Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Anyámék társas háza (5 lakásos, 3 éve épült) teremgarázsába keresnék megfelelő világítást.
    Ugye elég gyakran jönnek-mennek a lakók - mindenki kocsival; van kisgyerekes is, szóval autóval is naponta többször. Meg ha a kocsiban pakolni kell, gyerekeket berakni, stb.
    Plusz lent vannak a tárolók is, sok hideget igénylő élelmiszer lent van tárolva nekünk is - kvázi kicsit mint egy spejz.

    Elsőnek azt akartam kimérni a problémát áttekintve, hogy mennyit is megy a világítás összességében. Az egyik fénycsőhöz - ami mellett pont van egy állandó áramú konnektor is - beraktam egy relével egy konnektorba dugható fogyasztásmérőt, ami méri a bekapcsoltság idejét is.
    Közel 1 hónapos mérés után az jött ki hogy átlagban 1 óra 50 percet megy naponta, ami azért nem kevés.
    (Tovább amúgy nem is tudtam volna mérni, mert 1 hete a mért darabnak az előtéte is megadta magát)

    Jelenleg 9db G8-as 36W-os 120cm-es fénycső van, mozgásérzékelőkre (3db) kötve.
    (Mozgásérzékelőt is fel akarunk majd még szerelni, illetve áthelyezni, de ez egy külön dolog.)
    Már ami működik még belőlük, jelenleg már csak 1db. Pedig 2 vagy 3 előtét (vagyis az egész armatúrával együtt, az hogy egyben van, szintén mutatja a minőséget...) már volt cserélve.
    Valami nagyon kínai darabok, az egyik rosszat meg is szemléltem, látszik hogy silány az egész nyák, szűrőalkatrészek kihagyva, stb.
    Volt hogy csak a fénycső égett ki, szerintem a mostaniak közül is lehet még 1 vagy 2 ép elektronika, de több nem. Ez pedig a 3 évet nézve nem mondható jónak.
    Egy normális előtéttel / gyujtóval jobb lenne a helyzet, de a nagyon gyakori kapcsolgatás miatt a fénycsövek ott sem bírnák olyan túl sokáig.
    Hallottam a fénycsövet kímélő, "lágy indításos" gyújtóról is, de annak az ára közel lehet a ledeshez.

    Többféle megoldáson is gondolkoztunk, de a ledes eszembe sem jutott, mert nagyon drágának sejtettem.
    Nemrég viszont megnéztem egy helyen (őket ismerem, és elfogadható honlapjuk is van, ezért náluk először), és találtam egyet 12e-ért: [link] (mivel 9 vagy 6 db lenne, a 3db feletti árat mondom kapásból)
    Na ez sem mondható olcsónak, de így már olyan alternatíva lehet, amin érdemes gondolkozni.

    Mi a véleményetek a felhasználásról, a fénycső "alakú" ledekről, és akár erről a konkrét típusról ?

    Viszont lumenben megadott fénye nincs 2/3-a sem a 36W-os fénycsőnek (egy Philipsnek megtaláltam a részletes adatlapját korábban, ki van nyomtatva, megkeresem holnapra a linket).
    Tudom hogy a színhőmérséklet, sőt akár teljes spektrum-görbe is számít, de még akkor is kétlem hogy elérné a hagyományos fénycső fényességét érzésben...
    Illetve a 2m-nél alig magasabb teremgarázs miatt lehet hogy a 120%-os sugárzási szög sem túl jó.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #860 üzenetére

    Még egy kis infó a rendszerről (helyszínről), egy korábbi hsz-em másik topicban: [link]

  • atesss

    addikt

    válasz xylacc #862 üzenetére

    Igen, ez tényleg egyértelmű. Főleg hogy jelen esetben az armatúrák se lehetnek valami túl nagy minőségűek.
    De ez a különbség túl nagy még így is, hogy ezzel magyarázható lehetne.

    Igen, csak mi az ami már normális minőségű ?
    Mivel egyenlőre nem nagyon tudom az árakat, csak sejtem hogy 12e-ért talán nagyon gagyi már nem lehet.
    Ha látnék egy elektronikát - meg magának a nyáknak a minőségét - (lehetőleg élőben, vagy nagyon jó minőségű képen), akkor abból már elég sok mindent meg tudnék én is mondani.
    Vagy ha lenne róla részletes leírás, pl. az sem mellékes, hogy hány A-en hajtják a ledeket, ebben találtam is komoly különbségeket, akár 20-30%-os különbség is van egy adott fényerő mellett az ugyanolyan ledek számában (direkt főleg ugyanilyen EPISTAR© SMD3528-vel szerelteket néztem).
    Privi ment !

  • atesss

    addikt

    válasz xylacc #865 üzenetére

    Akkor szerinted mi lehet az min. ár, amennyiért egy 36W-os 120cm-es T8-as fénycső helyére való ledes fénycsövet már érdemes megvenni.
    A fénycső gyári fényereje 2850 lumen (újonan, asszem 20 C-fokon). Nekünk a szem álltal érzékelt fényerőben ennek a fele valószinűleg legalább kellene. De jobb lenne talán a 2/3-a. Mennyibe kerülne egy ilyen normális led fénycső ?

Új hozzászólás Aktív témák