Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sonar

    addikt

    válasz And #154 üzenetére

    Nagyjából egyet értünk. Csak én sem fogalmaztam kellően pontosan. Az a baj, hogy perpill a piac még teli van minden szeméttel, hamisítvánnyal. Szóval ha valaki vásárolni akar jól nézze meg, hogy rajt van-e a CE logó meg, hogy hol veszi meg.
    Apropó ezekre van garancia?

    A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

  • xylacc

    csendes tag

    válasz And #154 üzenetére

    Az ár sajnos mindíg a belezsúfolt LED-ekkel egyenes arányban mozog. Az előbbi okfejtésem miatt ugye, az a termék amelyik nem forró, nagy a fényteljesítménye ---> rengeteg -nem agyonhajtott- leddel rendelkezik, sajna, drága.
    Ezért nem lehet kapni kint a piacon.
    Felhasználási különbségek(és befejezem tényleg):
    Egy háztartásban általában felkapcsoljuk az égőt, megy pár órát, lassan felmelegszik üzemi hőmérsékletre, és lekapcsoljuk, tehát le tud hűlni, ami azért sokkal gyorsabb folyamat.
    Így az újra felkapcsoláskor megint csak elkezd melegedni felfelé.....
    Az ilyen felhasználásra egészen másképpen tervezünk, mint ipari oldalon.
    Ott a nap 24órájában világítania kell, nincs kihűlési fázis. -> Még több led, még kevésbé meghajtva, hogy biztosan meglegyen az élettartam...
    Na, az kerül csak többe igazán.....
    De a hagyományos 40-50W-os GU10 spotlámpákat 50-60db 60fokos leddel simán lehet überelni fényteljesítményben, és az igazán gyorsan megtérül (1/2 - 1év), még háztartási oldalon is...

Új hozzászólás Aktív témák