Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BenyaHUN

    újonc

    Sziasztok!

    Nemrég vettem egy Ryzen 9 3900x-et és rá egy Dark Rock Pro 4-et. Házon kívül 70 fok fölé nem ment a dolog, mivel 2 napig az alaplap dobozára téve használtam, míg a ház nem jött meg. Most viszont 84 fokra simán felmegy, ha a videokártyát is leterhelem mellé. Lehetséges, hogy a házban ennyire rossz a légáramlat?

    A házam egy Deepcool Matrrexx 55 (az üveg előlapos verzió), előlap mögött 3db Arctic F14PWM PST CO ventivel, hátul egy sima Arctic F12 PWM.
    A videokártyám egy Asus Radeon rx570 (Nem ROG, hanem a sima)

    Lehetséges, hogy a procihűtő nincs eléggé megszorítva? Netán ennyit számítana az, hogy elforgattam? (Nem értem, miért, de ki tudja már...) Esetleg felülre 14 centis ventit téve javulhat a helyzet? Lehetséges, hogy az üveg előlap miatt az oldalán nem tud elég levegőt beszívni?

    A hűtőborda borda és a kiáramló levegő nem tűnik melegnek, de ez lehet, hogy normális. Tanultam termodinamikát, de most nem tudom értelmezni, hogy ez dizájn, vagy probléma kategória.

  • BenyaHUN

    újonc

    válasz Raggie #26021 üzenetére

    Gondolkozom, hogy a ház előlapját kicsit megmoddingoljam, hogy a jobb oldalán is be tudja szívni a levegőt. A dolgok tuti jó irányban állnak és a pasztázással sincs gond szerintem. Mikor leszedtem a hűtőt, látszott a proci összes felirata, de a paszta sem hiányzott róla, sőt még a szélén egy kicsi ki is ment. Raktam rá még egy picit, de nagyon nem segített. (Leszedésnél féltem, hogy a procit is kitépem a foglalatból, annyira rajta volt).

    Szerintem veszek 2 db 14-es ventit a gép tetejére és leszabályozom őket, csak azt szeretném, ha a videokártyák kapnának levegőt, mert a tervek szerint minimum 2db lesz, mert virtualizációnál kell a 2 dedikált GPU. De gondolkoztam, hogy egy berátom venne egy "Mesh" verziót és kicserélnénk vele az előlapokat, mert neki ez tetszik, meg nem is kell neki olyan extrém hűtés, mint nekem.

Új hozzászólás Aktív témák