Új hozzászólás Aktív témák

  • Racecam

    MODERÁTOR

    Kedves Fórumtásak!

    Szeretném megosztani veletek a tapasztalataimat a telefonnal és annak szoftvercseréjével kapcsolatban.

    A készüléket a SpeMall-tól rendeltem konkrétan a 4/32 GB-os verziót, mert nekem elég és persze mivel ez a legolcsóbb is úgy, hogy közben hardveresen ugyanaz, mit a nagyobb memóriával, tárhellyel rendelkező társai.
    A rendelés feladása 2016. 08. 12-én délután történt, az arany (rózsa arany...) színű készülékre, 2 éves EU garanciával, EU Express szállítással (~ 17 $, garantáltan VÁM és ÁFA mentes), tibcsi0407 fórumtársunk által biztosított kupon (15 $) beváltásával.

    A csomagot a DPD szállította ki házhoz, ők egyébként már a rendelés másnapján (szombaton) magyar nyelvű SMS-ben jelezték a megadott telefonszámra, hogy 2-5 munkanapon belül nemzetközi csomagom fog érkezni.
    A határidőt csak majdnem sikerült tartani, mert a csomag kiszállítása 08. 22-én délelőtt történt meg, a 6. munkanapon. De ez még így is rendben volt.

    Úgy gondoltam, hogy mielőtt használatba veszem a készüléket, legelőször is a forgalmazó (talán a SpeMall) által feltelepített nem gyári, hanem nemzetközivé tett (magyar nyelv, Google Play stb...) ROM-ot lecserélem egy megbízhatónak mondott és itt is ajánlott custom ROM-ra a Cuoco műhelyéből.
    Mielőtt ehhez hozzákezdtem volna, megakadt a szemem a telefon menüjében a beállítások részben, a telefon modelszámán, ami Le X821 volt. Akkor ennek nem tulajdonítottam jelentőséget, de később kiderült, hogy ez fontos tényező lesz...

    De ne szaladjunk ennyire előre. Akit esetleg nem érdekelnek a telefon ROM telepítésének rejtelmei, azokat kérem kapcsolja ki :D , akiket igen és ráadásul ilyen Le X821 modellváltozatot kaptak, vagy kapnak talán hasznos lesz a következő leírás.

    A telefon ROM-jának cseréjét egy bármilyen másik custom ROM-ra viszonylag egyszerűen végre lehet hajtani, az ehhez szükséges lépéseket sok helyen olvashatjátok a neten pl: [link]
    A lényeg, hogy a megfelelő programok feltelepítésre kerüljenek a számítógépen és a szükséges fájlok előre oda legyenek készítve egy tetszőleges, de könnyen elérhető könyvtárban. (C: gyökér, asztal, mindegy.)

    Nálam is így volt, azonban annál a lépésnél, amikor a leírásban szereplő linkről letöltött "LeEco_X820_MAX_TWRP_v3_CUOCO92.7z" TWRP és Recovery-t próbáltam felrakni (x_820_fastboot.exe Leeco_x820_max_twrp_v3_cuoco92_v3.7z paranccsal) a recovery flash-elése után a backspace megnyomására a telefon újraindult, de BLOD (Blue Led Of Death) képernyőt dobott. Ez azt jelenti, hogy újrainduláskor egy pillanatra bevillan a LeEco felirat, majd elsötétül a képernyő, néhány másodperc múlva le is kapcsol és ezzel egy időben az értesítő kék led folyamatosan világítani kezd. Örökre... :U

    Itt ennél a résznél őszültem meg (újra)... :O

    Mint kiderült, valószínűleg az okozza a gondot, hogy a telefonon indiai ROM van, erre utalt az X821 típusszám is és erre nem jó a Cuoco TWRP és Recovery programja. A TWRP nem indul el...
    tibcsi0407 fórumtársunk azonban továbbra is a toppon volt, bújta a külföldi fórumokat, sőt, beszélt több developerrel is, hogy ilyenkor mi a teendő. Végül az egyik developer javaslatára egy másik a TeaMSpaiN fejlesztőcsapat TWRP programja hozta a megoldást: [link]
    Ennél a résznél már megmondom össze-vissza kapkodtam idegességemben, így végül a " fastboot boot TWRP_5.8_TeaMSpaiN.img" paranccsal életre tudtam kelteni a telefont. Természetesen minden itt leírt dolog parancssorból történik a fastboot.exe-t és a TWRP_5.8_TeaMSpaiN.img-et tartalmazó mappából indítva. (A .img fájlt én neveztem át a mappában, hogy szerepeljenek benne az alsó aláhúzások, hogy a parancssornak értelme legyen.)

    Ekkor eljutottunk végre idáig:

    Innen már viszonylag könnyebb volt, mert a visszalépés gombra kattintva ez a képernyő látszik:

    Itt cancel és már is benne vagyunk a TWRP módban:

    Tovább pedig már minden megy, mint a karikacsapás, a linken leírtak szerint: Wipe, ha készen van -> Install az előre feltelepített rom.zip.

    Remélem senkinek nem lesz ilyen, vagy ehhez hasonló problémája a telefon ROM cseréjével, de esetleg mégis, talán segít, útmutatót ad ez a leírás. Nyilván ez a leírtak időpontjában érvényes, könnyen lehet, hogy a Cuoco is módosítja a TWRP + Recovery fájlt és akkor ez a probléma megszűnik.

    A telefon egyébként nekem nagyon tetszik így 3 nap elteltével pont azt hozza, amit elvártam: nagy kijelző 2K felbontás, akadásmentes működés.

    Külön köszönet még egyszer tibcsi0407 fórumtársunknak (druszámnak), hogy szakértelmével, végtelen segítőkészségével és nem utolsó sorban kivételes türelmével nem hagyott magamra a bajban!

    Ha bármit elírtam ebben a posztban, jelezzétek, abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy bármikor tudom módosítani. ;) :D

    [ Szerkesztve ]

    Com'è diverso il mondo visto da qui

Új hozzászólás Aktív témák