Új hozzászólás Aktív témák

  • _ZuPa_

    csendes tag

    válasz BxL #855 üzenetére

    bocs h még nem válaszoltam mindenre, vmikor fogok..:)

    Nem vagyok kompetens a témában, azért leírom a véleményemet. Írtál ilyet is, hogy a szemed, és a monitor közé a lencsét, gondolom nem ez a komoly kérdés, ez orvosi eset..
    Tehát falra akarod kivetíteni egy CRT monitor képét lencsével. Próbálkoztam itthon ezzel én is, be a fresnel a monitor elé, amúgy lássuk mi lesz felkiáltással. Természetesen a kép fényessége szinte nulla volt. Ennek két okát látom. Ugyanazt a fényerőt sokkal nagyobb felületről kell szétszórnia, ez kétszeres képszélességnél ugye már negyedannyi fény, de ez még a kisebbik baj lenne. A monitorokat sajna úgy gyártják, hogy minél nagyobb szögből beláthatóak legyenek, így a felületéről a fény jó közelítéssel minden irányba távozik. Mi azonban ennek csak egy szűk irányba kilépő részét tudjuk a falra vetíteni, hogy annak a fényereje eztán tovább romolhasson a nagyítás miatt.

    Ha fényerőt szeretnél, akkor pedig oda jutunk, hogy ezért kell LCD-t átvilágítani. Ha a világ legegyszerűbb megoldását szeretnéd, hogy ne kelljen mindenfélét építgetni, vegyél az ebay-en egy írásvetítőt minél nagyobb fényerővel (de mindenképpen 4000 lumen fölött), bonts szét egy lcd-kijelzőt, tedd rá, és már működik is*. Aztán max kedvet kapsz doboz építésre, anti-glare fólia leoperálására, meg ilyenekre, de ezek már ínyencségek. Ez tényleg nem egy nagy cucc, annyi mint a legó. Ja meg még a csavarhúzót kell tudni kezelni, okj képzésen hamar megy. A fasságot félretéve, tényleg nem egy nagy cucc...
    [kép]

    *a tft-t ne tedd a vetítőre, tegyél a széle alá valamit, hogy legyen egy légrés, amin levegőt fújhatsz át egy ventillátorral, kül. odaég a kijelző

Új hozzászólás Aktív témák