Új hozzászólás Aktív témák

  • hulp01

    senior tag

    Tegnap szétszedtem a bányagépet. Bár a szerkezet böszme nagy, és hajlik is rendesen a saját súlya alatt, mégsem találtam emiatt deformálódott alkatrészt, szóval a tervező jó munkát végzett ilyen szempontból. Az az ívelt fogasléces alkatrész meg brutál erősre sikerült. Mint korábban írtam, én kicseréltem a kuplung fogaskerekeket normálra, és ennek annyi következménye lett, hogy egy fogaskerék két fogán látható némi sérülés meg egy másikon még kisebb. De ettől még simán működnek, tehát nem kell kukázni őket. Plusz egy 8-as sötétszürke tengely csavarodott meg egy kicsit. Onnan vettem észre, hogy a ráhúzott fogaskerék ott kicsit megszorult, de ettől függetlenül ez is simán használható maradt. Ja, és mindez amiatt, mert kukoricát markoltunk vele (hogy unokaöcsém játszhasson vele), és sajna a kukorica van annyira kicsi, hogy olyan helyre kerülhessen, ahol meg tudja állítani a kanalaktól elvezető futószalagot. Két ilyen rést egyből meg lehet szüntetni két fekete pinnel. Utána már sokkal ritkábban akadt el. A markolókanalaktól elvezető rámpa és a futószalag közé tudott még bekerülni, de azt a rést macerásabb lett volna eltüntetni.
    Amúgy továbbra is úgy gondolom hogy relatíve baráti ára van a készletnek. Rohadt sok alkatrészből áll, amik nem csak ilyen 1*1-es csempék, hanem viszonylag nagy alkatrészek. Ráadásul van benne egy XL-es motor meg két linear actuator is. Ha esetleg valakinek nem is tetszik a modell, az alkatrészek miatt mindenképpen érdemes beszerezni ha sokat mókol.

Új hozzászólás Aktív témák