Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Antonio

    senior tag

    üdv.

    Gyorsan végig khm :) ''olvastam'' a topicot.

    Nekem kb.: 98-ban műtötték a szememet ill mind a ketőt a Focus M-nél akkor volt diákkedvezményel 51 rugó/szem ...

    (utolag írom ezt ide: de most a távollátásról beszélek azaz a - osokról)
    1. Ha valaki arra adja a szemét hogy megműti annak akkor érdemes ezen gondolkodni ha már ''biztos benne'' hogy meg állt a szeme romlása (legalább is igy véglegesíthető a javulás sztem) ...

    2. a szeművegtől még e világon egyetlen embernek nem javult meg a szeme ... a szeműveg: a tünet (látásprobláma) korrekciójára tehát hogy jól lásson az ember ... és nem annak javítására való
    az emberek ott szurják el az egészet amikor a doki felirneklik (ált iskolába) 0,5 ös szeműveget (én az ilyen dokikkal szívessen elbeszélgetnék :((
    a pillanatnyi (serdülökor, hanyag testartás, sok pc stb) szemromlásra ... mi történik : a szemizmok mivel a ''munkát'' elvégzi helyettük a lencse még továb lustulnak aztán jön az 1-es -2es szemüveg így tovább ...

    na persze ezt nem lehet mindent egykaptafára ráhúzni de szerintem nagyon sok szemüveges így ''születik''

    ha ilyenkor a gyerek fityiszt mutat a dokinka és inkább más utat választ (szemtorna, talpmasszázs stb)
    én anno eljárkáltam talpmasszörhöz és így + szemtorna leszedtunk 2-3 dioptriát ... csakhát utána abbahagytam úgyhogy vissza is jött ... szóval kitartás és céltudatosság kell csak

    fiatalok aki még teheti ne legyen a szemüveg rabja!

    na most egyelőre enyi ...

    Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

  • Antonio

    senior tag

    válasz anaqer #137 üzenetére

    ok. ok. :B


    kicsit erős lett idézőjelbe akartam rakni csak elmaradt ... :B

    Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

Új hozzászólás Aktív témák