Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz ptom77 #17023 üzenetére

    nem szaküzletben jártál sajnos, szaküzletben azt mondták volna vagy működik vagy nem
    vegyél egy db normál ledet és próbáld ki, az a biztos
    ami 100% működne, félúton van a fix fényerő és dimmelés közt, philips scene switch, 3 különböző fényerő és ahhoz társuló színhőmérséklet, normál kapcsolóval üzemeltethető, a kapcsoló többszöri nyomásával
    ehhez csak a dimmelős kapcsolókat lecseréled valena családon belülire, 3eft-ból megvan, ezek az izzók persze nem pár száz ft-os kategória -mondjuk egy fix fényerős ledes sem -
    természetesen lecerélheted a kapcsolót, nincs semmi akadálya, akár házilag is megoldod, a kapcsolókhoz két szál megy a fázisból, nem lehet rosszul bekötni

    szerk:
    illetve ha nem zavar, h más típusú kapcsolóra cseréld, ami eltér a valena life családtól, közelemben levő valami noname dimmert ajánlottak, ami az esetek 90%-ában működik, 3e ft körül volt, a csillivilli' gyártók dimmelős kapcsolóiról nem sok jót meséltek

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz ptom77 #17023 üzenetére

    Nekem egyetlen dimmelős lámpám van otthon, pontosabban a 2 db éjjeli lámpa. V-Tac e14 dimmable ledet vettem beléjük, mikor meglett a lámpa, 3 fokozatban dimmelhető, a legerősebb és a leggyengébb közt alig van különbség és pár perc alatt magától felkapcsol a legnagyobb fokozatba...
    Na, pár év elteltével az egyik elkezdett átmenni stroboszkók üzembe. Az Auchan saját márkás halogénje akciós volt, vettem bele egyet. Okén, hogy nem 4W, hanem 30W, de a legkisebb fényerő épp csak pislákol, a legnagyobb pedig a ledével kb azonos, picit több.

    Úgyhogy vettem még egyet, illetve még kettő Landlite-ot másfélszer annyi max lumennel, így van tartalék is.

    Nekem személy szerint a dimmelhető lámpa nem vált be, inkább több fényforrást kapcsolgatok vegyesen.
    A pillentyűzet fölött is van egy ledszalag, két vezérlővel, meg egy ON-OFF-ON kapcsolóval, az egyik vezérlő minimális fényerőre van állítva, a másik egy maxhoz közelire, így kényelmes gépelésél és olvasáshoz, íráshoz is. Az olcsó dimmerek meghalnak gariidő után hamar.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Új hozzászólás Aktív témák