Keresés

Aktív témák

  • Catman

    aktív tag

    válasz BBéci #19847 üzenetére

    Ha ket digitalis kabelen digitalis jel halad at, akkor nem lehet kulonbseg a ketto kozott fogado oldalon. Ha az USB kabelek tesztjenel tenyleg hallottak kulonbseget, es nem csak a placebo hatas jatszott kozre, akkor azokon a kabeleken nem (vagy nem csak) digitalis jel haladt at...

    Szerintem a HDMI-s tesztnel korrektebb tesztet nehez csinalni. Kivancsi lennek egy hasonlora az USB kabelekkel is... Egyebkent kulso winchesterre milyen kabellel szoktal adatokat masolni?

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz BBéci #19847 üzenetére

    Elolvastam.
    Ez alapján az olcsó usb kábelen meg kellene zavarodjanak a jelszintek, és az adatátvitel közben a vezérlőnek a hibajavítással kellene bíbelődnie, míg a méregdrága esetén minden flottul menne.

    Én továbbra is azt fogom vallani, hogy amíg digitális a jel, addig az vagy működik, vagy nem. Adatátvitelnél sebességbeli eltérés lehet (hiba jön, újrakéri az adatot, te csak azt látod, hogy lassabb), de ilyenek, mint amit leírtak, szerintem lehetetlen.

    Mert ugye analóg esetében mi történik, ha rossz a kábel? Megváltozik a hullámforma, ráül a zaj, stb, természetesen gagyi végeredményt kapsz.
    Digitális kábelre is ráül a zaj, de amíg a két diszkrét jelszint (illetve talán a hozzájuk tartozó átmenet) érzékelhető, addig ugyanaz kell legyen a végeredmény olcsó és drága kábel esetén is.
    Természetesen szívesen megnézek műszeres tesztet (ha torzul a jel a kábelben, az ugyebár kimutatható), pláne meghallgatnék ilyet személyesen. (analógot meg még inkább pláne, csak hogy halljam, mekkora bot van a fülem helyén :DDD )

    Sorolhatnám még itt az érveket az én meglátásom mellett, de gondolom abban egyetértünk, hogy _nagyon_ nehezen győznénk meg egymást a másik igazáról? :)

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Aktív témák