Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabró

    tag

    válasz attiati #16023 üzenetére

    Így van. Nálunk külföldi vevők voltak kp-val, de kormányhivatali engedélyt kellett kérniük. 10%-nál nagyobb foglalót kértem (majdnem 14%), és egy véghatáridőt arra az esetre, ha engedély hiányában nem tudják megvenni, és nem jelölnek ki egy harmadik fél magyar állampolgárt, akivel szerződünk, és fizet (volt egy ilyen testvér), akkor elsétálhassak a foglalóval. Nagyon sajnáltam volna őket, ha nem kapnak engedélyt, de az adásvételi megkötését követő napon kötöttünk egy másik szerződést, aminek az önrészéhez esszenciális volt az eladásból befolyó teljes vételár. Ráadásul, ha nem kapnak engedélyt, az egy indikáció arra, hogy majd a testvértől sem fogják tudni később könnyen megszerezni a lakást, így érdekeltek lehettek volna abban, hogy visszatáncoljanak az egész ügylettől, és ennek nagyon nem akartuk felvállalni a kockázatát. Márcsak azért sem, mert tudtam, hogy azonos áron nem lenne könnyű másik vevőt találnom (ők 6 hónap hirdetés után jelentkeztek). Ugyanakkor egy tizenpár százalékos árengedménnyel már mélyen a környék árai alatt lehetett volna a lakás, ezért szerintem reális lett volna egy olyan vevőt találni, aki kb. 1 hónapon belül tud fizetni. Szerencsére végül simán és gyorsan kaptak engdélyt, és mindenki boldog volt.

Új hozzászólás Aktív témák