Keresés

Aktív témák

  • Lanchadan

    csendes tag

    Sziasztok!
    Próbált már valaki UPC-nél STB-t kiváltani CI/CI+ segítségével? Egyáltalán lehet ilyet náluk (mintha régebben olvastam volna, hogy náluk ez nem lehetséges...), vagy ha jelenleg nem is, változhat a jövőben? Igazából a kérdés azért izgat, mert vennék egy 650-est, de bizonytalan vagyok, hogy a CI foglalatos elég lesz -e ehhez, vagy P-s modellt kell keresnem, ha esetleg eltalálják, hogy csak CI+ jó nekik...
    Ezzel kapcsolatban: tudna valaki segíteni (lehetőleg friss tapasztalatokkal rendelkező), hogy jelenleg kapható -e Pest környékén LE40B650 (a fenti függvényében lehetőleg P modell) hologrammos garanciajeggyel, mindenféle átverés/szívatás nélkül, úgy, hogy vásárlás előtt meg is lehet esetleg tekinteni működés közben a TV-t, miközben (és most jön a trükkös rész) az ára lehetőleg nem haladja meg sokkal a kisebb webshopok 200e-s árát? :U
    Az anno keményen lángoló panel kérdés még mindig zavar kicsit, de annak alapján, hogy jó pár új vásárlás után sem került elő a téma megint, én úgy veszem le hogy kicsit túl volt ez misztifikálva. Kérlek javítsatok ki ha tévednék. Saját korlátolt tapasztalatom egyébként csak egy (ha jól emlékszem) SQ01-es modell volt az MM-ben, ahol érdemi kékülést csak erősen oldalról, és csak PC bemenetre (vagy ilyesmire) állítva láttam (nem volt rákötve semmi a bemenetekre, fekete no signal képről beszélek). Érdekes az volt, hogy ott is azért, mert jócskán megemelte a TV a fényerőt a pl. HDMI bemenet választásakor látható fényerőhöz képest (remélem még valamelyest érhető ahogy írtam).
    Előre is köszi minden segítséget!

  • Lanchadan

    csendes tag

    válasz nightshadow #45077 üzenetére

    Köszi az infót. Hogy én hogy utálom a UPC-t, meg a hozzáállásukat... Mindenesetre amit hallottam, hogy kiváltották más szolgáltatónál a STB-t, ott ugye elég volt a síma CI foglalat is? (Bár ha lehet P modellt is venni normál garanciajeggyel, akkor lehet ésszerűbb olyat vennem, amennyire tudom csak a CI+ foglalat a különbség a W-hez képest, meghogy más firmware kell rá frissítésnél...)

  • Lanchadan

    csendes tag

    válasz Sergoo #45177 üzenetére

    Ugyan nem értek hozzá, de az alapján, hogy elvileg a CI+ kompatibilis a CI-al, akkor is működnie kell mindkétfajta modulnak, ha különböznek a modulok. Azaz jó hír, hogy mindenképp működni fog:)

  • Lanchadan

    csendes tag

    válasz nightshadow #45183 üzenetére

    Lehet félreérthetően írtam, arra céloztam, hogy a modul, fizikailag fog működni, még ha van is különbség CI és CI+ verzió között. Az, hogy az adott szolgáltatóval együtt működik -e a modul+kártya felállás, az már más kérdés, sajnos...

  • Lanchadan

    csendes tag

    válasz t0m_ #45598 üzenetére

    Lehet tévedek, de mintha csak a B650-estől lenne támogatott a vezeték nélküli (samsung.hu teljes specifikációi szerint). Ott is csak úgy, hogy megveszed az általad is említett adaptert. Várd meg azok válaszát, akik rendelkeznek a típusokkal, de szerintem ők is ezt fogják mondani...

  • Lanchadan

    csendes tag

    Azt többen is írták, hogy a DTS hangokat nem tudja lejátszani a B650 a saját hangszóróin. Azt viszont számomra nem egyértelmű, hogy esetleg a DTS hangot kihányja -e valamely kimenetén, amit ráköthetnék valami DTS-t is kezelő eszközre... Gondolom a válasz egy szimpla NEM lesz, de hátha...

  • Lanchadan

    csendes tag

    válasz #09634560 #45739 üzenetére

    Tudom tuti nem értek hozzá, de azért ez így hirtelen elolvasva elég durva lenne. Vegyük ugye a 1080i-t. Ekkor ha jól tudom nem a teljes képernyő frissül, csak a sorok fele az új, elmozdult sorok értékére, a többi sor marad az előző érték. Ha jól értem amit mondasz, akkor azt sugallod, hogy mozgás esetén (az egyébként a képernyő tartalom mozgástól független konstans 1080i vagy 1080p besorolás) az elektronika hirtelen lebutul, és 2 frame helyett csak 3-4 sort kezd befrissíteni? Nem mellékesen ha így is van ennek függenie kell a sebességtől is, azaz a kép tartalmától is, ami sehol sincs említve. A linkelt teszt oldalon a leírt "mérési methódus" minden, csak az én gyenge elmém számára nem érthető, pl. nem látom hol említi a méréshez azt az eszközt, ami méri a képernyő aktuális "csökkent felbontását", márpedig amennyire én tudom az elmosódást a pixelek lassúsága okozza, nem az elektronika gyöngesége, azaz a megjelenített kép feldolgozása nélkül kb semmit se tudhat erről, szvsz... Lehet én hagytam ki valami részletet.
    Nekem csak az a fura, hogy a mostani TV-k egy teljes, nem létező képet kigenerál magának két másik képkockából, de arra szerintetek alkalmatlan, hogy kiküldjön 1080 pixelnek egy jelet... Mit csinál szerintetek a kigenerált képkockákkal, ha mozgás esetén csak 300 kockát képes frissíteni? "Itt az új érték 1080 pixelre, nesze itt az első 300... ááá, p*csába, már a köv képkocka 300 pixele jön..." Mellékesen, ha gyors mozgásnál csak 300 sor frissül, akkor azt szvsz igencsak észrevennéd, hogy bizonyos sorok elcsúsznak...
    Ahogy ti is mondtátok az elmosódás a pixelek lassúságából jön, és nem a vezérlő elektronika lassúságából. Azt is elhiszem, hogy emiatt van elmosódás, amit vehetünk az élesség romlásának, és a felbontás romlásának, de ha azt mérni akarod, akkor inkább a megjelenített képet kellene nézni talán, és azon mérést végezni.
    Bocs, fáradt vagyok, és tényleg nem vagyok képben dolgokkal, de nekem ezek a fentiek nagyon nem illenek bele az eddig látottakba...

  • Lanchadan

    csendes tag

    válasz Lanchadan #45764 üzenetére

    Másodjára elolvasva hemzseg a hibáktól az írásom, és már nem tudom szerkeszteni...
    csak 3-4 sort kezd befrissíteni=csak 3-4 frame alatt tud befrissíteni
    pixelnek egy jelet=pixelnek új értékeket
    csak 300 kockát képes=csak 300 sort képes

    Csak 1 észrevétel, utoljára: mozgás esetén a teljes kép elmosódott lesz (és nem sorok szintjén), nem 200-300-400-500 sor mutat eltérő képrészletet. Ha ilyen történne az inkább tömörítési hibához hasonlítana, mint elmosódáshoz...

  • Lanchadan

    csendes tag

    válasz Fidel76 #45773 üzenetére

    No most már tényleg hülyének érzem magam... És bőven lehet az is vagyok.
    Gyors kérdés: ha egy TV 1080p, és 100Hz-es, az az én ismereteim szerint azt jelenti, hogy az elektronika másodpercenként 100* kiküldi az összes pixelnek, hogy milyen is legyen.
    24p esetén kiküldi az "a" képről minden pixelnek, hogy mi legyen, köv frissítésnél azt mondja minden maradjon ugyanez, majd jön "b" kép adata minden pixelnek, amit a pixelek csak persze késleltetve tudnak teljesen felvenni, majd jön ugyanez még kétszer stb...
    Lehet valamit fatálisan félreértettem eddig, ez esetben jól jönne egy megbízható kiigazítás.
    Ez a "540 sort kell megjelenítenie képenként csak" nekem már nem áll össze az eddigi dolgokkal.
    Viszont sokat segített az ábra belinkelése, és a mérés pontos leírása, most legalább értem hogy is próbálják mérni. Viszont még mindig az a véleményem, hogy az eredmény csak a panel ms-os késleltetésétől, és valamelyest a frissítési frekvenciától függ csak, és nem az elektronikától, hogy az "hány sort tol ki képkockánként"...

    [ Szerkesztve ]

  • Lanchadan

    csendes tag

    válasz dabadab #45803 üzenetére

    Szubjektív vélemény:

    Szerintem nem fogod meggyőzni őket, ahogy ők se engem... Szóval adott egy elektronika, ami interpolálni tud egy teljes 1080p képkockát a meglévők közé (másodpercenként 50 további képkocka, ami mondanom sem kell elég számításigényes), de ha mozog a kép (ami azért valljuk be nem egy ritka esemény), akkor már b***hatja, mert a generált képkockákat (aminek minden pixelével tisztában van, másképp nem tudott volna interpolálni új képet) nem tudja ráküldeni a pixelekre egy körben (kevés a "deróót", vagy ilyesmi, vagy kifogy a szuflából mer' meleg van), bár állókép esetén meg sikerül neki...
    A berakott képről az én (valószínű hibás) elképzelésem, hogy ahogy csúsznak oldalra a függőleges csíkok, ott ahol előzőleg feketét kellett megjelenítenie a pixelnek, a csúszás miatt immár fehéret kell. Ha túl gyorsan csúszik, akkor a pixel késleltetése miatt az még közel fekete is maradhat, ami összeolvadhat a mellette levő előzőleg fehér, de most feketülő pixellel. Azaz a sebesség és a pixel késleltetésének függvényében kapunk egy értéket az ábra alapján, ami valóban effektív felbontáscsökkenésként érzékelhető (elvileg az elmosódott sorban van x fekete és y fehér pixel elektronika kiadott jele alapján, de a pixel lassú, és van egy csomó elmosódott pixelem, és néhány éles, ami nem nyújtja az eredeti éles képet), de ez elmosódás, és nem az elektronika következménye. A panel maga az, ami elmosódik (ergó csökken a kvázi felbontás), és szimplán a pixelek lassúsága okozza.
    Hogy miért számít, hogy 50Hz, vagy 100Hz? Pl azért, mert az interpolált köztes jel lehet már egy szürke érték, vagy a másik szín, azaz a pixel hamarabb elkezdhet feketéről fehérre/fehérről feketére váltani. Azaz míg egyébként várna két időegységet, és akkor akarna váltani, egy időegység után kap egy átmeneti/új értéket, ami nagy segítség.

    Persze feltételeztem egy olyan tényt, amit nem tudok csak sejtek: hogy egy adott pixel hamarabb vált szürkéből fehérre vagy feketére, mint egyik végletből a másikra. Ha ez igaz, akkor teljesen indokolt lehet a 100Hz előnye a vizsgálatnál.

    [ Szerkesztve ]

  • Lanchadan

    csendes tag

    válasz dabadab #45822 üzenetére

    +1 szavazat. Az, hogy vízszintesen futnak a függőleges sorok, az azért lehet fontos, mert ugye az emberi szemet használják a vonalak összefolyási pontjának megállapítására. Így ha tippelnék azért lehet fontos, mert:
    -a képernyő szélesebb, mint magasabb, így a futó vonalak hosszabban követhetőek szemmel a képernyőn.
    -a szem az oldal irányú mozgásokat, és általában az oldal irányú távolságokat könnyebben megállapítja/alkalmasabb rá, mint ugyanezt függőleges mozgásoknál/távolságoknál (ha jól emlékszem a rajz órák anyagára)

    Egyébként az "x sort frissít csak egy frame alatt" dologra csak annyit, hogy nem véletlen lehet "motion resolution" a neve az általatok említett és mért effektnek, és nem "motion refresh speed", vagy hasonló.

  • Lanchadan

    csendes tag

    Tudna segíteni valaki friss tapasztalatokkal, hogy hol lehet mostanában LE40B651-et (vagy síma LE40B650-et) szerezni normál garanciával, úgy, hogy megnézhetem működés közben (pixelhibák miatt), ja és olcsón? Körbe akarom kérdezni a cégeket árgép listája alapján, de ugye más az, amit telefonban ígérnek, és amit tényleg tapasztal az ember... Előre is köszönöm, ha valaki megosztja tapasztalatait.

  • Lanchadan

    csendes tag

    A hülye fejemet... Ma voltam a Dunapláza Saturnban ellenőrizni az Áfamentes napot, és ugye szokásos módon rászálltam a B650-re. Jó áron is volt, 199e, és a kiállított példány SQ01 volt. Sajnos nem volt már nekik raktáron, berendeltek párat, de nem tudni mikor jönnek meg, és milyen panelos lesz. Végül emiatt nem rendeltem, kirakott példányt meg nem akartam ennyiért elhozni (bár abban panelgond tuti nem látszott, nagyon szép volt).
    Nem is ezt a lényeg: félvállról nézegettem a Philips gépeket is (az opera böngészőt többre tartanám, mint a widgetes baromkodást), és volt is 42" 8654 leárazva 207e-ért! Persze nem vagyok képben Philips árakban, így nagyon nem is hatott meg, feleségem pedig telefonon nem tudott árat mondani rá netről (béna argep.hu-n nincs ilyen termék). Most olvason csak itt régi hozzászólásokban, hogy ez inkább 300e-t karcolhatná, nem a 200e-t... Ha van egy kis eszem, és hamarabb utánanézek most lehetne egy ilyenem, viszont mostmár csak egy laza 50-essel többért kaphatnám meg, ami túl sok számomra... Ez van, bánatomban rendeltem egy W-s B650-et PCDream-től... (Ráadásul P-s B651-et szerettem volna ebből is, de azt mondották volt, azt beregisztrálni elég problémás lenne...)

    [ Szerkesztve ]

  • Lanchadan

    csendes tag

    Mondja valaki, hogy ez csak vicc:

    Kedves ...!

    Ön regisztrálta nálunk vásárolt termékét oldalunkon, ezért automatikusan meghosszabbítjuk a termékhez járó garanciát két hónappal!
    Ráadásul nyereményjátékunkon is részt vesz, melynek nyereménye havonta egy PL60 típusú fényképezőgép!

    A plusz garancia igazolásához kérjük, nyomtassa ki ezt az oldalt, és az eredeti garancialevéllel együtt mutassa be a hivatalos Samsung szervizekben, melyekről a 06-80-SAMSUNG zöld számon tudhat meg több információt.

    Az Ön által regisztrált modell száma: LE40B650T2WXXH
    A vásárlás Ön által megadott dátuma: 2010. 02. 21.

    Az Ön egyedi azonosító kódja, melyet munkatársaink a szerviz során kérnek Öntől:
    ......

    Üdvözlettel,
    Samsung Electronics Magyar Zrt.

    Mindez úgy, hogy csak meg akartam nézni hogy működik a regisztráció ("majd hibával úgyis elszáll"), és beregisztráltam egy 650-est úgy, hogy a sorozatszámhoz megadtam a termék nevét... :F
    Hogy tud ez elhasalni akkor, ha ezzel meg ment? Még kódot is kaptam...

    [ Szerkesztve ]

  • Lanchadan

    csendes tag

    válasz #46372352 #46562 üzenetére

    "(Maxell e-tank 250GB, állítólag Toshiba vinyó van benne, halk és eddig minden rendben vele)"

    Biztosan Toshiba vinyó van benne? Nem derült ki azóta esetleg? A dobozon 8kB cache van csak feltüntetve, ez azt jelenti, hogy nincs is xMB-os L2 cache? Nem érződik lassúnak a vinyó használat során?

  • Lanchadan

    csendes tag

    Meg tudná mondani, hogy van -e a "2009/09/30_002005" firmware verziónál frissebb az LE40B650T2W... -höz? Amit magyar samu oldalról le tudok tölteni (T-CHL7DEUC.exe, elvileg 2009.10.30-ai), arra azt mondja, hogy ugyanaz a verzió...

    [ Szerkesztve ]

  • Lanchadan

    csendes tag

    válasz ORCA58 #47798 üzenetére

    Szubjektív tapasztalatom alapján a kezdő SQ01 tényleg mintha jobb lett volna, az SQ04-esem nem annyira ütős (enyhe kékülés a széleken a feketében, ha 4:3-ban nézem az adást), de szerencsére megszoktam, és maga az adás feketéjében tényleg nem látok gondot. A panel Samu, mind az SQ4 alaján, mind a szervíz menü típuskódja alapján.

    (Egyébként bennem eddig is egy hasonló elképzelt történet fogalmazódott meg: csinált a kezdő szériához egy durvább panelt, majd mikor látták, hogy fogy, mint a cukor, előjöttek a menágerek, hogy "figyizzé má' Józsikám, hogy lehetne ócsóbb a panel?", és készítettek SQ0x sorozatokat közel azonos képességű, de olcsóbban előállítható samu panelokkal.)

  • Lanchadan

    csendes tag

    válasz guriga1234 #47791 üzenetére

    Nem akarok közbe szólni, de a B650-ben van ugye (egy általam igaz még nem használt) lehetőség, hogy visszaállíthatod az egyel régebbi FW-re a tévét (ha jól értelmeztem a leírást...), pont arra az esetre, ha az új problémás... Ha meg annyira problémás az új FW, hogy tönkre vágja a tévét, akkor meg úgyis leszedik a honlapról egy napon belül...

    Tehát ha legalább 2 napig fent van a FW, akkor biztonságos :D

  • Lanchadan

    csendes tag

    válasz Luissimo #47817 üzenetére

    Nem hinném, hogy nevezhetnénk hibásnak/rossznak az új firmware-t. Nem működik rosszabbul az újjal a TV, mint előtte, és az, hogy a samygo addonok nem mennek az új FW-vel, és hogy nem tölthető vissza a régebbi firmware, ami ezt hagyta, inkább tűnik tudatos, tervezett dolognak, mint hibának. Szerintem...

    Persze én se örülök, pl azért, mert csak ma tudtam meg, hogy létezik olyan, hogy samygo...

    [ Szerkesztve ]

  • Lanchadan

    csendes tag

    Sziasztok, beraknám ide is, bocs érte minden nem Samusnak...
    Látott már valaki olyan hibaüzenetet B650-en Internet@TV indításnál, hogy "A kapcsolódás sikertelen hálózati interferencia miatt. Csak a beállítás menü engedélyezett"? Beállításoknál tökéletesnek lát mindent, megy a teszt mind DHCP-vel, mind fix beállításokkal, de ez a sz@r állandóan ezt dobja, ha el akarok érni a widgeteket... Egyáltalán milyen interferencia van TCP/IP protocolban?

    Próbáltam rotutert újraindítani, kábelt kihúzni/bedugni, de semmi... Firmware frissítés óta most próbálom először, és attól félek az lesz az oka... Más nem tapasztal ilyesmit? Illetve ismer valaki megoldást/okot erre?

    [ Szerkesztve ]

  • Lanchadan

    csendes tag

    válasz emre33 #48087 üzenetére

    Köszi a visszajelzést, szerencsére úgy tűnik csak ideiglenes hiba volt.
    Viszont aggasztó, hogy az a kevés widget, ami van, még az is függ a Samsung elérhetőségétől, és nem csak pl. a youtube-től... (Ha jól értem...)

  • Lanchadan

    csendes tag

    válasz stimea #48093 üzenetére

    Nos, nálam nem ez volt,de azért kössz a tippet :DDD
    Nem az én oldali hálózattal volt gond (ezeddig tökéletesen ment, és megy is a net újra), és eddig is autón volt. Most, hogy ezt a hibát kaptam próbálkoztam mindenféle beállítással, és a teszt sikeres is volt minden esetben. Ennek ellenére mindíg ez volt a hiba. X idő elteltével meg újra elkezdett menni rendesen, anélkül, hogy csináltam volna bármit... Ráadásul másnak is gond volt ezidőben, tehát nem nálam volt a hiba (neten amit láttam erről a hibáról, ott is azt írták, hogy időszakos volt a hiba, és helyrejött magától).
    Nekem továbbra is úgy tűnik valamiért első lépésként megpróbál elérni valami központi szervert...

Aktív témák