Új hozzászólás Aktív témák

  • DjDanee87

    addikt

    Sziasztok

    Leírnám saját kis tesztelésem eredményét, hátha ezáltal valaki könnyebben tud dönteni, hogy kell-e neki jól szellőztethető ház és bele ventillátorok, vagy sem. Én nagyon ajánlom.

    CoolerMaster Elite 370 házban végeztem 1-2 tesztet. Monitoroztam a belepakolt 3 Noctua NF-P12 házventillátor maximális 1300as fordulatával, 900as fordulattal és ezek kikapcsolásával. Eredményem alapján azt mondanám, hogy sokat tudnak hűteni a hardverek hőfokán, és ezáltal halkabb is lesz azok saját hűtése.

    Aida64el és GPU-Zvel néztem a hőfokokat, miközben furmark 1920x1080 extreme burn in tesztet és 4 szálon Prime95öt futtattam. Az eredmények szerintem önmagukért beszélnek.

    Mivel a 900 és az 1300 RPM közt maximum 1-2°C volt az eltérés más hardvereken, így ennek túl nagy jelentőségét nem látom. Főleg ha azt nézzük, hogy a maximális 1300as fordulaton sem igazán hallani a ventillátorokat.

    Fél órás terhelés utáni eredményeket írom, szobában 25°C van.

    Ventillátorok nélkül - 3x 1300 RPM Noctua NF-P12
    Alaplap: 49°C - 36°C
    CPU: 70°C - 61°C
    VGA: 73°C - 64°C

    A 3 venti használatával a VGA és a proci is 100-200 RPMel lassabban tudta hozni a jobb hőfokokat, így még halkabb is a gép terhelés alatt.

    Személyes véleményem, hogy akit nem rémiszt el a vásárlástól a Noctua ára, nem fog benne csalódni. Köszönhetően az olajnyomásos önstabilizáló csapágynak halk, mégis hatékony.

Új hozzászólás Aktív témák