Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz Ye_Nő #7 üzenetére

    Műtét előtt volt még egy utolsó vizsgálat, amikor is a szaruhártya felszínéről ismét csináltak egy képet, megnézték géppel is, hogy milyen a szemem.

    AZtán fel kellett menni a műtő elé várakozni, ott egy utolsó ''szemüveges'' kontroll, minden ok, érzéstelenítő csepp a szemembe, meg valami gyógyszert is be kellett vennem.

    AZt hogy a szemhéjjamat hogy rögzítették, sajna nem tudom, de valami kis karikaszerűvel.Kívűlről látva egy ilyet , lehet elment volna a kedvem, de így nem volt vészes.

    A műtétről is szeretnél hallani milyen volt?

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz Ye_Nő #12 üzenetére

    Nos a műtétről (gyengébb idegzetűekinkább ne olvassák , mert ha kívűlről láttam volna, akkor lehet ott ájulok el, de nem onnét láttam így elmesélem milyen is volt.)

    A műtét előtt mindent részletesen elmondanak, mit fognak csinálni, stb.
    Szépen le kell egy ágyra feküdni, egy nagyítószerűséget raknak föléd (most nem tudom előtte rakják-e rá a szemre ezt a ''pislogásgátlót, vagy utána''.
    Elmodndják, hogy akkor most leszedik a hámréteget a szemről, utána pedig a piros pontot kell néznem.Ez a piros pont majd ugrál ide-oda.Hol élesedik, hol homályosodik majd a látásom.A lényeg, hogy a piros pontot nézzem.

    Szal, nálam nekiállt a doktornő leszednia hámréteget, ami szerintem kívülről nézve félelmetes lehet, mert elkezdi valmi kis fémmel kapirgálnia szemem.Viszont ezt én úgy láttam, mintha a szemem fölé egy üvegpohárban víz élett volna téve, amit néha megkavarnak.A látásom kicsit homályosodott.


    Majd jött a lézer, eleinte tök jól láttam, később annál is homályosodott a látásom.Megcisnálták a másik szememen is, majd felültem.Kb. 4 méterre a falon volt egy óra, megkérdezték , hogy mennyi az idő én meg mondtam , hogy 11.10:C

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák