Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz dime27 #621 üzenetére

    Amennyire én utánnaolvastam (8043-asom van, de sajnos még kevés a tapasztalatom vele - kevés összefüggő időm van).

    A receiver kapja az elemtartótól az áramot és hajtja a motort, attól függően, hogy a távirányítóval hogyan vezéreled.

    A motor teljesítménye nem csak a motor áramfelvételi képességétől függ, hanem attól is, hogy a rendszer többi része (elemtartó-receiver) mennyi áramot tud leadni/átadni.

    A receivernek tudtommal két verziója van, a kezdeti, jelöletlen V1-es és a jelölt V2-es. A korai 8043-asok mind V1-esek, a V2 a 9398 (4x4 crawler)-essel mutatkozott be. A különbség annyi, hogy a V2-es receiver lényegesen több áramot tud leadni, amely erős motorok hajtásánál, illetve akkor jön jól, ha egy motor erölködik, ilyenkor ugyanis magasabb az áramfelvétele. Ha a motor áramfelvétele magasabb mint amit a receiver hajlandó leadni, akkor a receiver letílt majd újraindul, a motor pedig dadog.

    Feltételezem, hogyha 4db-M-es motort rákötnél 1db V1-es receiverre, akkor azok semmivel sem lennének erősebbek mintha mondjuk 3-at kötöttél volna rá.

    Remélem jól írtam és a többiek meg tudnak erősíteni.

    Youtubon érdemes rákeresni.

    J.

Új hozzászólás Aktív témák