Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz KisKacsa413 #48476 üzenetére

    mindenki ugy legozik, ahogy oromet leli benne. itt a forumon eleg nagy a szoras.

    anno tizenevesen en is mindent osszeraktam, aztan masnap mar szedtem szet es neztem, hogy mit lehetne epiteni azokbol az elemekbol, amim van. ujjaepites? alap! improvizacio? alap! aztan 20 evvel kesobb, a Chironbol vagy a 42082bol valahogy nem akarok B modellt epiteni :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • sb

    veterán

    válasz KisKacsa413 #48476 üzenetére

    Nagyon a tologatást emelted ki, innen úgy nézett ki, hogy félrement.
    Szerintem az abszolút célja ez lenne, ebben különbözik radikálisan más játékoktól.
    De én is csak ezt az oldalt fejtettem ki. Attól, hogy ez lenne az eredeti célja másnak (de sokszor még a Legonak magának is) lehet tök más célja vele.

    Ahogy Throme és HUN_Sector is írta, van aki simán gyűjt. Nyilván ezt is lehet Legoval, ahogy bármi mással is. :) Bizniszre is jó. De a legjobb amikor maga a Lego tér el az eredeti céltól. Az új szériáknál egyértelműen ők is a gyűjtői vonalra mennek rá, vagy akár licensz vonalra, sima dísztárgyként kezelve az egészet. De sokszor a kombinált építhetőség már technikailag is hiányzik. Specializáltabb elemek, vagy fizikailag nem tudod megoldani a mocolást.

    Tony21 jól írta: Pár 100db-nál lehet jól kreatívkodni leginkább. 1-2-4000db-os készletekből 1000db felettit összerakni sem időben sem fizikailag (válogatás), de még elvben (tervezés) sem nagyon lehet megoldani. Legalábbis ha nem hardcore nyomja az ember az összes szabadidejében.... de az meg kb. lehetetlen. :)

    Amit én írtam, nálunk is ez volt a gond. Sokszor a gyereken is látszik, hogy összeborított 10k darabnál már nehezebben megy a célirányos építés mint kevesebből. Fura, de így van.

    (Még egy tök más vonal: Nálunk most az összeborításból szisztematikusan összerakott és most kicsit bővített City-SC készlet vonallal inkább a szerepjáték felé megyünk. Lesz vmi városszerű és ott megy a játék. Nálunk pl. most ez hiányzott a gyerekeknek. Az építés megvolt mindig, finommotorikában bárkit lenyomtak bármilyen korban de más típusú játékra is szükségük van. :) Persze ez az amit a Playmobil is tudna.... de a Lego erre IS jó. Ha megunják a várost akkor meg jön az amiben nincs párja: lehet ugyanebből a kupacból kalózhajó-kikötő-vár-börtön-akármi is.)

Új hozzászólás Aktív témák