Új hozzászólás Aktív témák

  • Gergosz2

    veterán

    Üdvözlet !

    Lenne egy problémám amit nem tudom mivel kéne orvosolni.

    Az oldalak számozását akarom beállítani , úgy hogy mindegyik jobb alsó sarokba essen.
    Ezt a kombót használom hozzá:

    \usepackage{fancyhdr} %előfej és előláb szerkesztése
    \pagestyle{fancy}
    \fancyhf{} %minden fej- es lablec ures
    \renewcommand{\headrulewidth}{0pt} %fejlec vonal vastagsága
    \chead{\fejezet} %fejlecbe fejezetcim
    \fancyfoot[ER,OR]{\thepage} %oldalszam a jobb also sarokba a páros és páratlan oldalon is

    A dokumentum egyébként oneside-al készül, csak a biztonság kedvéért nyomtam rá hogy even és odd oldalon is jobbra tegye. A problémát az jelenti hogy a tartalomjegyzékben az ábrák jegyzékében nem jobbra teszi a számozást, hanem középre. Ugyan így jár el minden oldalon ahol új chaptert nyitok.

    Valakinek valami ötlete?

    Lenne még egy apróság ami szintén nem hagy nyugodni. Minden oldalra (tartalomjegyzéket meg abstractot meg hasonlókat leszámítva) a fejléc közepére be kéne rakni a z adott fejezet címét. Csak a fejezet címére lenne szükségem semmi másra. Eddig próbálkoztam \markboth és ezen csoportkörbe tartozó parancsokkal de nem igazán jött össze. Jelenleg azt csinálom, hogy egy \newcommand{\fejezet}{Fejezet címe} parancsot fogok \chead{\fejezet} formájában kiadom és minden fejezet után kiadok egy \renewcommand{\fejezet}{ASD} parancsot. Működik nem vitatom, csak arra vagyok kíváncsi van - e valami elegánsabb megoldás?

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

Új hozzászólás Aktív témák