítani, ez lehetne olyan, mint régen.
    Amiben még nem tetszik, az DTS hiánya, inkább kifizettem volna pár ezer forintot pluszban, csak tudja.
    Szerencsére Plex-szel konvertálással így is le lehet játszani a DTS anyagokat, csak akkor meg az asztali gép izzad, ennyi erővel akkor ráköthetnék valami kisebb media playert is, jobb lett volna, ha ez alapból megy (most elkezdtem egy Intel NUC-on, vagy valami Plex-et támogató NAS-on gondolkozni :) ) .
    Bevilágítást én nagyon minimálisat tapasztaltam az egyik sarokban, de bőven együtt lehet vele élni, a fekete viszonylag homogén (persze ugye nem teljesen fekete), olyan horroral nem találkoztam, mint amit itt páran megosztottak korábban.
    A hangja sokkal szebb, mint az előző készülékemnek, általános tv-zésre szerintem bőven megállja a helyét, míg a korábbi elég gyatra volt.
    A magic remote könnyen kezelhető és elég pontos, rövid használat után hozzá lehet szokni.
    A webos appok közöl a Netflix/HBO Go/Plex hármast próbáltam ki egyelőre, ezek szerintem megfelelőek lettek.
    A bluetooth fejhallgató csatlakoztatása hatalmas pluszpont számomra, éjszakai használatnál sokat egyszerűsít a dolgokon. Egyből felismerte a zajszűrős Sony fejhallgatómat, és ilyenkor a távirányító hangerőgombjaival a bluetooth eszköz hangerejét lehet állítani, így kényelmesen, 1 távirányítóról vezérelhető a hangerő is (szemben valami külső dac-cal). Aminek még nem jártam utána, hogy milyen codecet használ ilyenkor (talán valami leírásban benne van), de egész elfogadható volt a hangzás.

    Összegezve így egy 9 éves modellről váltva rengeteg új szolgáltatás van, és a panel/hang is fejlődött, így úgy érzem, hogy megérte erre a készülékre váltani (főleg a 136k-s media marktos akciós áron), egy 2-3 éves középkategóriás modellről viszont nem váltanék (ha hasonló a szolgáltatáskínálat).

Új hozzászólás Aktív témák