Aktív témák

  • hawaiianguy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lenne egy problémám.

    Ha a PC-t DVI-HDMI módon kötöm az LCD TV-re (Sony 46V3000), akkor a kép időnként elsötétül, majd újra mutatja a képet, miközben a bemenet nevét, illetve az aktuális üzemmódot a sarokban mutatja. (tehát olyan a dolog, mintha kihúztam volna a kábelt, majd visszadugtam volna)
    VGA kábellel semmi probléma.
    Azért lenne fontos a dolog, mert a VGA kábellel csak 1300X768 max felbontást enged, de én szeretném a panel natív felbontásában használni. (1920X1080). Az a HDMI-n keresztül megy is, és valóban sokkal szebb a kép 1920X1080-s natív felbontásban.
    A VGA kártya egy 8600GT Gigabyte. Több driverrel is próbáltam, de ugyanaz a helyzet.
    A TV egyébként az 1920X1080X60Hz beállítás esetén 1080p üzemmódot jelez.
    Próbáltam 50Hz-re, illetve 24Hz Interlaced-re tenni (még ezt engedte a driver). Ebben az esetben is maradt a hiba, miközben a TV 1080/24p üzemmódra váltott, tehát korrektül érzékelte a változtatást.
    Az Nvidia panelen külön kis menü jelent meg egyébként a HDTV beállításokra, ugyanis a driver korrektül felismerte, hogy egy HDTV lett kapcsolva, monitor helyett hozzá.
    Itt lehetőség volt arra is, hogy 1080p helyett 1080i üzemmódot jelöljek meg, amit a TV megfelelően követett is a megfelelő üzemmódjával.
    Kínomban a 720p-t is kipróbáltam sikertelenül.
    A felbontást lejjebb véve (1300X760) marat minden a régiben, tehát úgy tűnik, hogy nem az 1920X1080-as felbontás a probléma.
    A TV-nél minden lehetséges menüpontot állítgattam, de hiába.
    A VGA-ra több drivert is próbáltam, jelenleg a legutolsó nvidia ref. driver van fent.
    És végül kipróbáltam másik kábellel is, de a hiba ugyanúgy megvan!
    Bár hivatalosan a HDMI2 csati van a PC-hez (DVI-HDMI) javasolva, de én kipróbáltam másik ajzatban, ahol ugyancsak működött a dolog, de ugyanúgy rossz volt.
    (igaz valamiért itt színnel túlőtebb letta kép és a fekete-fehér átmenetek is kettős kontúrral bírtak, míg HDMI2-ben minden makulátlan volt)

    Van valakinek valami ötlete?

    VGA kábellel miért nem megy az 1920X1080?
    Ugyanis ugyanezzel a kábellel a SONY CRT monitoromon megy a fenti felbontás (24 colos GDM-FW900)?

Aktív témák