Új hozzászólás Aktív témák

  • Milka 78

    nagyúr

    Egy két vélemény a fórumtársaktól más topickokból.

    zotyesz66

    Én kb. egy hónapja vettem egy ilyet egy ismerősömnek. Nagyon pöpec kis cucc, persze azért látszik rajta, hogy nem csúcskategóriás, de nagyon jól használható, úgy mondom ezt, hogy én egy retinás ipad minit használok. A háttértár kicsi, de az alkalmazások simán települnek az SD kártyára. Navigálni is teljesen jól lehet vele.

    Magnat
    (7.0)
    Tesztelgettem ma egy ilyen kütyüt és azt kell mondjam,h főleg az árához képest teljesen korrekt kis masina. Mondjuk 1.5GB ram jó lett volna bele, dehát mindent nem lehet... a kamerák tényleg felejtősek, viszont lazán csináltam vele 7 óra kijelzőidőt, pedig játszottam meg installáltam is programokat, szóval elég meggyőző. Néha persze újratölti a launchert, de egyáltalán nem veszélyes.

    Milka 78
    (10.1)
    Hosszas rángatózás után megvettem a G-Pad et.A 8.0-és a 10.1 közül az utóbbi győzött és nem bántam meg.
    Sokat olvasok és elég sok PDF motyóm is összegyűlt ami a 4:3-as 7.85-ös Wayteq 79qci tabomokínem volt az igazi a méreteiből adódóan.
    A gép baromi jól össze van rakva és ez ízlés kérdése,de nekem teszik ez a piros dizájn.A formája kézre áll,kellemes tapintású,nem csúszós,nem kell foggal körömmel kapaszkodni belé.
    Féltem az 1280x800-as felbontástól,mert sokan mondták,hogy pixeles,használhatatlan,stbstb...de ez ügyben kellemesen csalódtam.Szép éles képe van és egyáltalán nem érzem pixelesnek,már ha nem koppan a szemem a monitoron,mert akkor tagadhatatlanul látszik,hogy nem retina panel,egyben viszont ki is merítjük a nem rendeltetés szerű használatot is.Személy szerint kar távolságból (ami nálam 30-35 cm) használom és teljesen vállalható több óra használat után sem készül ki szemem tőle.Persze ha mellérakom a 8.3-at akkor azért mellbevágó a különbség,de ez a méret kárpótol mindenért(meg retina 10-est csak laggolós Kínait lehet ennyiért szerezni ami nem járható út).
    PDF motyóknál igazi felüdülés,hogy nem kell nyagyítgatnom,forgatnom állandóan a gépet igazi felüdülés a kisebb képernyős tabok után.Az ebook könyvek is gyönyörűen olvashatóak.Ez utóbbitól valamiért féltem,hogy itt bizony pixeles lesz,de szerencsére ez elmaradt(bár 10 olvasó programot tesztelgettem mire a 2 legjobbat megtaláltam a gépre) és gyönyörű szépen olvashatóan látszik minden rajta.
    Érintésre jól reagál nem érzékel mellé,hibával eddig nem találkoztam.
    A fényerő teljesen rendben van.25-30%-os értéken használom,de próba képen feltekertem fullra és a szemem kifolyt tőle,bár napsütésben nem próbáltam.
    Az akkuról még nem tudok nyilatkozni,de a gépet 50%-os töltöttséggel kaptam amire ráeresztettem egy 4 órás belakási,ismerkedési folyamattal.Itt vagy 20 app-ot telepítettem/töröltem,neteztem,pdf/könyvolvasó tesztelés,beállítás és úgy általánosan szétnyomkodtam az egészet.24%-ig merült az aksi amiből még nem vonnék le messzemenő következtetéseket,de elég bika motyónak tűnik így elsőre.
    Netezni is bitang élmény vele,többnyire PH-ztam rajt.Féltem is kicsit a méreteitől,hogy az összes betüt "beérem e ha két kézzel fogom és mindeközben tudok e 2 újjal gépelni.A középre eső gombokat kicsit ny2nyújtózkodba érem el,de teljesen használható pedig nincs lapát kezem.Persze elfogatva is lehet vele gépelni,de ez a 16:9-es képarány miatt enyhén szólva "hosszúkás" érzést ad,de ettől függetlenül ízlés kérdése.
    Ha már gépelés...a billentyűzet teljesen személyre szabható(színek,gombok,méretek).Nagy piros pont a beépített szótár miatt.Nem kell utasítgatni,nem kell,AnySoft és egyéb progikat telepíteni,csak működik szépen gyorsan érthetően.Persze sokan értetlenkedhetnek,de az Anysoft nekem nem jött be és mivel csupa Kína B-brandes csodám volt,ezért vagy tanítgattam,vagy külső programmal próbálkoztam.
    A wifi részleg baromi erős,stabil 40/20-as sebességgel tud kommunikálni a routerrel ami egy mezei TP-Link 841nd.Itt jegyezném meg,hogy a fent említett B-Brandes motyókkal állandóan bajom volt e téren legalább is jóval gyengébben vette a jelet és a fel/le töltésem is töredéke volt a fenti adatnak.Ebből következően elmarad a netezés közbeni gondolkodás,megakadás,villám gyorsan lehet szörfözni vele.
    A gépen KitKat rendszer van és eléggé drassoltam,hogy a gyártó szétparticionálja a meghajtót ami ciki tud lenni ha felraksz egy két RR3 méretű játékot.Félelmeim alaptalannak bizonyultak,így a Root sem izgat per pillanat..A 16gb-bol a feljebb említett durván 15 app(MxPlayer,PDF,Epub,Youtube,Mail és egyéb alap programok) még mindig 10.5gb szabad ami nekem bőségesen elég.Most jelen pillanatban csak egy 2gb-s kártya van benne a könyvek újságok számára,mert a 16-ost teljesen feleslegesnek tartom belerakni.
    Az 1gb memória is elég jól bírja a gyűrődést.Alap használatnál netezés közben 400-420mb szabad,bár a a Googel Map,Talkback,Hangouts,Play Könyvek és Zene ki lett lőve nem tudom befolyásolja a fenti eredméynt és mennyibe.
    Maga a gép fürge,gyors,mentes az akadásoktól.
    A teló vezérlés nálam nem játszik lévén boldog Lumia tulaj vagyok,de a TV irányítás simán megy Samu/Pana tv-vel gond nélkül.
    A játék teljesítményt még nem volt időm tesztelgetni,de mivel ugyan az a vas mint a 7.0,8.0-ban nem hiszem ez különbözne.
    A gép hangerejére sem lehet panaszom.A 7.0-val ellentétben itt már mind a 2 oldalra bekerül a hangval és bár nem erről fogok rádiót hallgatni a melóhelyemen,de egész kellemes hangereje van és viszonylag tisztán is szól.
    A GPS működésében még ne tudtam elmélyülni,még megfelelő ingyenes programot sem találtam ami mondjuk teszem azt teszem azt a Dalnok utca 5-re ne azt írta ki,hogy nincs eredmény,de ez az androidos navigáció még új nekem...mondjuk röhejes lenne ha a mellettem álló kocsi azt látná,hogy meredten bámulok egy szélvédőre erősített tepsit
    A kamerát ki sem próbáltam,szerintem teljesen felesleges,inkább adtak volna egy HDMI-t,hogy teljes legyen a boldogság.
    Összességében nagyon örülök,hogy végre van egy igazi Tabom ami nem nyekeg,nem akad,működik.Minden forintját megérte.Ilyenkor elgondolkodom,hogy mi lett volna ha nem Myaudio,Wayteq,Prestigio motyókkal kezdem a pályafutásom...valószínű jóval több elköltendő pénzem lenne és jó néhány agysejtem is megmaradt volna az elmaradó idegrohamoktól.

Új hozzászólás Aktív témák