Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz Integra #655 üzenetére

    a ccfl nálam a kompakt fénycső, nálad az energiatakarékos izzó. és ha egy technikai jellegűt szabad akkor ezek nem izzók.

    ja, a 3 x 11w gondolom szintén elég, de én bottal se piszkálnék ilyen kompakt izéket.

    hogy a 2 x 2 x 40w gyertya oszt-e azt neked kell tudnod. nekem ennyi ha minden létező lámpát felnyomok kint és bent. persze ez hazugság, mert a fürcsiben még nincs led, azzal együtt meglesz a 170 w is. és mégse fejlámpával nyomjuk.

    meg (az én hitem szerint) nem a pénzbeli megtérülés a lényeg, hanem hogy ötödére csökkented a fogyasztásod az egyik fő fogyasztási kategóriában (a világítás általában 15%-a az össz otthoni elektro fogyasztásnak).

    namost ha ezt, a te szokásaidra nem feltétlenül alkalmazható számot veszem, akkor a 15% 80%-át spórolod meg pénzben, ami a havi villanyszámlád 12%-a. persze ez akkor "igaz", ha most mindenhol halogéned / izzód van és mindent mindenhol lecserélsz ledre vagy ccfl-re.

    ha egy lépéssel továbbmegyek, akkor napenergiából erős közelítéssel tripla áron jön az áram, azaz a megtérülés harmadannyi idő. persze az nem az asztali gépet üzemeltetős kategória, gondolom nem ez most a cél. mindenesetre elmondható, hogy ha eladod a gépszörnyet meg a monitort, abból már kijön egy kezdőcsomag. de nehogy komolyan vagy személyesen vedd, elvakult fogyasztásnáci vagyok, és csak eljátszottam a gondolattal.

    esetleg egy kicsit nagyobb átmérőjű cső és valami ilyemi? persze a 4 db-hoz már relatíve méretes cső kell, de a 2400 lumennél már le is barnulsz. szerintem simán elég fő világításnak egy nagy fürcsibe is, és még mindig csak 36w.

    nyilván a 25 ropi egyszerre nem feltétlen hangzik csábítóan. közelítő számítással (nem inflálva a villany 40 huf / kwh árát) napi másfél óra világítás felett vagy belül a 10 év megtérülésen. a villany viszont fel fog menni szépen, ez tuti.

    persze sem színhő, sem valós élettartam kapcsán nem tudok nyilatkozni, de egy kémény jellegű, alul és felül legalább kicsit nyitott cső kifejezetten előnyös hűtés szempontjából. a hőmérséklet meg fordítottan aránylik az élettartammal.

Új hozzászólás Aktív témák