Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bounti

    aktív tag

    válasz xXExorcist95 #1 üzenetére

    Szia!

    Ugyanez a gépem van. Amennyit sikerült eddig a neten fellelnem, hogy ez egy Lenovo betegség sajnos. :W Valószínűleg a táp képtelen leadni azt a teljesítményt amit a proci és a videokártya felvesz terhelés alatt (45W+80W, performance módban még több). Én rendeltem egy 170W-os töltőt, ma veszem át, majd írok, hogy mi vele a tapasztalat.

    [ Szerkesztve ]

    Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

  • Bounti

    aktív tag

    válasz xXExorcist95 #3 üzenetére

    Szia!

    Nos arra jutottam, hogy a Lenovo valamit csúnyán elcseszett. Hogy firmware vagy hardware szinten, azt sajnos én nem tudom kitalálni. Silent, valamint Auto módban nincs gond, de ahogy Performance módba teszem a gépet (Fn + Q) még a 170W-os töltőn is csökken az akku. Mindezt úgy, hogy újra raktam a gépet, és a Lenovo Vantage sem lett feltéve, csak az alap Windowsos és a szükséges AMD és Nvidia driverek. Fogalmam sincs ez hogyan lehetséges, mivel a proci és a 3050 Ti együtt bőven nem fogyaszt ennyit. Mondjuk az vígasztal, hogy én nem is fogom így használni, sőt még a proci turbóját is letiltottam, mivel a Baldur's Gate 3 az amivel mostanában a leginkább fogok játszani, és ez alig eszi a procit fullHD-ben és közepes grafikán 75Hz-es Freesync-es monitoron, valamint a videokártyát is alul fogom feszelni Afterburnerben.

    Mindenesetre összegezni fogom azt amit tapasztaltam és én is írok majd a Lenovo fórumra, hátha elkezdik kivizsgálni, és kiadnak végre valami javítást erre. Amit addig javasolni tudok neked is az az, hogy csak Silent és Auto módban használd, mivel az a plusz 20W amit a Performance ad a videokártyának fps-ben nem igazán éri meg a melegedés és a hűtés hangja miatt. Ha nem használsz nagyon processzorintenzív alkalmazásokat nyugodtan letilthatod az itt látható módon a turbót, a gép reszponzív marad, viszont sokkal csendesebb lesz. A Vantage nevű bloatware-t meg kerüld el nagy ívben. Az Fn + Q -val enélkül is tudod változtatni a sémákat, illetve a gyorsgomb funkciókat.

    Ha esetleg te is találsz valami megoldást írd meg feltétlenül!

    Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

  • Bounti

    aktív tag

    válasz xXExorcist95 #9 üzenetére

    Sajnos egyelőre én is arra jutottam, hogy ezt semmilyen Windows-os beállítással nem tudjuk felülírni. Vagy lehúzom az akkut, vagy hagyom így működni. Hátha egyszer kiadnak egy javítást, hogy legalább mi magunk dönthessük el, hogy akarjuk-e ezt a fícsört vagy sem...

    Azt még le fogom tesztelni valamikor, hogy valóban lockolva lenne-e, vagy azért hasznát veszem a nagyobb tápnak... Addig meg alulfeszelem a videokártyát, és használom Silent módban... Szerencsémre nekem elég így is a teljesítmény. Akinek nem, annak sajnos ez egy elkerülhetetlen rossz...

    [ Szerkesztve ]

    Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

  • Bounti

    aktív tag

    válasz xXExorcist95 #11 üzenetére

    Ha megáll, és nem meríti tovább egy bizonyos százaléknál, az azt jelenti, hogy valóban ez a Hybrid Power Boost van a háttérben, ugyanis csak egy bizonyos százalékig működik. Szóval ez nem hiba, hanem fícsör, még ha senki nem is kérte, és hülyeségnek is tartjuk...

    Ha kímélni akarod az akkut, én javaslom, hogy ne használd a Performance módot, talán Auto módban nem, vagy nem fogja annyira meríteni. (Akartam is kérdezni, hogy melyik módban használod)

    Amúgy nekem tetszik a gép, a kijelzője, a maga 300 nites fényerejével, a 165Hz-vel és a 100% SRGB -vel maximalisan elégedett vagyok, még úgy is, hogy egy külső kijelzővel használom.

    Az egyetlen szívfájdalmam az az Optimus kikapcsolhatatlansága (azt meg sem említem, hogy mindenhol Advanced Optimus-osnak írják, a kijelző is elég jó hozzá, megsem megy), illetve, hogy a HDMI is az integrált GPU-ra van kötve. Nem azt mondom, hogy a folyónak megyek ettől, de azért na... :DD

    Hagyd is meg szerintem ezt a topicot, hátha még lesz valami, amit megdumálhatunk, illetve ha másnak is van ilyen gépe, talán megoszthat némi okosságot! :R

    Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

Új hozzászólás Aktív témák